Volüüm - Eesti muusika ekspordivõimendi on artistidele ja manageridele suunatud arenguprogramm, mille raames analüüsitakse ja arendatakse välja ekspordiga seotud lähituleviku tegevusplaan.

VOLÜÜM III ootab kandideerima ekspordi fookusega artisti-manageri tiime või DIY artiste. Programmi kandideerimise tähtaeg on 2. oktoober ja vastu võetakse kuni 10 meeskonda või artisti (DIY).

VOLÜÜMi põhiliseks jõuks on pikaaegse rahvusvahelise kogemusega välismentorid, kes töötavad osalevate meeskondadega individuaalselt. Iga osaleja (artisti/manageri meeskond või DIY artist) saab endale välismentori, kelle valib osaleja profiili ja vajadusi silmas pidades välja Music Estonia. Lisaks sisaldab programm ka seminare, töötube ning jooksvat tuge.


Kellele on ekspordivõimendi suunatud?

Volüüm on suunatud artisti-manageri meeskonnale või DIY artistile, kellel on:


Mida programm sisaldab?

Volüümi keskmes on osaleja tegevusplaan, mida välismentor aitab kriitiliselt analüüsida ja arendada. Tegevusplaani elluviimisel on osaleja roll proaktiivne, mentori rool suunav ja reflekteeriv. Mentorlust koordineerib Music Estonia.


Fookusteemad:

Võimalikud lisateemad: 
lähtuvalt tegevusplaanist käsitletavad teemad välismentoriga ja/või ME muusikatööstuse ABC seminaride raames:


Music Estonia - Volüüm I programme from Music Estonia on Vimeo.


Volüüm III ajakava:

OKTOOBER 2017 - MAI 2018
OKTOOBER: ettevalmistus programmiks - esmane konsultatsioon ME-ga
+ ABC seminar
NOVEMBER: programmi intensiivseminar ja kohtumine välismentoriga Tallinnas  
DETSEMBER: ABC seminar (teema vajaduspõhiselt)
JAANUAR: 1. Skype mentorluse sessioon
VEEBRUAR: ABC seminar (teema vajaduspõhiselt)
MÄRTS:  2. Skype mentorluse sessioon
APRILL: 2. - 8.04 Tallinn Music Week tegevused + mentorluse sessioon ja lõpuseminar
MAI: 3. Skype mentorluse sessioon ja kokkuvõtted


Heli Ernits/Duo Telluur: Ma oskan pärast Volüümi programmis osalemist teha teadlikumalt ja süstemaatilisemalt tööd oma ansamblile väljundite leidmisel. Programm on andnud ka avaramat arusaamist ja inspiratsiooni üldisemalt võõraste kontaktidega suhtlemisel ja "oma asja ajamisel".

Joel-Rasmus Remmel: Volüüm aitab paremini ja laiemalt mõista, kus kohas artistina parasjagu olen. Aus ja konstruktiivne tagasiside, mis Eesti väiksuse tõttu veidi vajaka kipub jääma, aitab kursi jälle paika sättida ja edasi liikuda.

Jaan Jaago/Curly Strings: Programmi raames oma mentoriga tehtud kohtumistel oli võimalik saada äärmiselt ausat ja julgustavat tagasisidet nii selles osas, mis on hästi, kui ka selles osas, millised on meie ansambli nõrgad küljed. Kuulda neid asju mitmekümneaastase rahvusvahelise kogemusega muusikamanageri käest on tohutu väärtusega tööriist, mille kasutamisel saame oma bändi karjääri planeerides teha oluliselt informeeritumaid valikuid ning tunda end neid tehes palju enesekindlamalt.


Osalemine:

Programmi tasu on 500 € ning tasutakse arve alusel (NB! Arve saame esitada vaid Eestis registreeritud ettevõttele. Summale ei lisandu käibemaksu). Tasu on võimalik maksta ka mitmes jaos. ME liikmetele kehtib soodustus -10%.

Volüüm III kandideerimine on avatud, täida ankeet siin. Tähtaeg 2. oktoober.

Järgmine

Kodumaised artistid ja Music Estonia delegatsioon Reeperbahnil