Uudised

Eesti muusikaettevõtjad valisid Music Estonia uue nõukogu

Eesti muusikaettevõtete esindusorganisatsiooni ja muusikaettevõtluse arenduskeskuse Music Estonia üldkoosolekul valisid 40 ettevõtet organisatsioonile kaheks aastaks uue nõukogu. Uue nõukogu volitused kestavad kuni 2026. aasta septembrini. 

Uude nõukogusse kuuluvad Aivar Sirelpuu (Alexela Kontserdimaja), kes esindab kontsertpaikade vaadet, olles olnud esindatud ka eelmises nõukogus; Esper Linnamägi (Eesti Filharmoonia Kammerkoor), kes esindab klassikalise muusika valdkonna ja samuti esitaja vaadet; Henrik Ehte (Funk Embassy), kes pakub mänedžmendi, plaadifirma ja stuudiote vaadet; Mart Eensalu (Live Nation Estonia), kes vahendab suurkorralajate vajadusi ja Sandra Perens (Tier Music Publishing), kes esindab muusika kirjastuste vaadet. Uues nõukogus on esindatud nii kohaliku skeene arendamise kui ka rahvusvahelise tegevuse vaade ja pikaajaline kogemus. 

Live Nationi juhatuse liige Mart Eensalu kommenteerib: Music Estonia liikmena oleme näinud, kuidas organisatsioonist on kujunenud 10 aastaga tugev valdkonna katusorganisatsioon, mis on aidanud valdkonna eest ühiskonnas palju kontsentreeritumalt seista. Lisaks liikmena osalemisele tundsin seekord valmisolekut panustada ka läbi nõukogu liikme rolli, aitamaks kaasa muusika kui loomemajanduse valdkonna konkurentsivõime kasvatamisele meie regioonis.”

Eesti Filharmoonia Kammerkoor direktor Esper Linnamägi lisab: “Nõukogus saab kaasa aidata strateegiliste otsuste tegemisele, mis toetavad kogu Eesti muusikavaldkonda, võimaldades tagada, et klassikaline muusika leiab oma koha uutes algatustes ja arengusuundades, edendades valdkonna elujõulisust ja jätkusuutlikkust. Tuues esile olulisuse edendada Eesti muusikamaastiku mitmekülgsust, luues võimalusi koostööks nii kohalikes kui ka rahvusvahelistes projektides.”

Tier Music Publishing partner ja A&R mänedžer Sandra Perens esindab nõukogus kirjastuse rolli: Meil on tänaseks olemas uued muusika ettevõtted, kes toimetavad uutel suundadel, mida siin varem ei olnud (nt kirjastus) ning on leitud viise, et oleks võimalik tagada järelkasv muusikaprofessionaalidest, kelle abiga meie muusikalised talendid maailma vallutada saaks. Olles MEga seotud varasemalt läbi mitmete erinevate rollide, on au leida ennast nõukogu liikme rollist, et anda oma panus valdkondlikusse arengusse ning leida viise, kuidas meie sektori konkurentsi võimet tõsta.”  

Music Estonia nõukogu ülesanne on seista valdkonna huvide eest ja vahendada neid seisukohti ka avalikkusele, analüüsida ja strateegiliselt suunata asutuse tegevust ning toetada seatud eesmärkide saavutamist. Nõukogul on voli teha ettepanekuid asutuse juhile asutuse arengu, strateegia, vara ja eelarvega seotud küsimustes, võtta vastu uusi liikmeid ja neid välja arvata. Nõukogu koguneb neli korda aastas ja uue nõukogu volitused hakkavad kehtima alates 16. septembrist. Music Estonia tegevjuht on Ave Sophia Tölpt. 

Sel aastal tähistab Music Estonia oma 10. tegutsemisaastat. Music Estonia asutasid 2014. aastal 23 Eesti muusikaettevõtet. Praeguseks on see kujunenud üle 100-liikmeliseks mitmekülgseks kompetentsikeskuseks, mis pakub teenuseid muusikasektorile, esindab Eesti muusikaettevõtteid rahvusvaheliselt, loob ja vahendab uusi kontakte, arendab koostöövõimalusi eri sektorite vahel, osaleb rahvusvahelistes projektides, töögruppides ja organisatsioonides, algatab ja veab valdkonna uuringuid, korraldab seminare ja töötube jpm. Music Estonial on kaks haru, Music Estonia Live ja Music Estonia Managers ja organisatsioon kuulub nelja rahvusvahelisse võrgustikku EMEE, IAMIC, Live DMA ja EMMA.