Uudised

Ülevaade AMP programmis osalemisest

AMP on nii edasijõudnud kui ka uutele muusikaettevõtetele mõeldud ekspordi arenguprogramm. 2020. aasta septembris alanud 15-kuulise programmi eesmärk on viia osalejad ekspordivõimekuse suunal uute arenguteni, kaasates programmi ajaks ettevõtete töösse pikaajalise rahvusvahelise kogemusega välismentoreid ja teisi valdkonna spetsialiste. Programmis osalevatel ettevõtetel oli võimalus kaasata enda tegevusse ka osalise tööajaga töötaja. Projekt ning sealhulgas kõiki allolevaid AMP programmi tegevusi toetab EAS Euroopa Regionaalfondi vahenditest. Loe programmi kohta lähemalt SIIT.
Tutvustame järgnevalt AMPi osalejaid, nende seatud eesmärke ja mentoreid ning küsime nende seniste tegevuste ja saavutuste kohta programmi raames.


OOPUS OÜ

missioon on edendada folktroonika žanri luues sild pärimusmuusika, elektroonilise tantsumuusika ning audiovisuaalse meediumi vahel. Ettevõte tegeleb audiovisuaalse bändi OOPUS loomingu turundamisega. Lisaks produtseerib ettevõte sündmusi, pakub heli- ja valgustehnilisi lahendusi ning kohaspetsiifilisi valgusinstallatsioone, salvestab, miksib ja masterdab muusikat jm.
OOPUSe AMP programmi alguses seatud ekspordieesmärgid olid anda 2021 aastal välja bändi teine stuudioalbum ning valmistada ette selle promotsioon ning muud seotud tegevused Euroopas (reviewd, tuur, esitlusfestivalid jms), jõuda Poola turule ja leida endale Euroopas esindaja (agent, label) ning luua kontakte Jaapani turul, eesmärgiga oma loomingut sinna eksportida. Ettevõtte mentoriks programmis on Urszula Nowak, kes on kogenud alternatiiv- ja maailmamuusika suunal tegutsev Poola kontserdiprodutsent ja muusikaajakirjanik. OOPUS kaasas Nowaki enda tegevusse eelkõige tema laia kommunikatsioonivõrgustiku tõttu Poola turul. Samuti rääkis mentori valiku kasuks tema kogemus eksporti alustavate bändide juhendamisel. OOPUS osaleb AMP programmi finantseeringu abil sügisel toimuval WOMEX maailmamuusika esitlsfestivali.

Kuidas on programm seni aidanud kaasa seatud eesmärkide saavutamisele?
Programm on meie ellu toonud kontakte ja uusi sõpru, kellega kõik koos oleme ühiselt huvitatud valdkonna arendamisest. Meie eesmärk on jõuda Poola turule ja olenemata koroonast ning erinevatest piirangutest, oleme tänaseks koos töötanud oma Poola mentori Ulaga ning saame väita, et sealsest turust on tekkinud väga hea ülevaade. Käimas on töö ka teiste fookusriikide kaardistamisega ning kõik, mis seondub albumi väljaandmisega. AMPi läbi lisandunud abitööjõud on osutunud väga heaks kõrvalseisja pilguks ja värskeks vereks, kes näeb ja teeb neid asju, mida me ise ei pruugi märgata või ei jõua vajaliku detailsusega tegeleda.

Kas olete oma ekspordi eesmärke jooksvalt ka muutnud?
Oleme võtnud fookuseks koostöö ja suuna just lähedal asuvatele turgudele nagu Läti, Leedu, Poola ja Soome ning muidugi Eesti. Seoses ülemaailmsete piirangutega pidasime kõige mõistlikumaks saada jalg ukse vahele just laiendatud Baltikumi regioonis.

Kas töö mentoriga on vastanud ootustele?
Töö mentoriga on läinud üle ootuste hästi ning oleme peale Ula-poolse juhendamise leidnud temas ka endale ägeda mõttekaaslase, kellega programmiväliseltki suhelda ja mõtteid põrgatada.

Estonian Funk Embassy

on nii management, label, kui ka kontserdikorraldusega tegelev ettevõte, kes esindab eesti funk-soul-disco artiste. Nende tuntumateks artistideks on Lexsoul Dancemachine ja Rita Ray, kuid booking roster-ist leiab veel ka Estrada Orchestra, Ashilevi, Diskofoni ja hulga plaadimängijaiid. Estonian Funk Embassy AMP programmis osalemise ajendiks oli Rita Ray ja Lexsoul Dancemachine vastu huvi äratamine Euroopas, fookusega UK-s ja lähiriikides ning ettevalmistavad tegevused Euroopas tuuritamiseks. Ettevõtte mentoriks on Stephen Budd, kes on tunnustatud valdkonna professionaal ning laia kontaktibaasiga võtmeinimene UK turul. Lisaks on Budd tegev väga sarnastes spetsiifilistes žanrites, mis oli samuti oluliseks argumendiks tema kui mentori kaasamisel. AMP programmi rahastus on võimaldanud ettevõttel kaasata Soome turust ülevaate saamiseks ning kontaktide loomiseks soome konsultandi Jeremia Kangase. Samuti on tänu sellele kaasatud PR tugi Rita Ray’ga seotud tegevusteks.

Kuidas on programm aidanud kaasa eesmärkide saavutamisele?
AMP on aidanud mitmekülgselt kaasa Funk Embassy rahvusvahelise haarde suurendamisele. Lisandunud tööjõud ja eelarve on võimaldanud ka keerulise pandeemia ajal jätkata selles suunas tegutsemist. Muu hulgas oleme saanud kaasata partnereid ka Saksamaalt, kellega koostöö läbi sai näiteks Rita Ray “Love Ain’t The Same” singel väga mõjukasse Spotify editorial playlisti.

Kas olete oma ekspordisuundi jooksvalt ka muutnud?

Ekspordi suunad on jäänud samaks, ehkki võib öelda, et natuke on tasakaalustunud meie pilk, ja ehkki suur muusikaturg UK on ikka fookuses, siis vaatame rohkem ka mujale. Näiteks oleme võtnud üheks lisa eesmärgiks ka Soome. Mõned edusammud, näiteks Hollandis, on samuti pannud kohanduma ja pilke suunama uutele riikidele, kus ehk alguses ei oodanudki ees suurt turgu Funk Embassy äktidele.

Kuidas on läinud koostöö mentoriga?
Tõeliselt kogenud ja laia kontaktibaasiga Stephen Buddiga koostöö on pigem ületanud ootuseid. Mentori abiga on leitud mitmed uued suunad, kontaktid ja koostööpartnerid käesolevate Rita Ray ja Lexsoul Dancemachine’i riliisside jaoks. Nii on käimas minu, AMP kaudu tulnud töötaja Eva ja UK-partnerite vahel koordineeritud kampaania tulevase Rita Ray albumiga.

Open Room Agency

on agentuur, kes manageerib artiste ning pakub erinevaid teenuseid, alates projektijuhtimisest kuni fotograafiani. Agentuuri juht on Merli Antsmaa. Üks fookuses olev artist Tuulikki Bartosik on hetkel seadnud eesmärgiks oma žanri ning oskuste laiendamise selleks, et jõuda uute turgude, võimaluste ning publikuni. Varasemalt tegutsenud rohkem traditsioonilise muusika vallas, on artist hetkel keskendunud enda loomingu arendamisele neoklassikalise muusika suunas. Antud projekti eesmärgiks on leida kontakte ning võimalusi just neoklassikalise muusika suunal, selleks et leida rohkem esinemisvõimalusi, salvestada, kirjastada artisti muusikat ning teha koostööd teiste rahvusvaheliste artistidega. Ettevõtte mentoriks on Annette Gentz, kes on üks Saksamaa tippagente filmimuusika valdkonnas ning neoklassikalise muusika heliloojate ja artistide esindamisel. Gentzil on ka varasem kogemus sarnase profiiliga artistide karjääride arendamisel, näiteks on ta varasemalt olnud ka Maarja Nuudi mentoriks. AMP programmi rahastus on võimaldanud ettevõttel teha koostöös Effi Summersiga brändi analüüsi ning saada sisend brändi tööriistakasti näol, samuti oli tänu sellele võimalik Tuulikki Bartosiki fotosessiooni läbiviimine. Ettevõte osaleb projekti finantseeringu toetusel ka sügisel toimuval WOMEX maailmamuusika esitlusfestivalil.

Kuidas on programm seni eesmärke täita aidanud?
See on aidanud hoida fookust praegusel ajal, kus asjaolud muutuvad kiirelt ning alati mitte kõige motiveerivamal moel. On olnud keeruline plaane järgida, kuid AMPi raames oleme saanud jagada kogemusi ning nii leida lisamotivatsiooni edasi tegutsemiseks. Õnneks on eesmärgid jäänud, kuid nende saavutamiseks läheb lihtsalt natukene rohkem aega.

Kas olete oma ekspordi eesmärke jooksvalt ka muutnud?
Aasta alguses olime väga positiivsed ning plaanid tundusid reaalsemad, kuid need on ajapikku ja ajanappuses muutunud uuteks. Kuna soovime ekspordi mõttes imidžit veidi uuele turule suunata, siis sellega seoses pidime võtma ette pikaajalisemaid samme. See kõik on aga motiveerinud andma välja uue soundiga EP, filmima video ning tegema väga kaunid fotod – nii et see on hea konkreetne samm, mille juba oleme ära teinud. Teised on veel ees!

Kas töö mentoriga on vastanud teie ootustele?
Meie esimene mentor Annette Gentz oli väga kaasatud ja positiivne. Ta aitas meid palju ning suunas ka uute inimeste juurde, kes meid veelgi rohkem aidata saavad. Nii et kogemus oli väga hea ning ootame põnevusega järgmisi sessioone juba uute ekspertidega.

Kuula Tuulikki Bartosiki värsket metsas lindistatud EP’d SIIN
Vaata Manufaktuuris filmitud live SIIN

Tier Music

on Eestis baseeruv, kuid aktiivselt rahvusvahelisel suunal tegutsev management ja kirjastusfirma, kes võttis AMP projekti raames lisaks artistide manageerimisele 2020. aastal suurema fookuse ka kodumaise muusika kirjastusvaldkonna arendamisele. Hetkel on ettevõtte kirjutajate seas produtsent-kirjutaja Raul Ojamaa ning artist-kirjutaja ja produtsent Jonas Kaarnamets. Lisaks manageerib Tier Music kodumaiseid artiste nagu NOËP, Mick Pedaja, MIANG ja Sander Mölder. AMP projekti raames on nende fookuseks kaardistada Eesti kirjutajate/autorite muusika kirjastusõigused ning aidata arendada nende loometegevust nii kodumaiste kui ka välismaiste kirjutajatega kooskirjutamise sessioonide ja võimaluste hankimise näol. Lisaks kooskirjutamise võimaluste arengule aitab Tier Musicu tiim ka nende lugudele lisaväljundi leidmisel nii sünkroniseerimise kui ka potentsiaalsete teiste artistide kaasamise näol. Tier Musicu mentoriks programmi raames on Jukka Immonen, kes on Soome kirjastusettevõtte Nordic Music Partners juht ja kaasasutaja. Lisaks on ettevõte kaasanud programmi raames erinevaid mentoreid ka sünkroniseerimise valdkonnast, loonud uusi kontakte ning tänaseks korraldanud Eestis ka esimese rahvusvahelise laulukirjutamise laagri, mis on olnud võimalik tänu programmi finantseeringule. Samuti osaleti Eesti muusikaturu fookuspäeval ning suvel osaletakse ka muusika sünkroniseerimisele keskendunud konverentsil Sync Summit.

Kuidas on programm seni aidanud kaasa seatud eesmärkide saavutamisele?
Usun, et enamus abi on tulnud just erinevatest mentorsessioonidest eelkõige sünkroniseerimise valdkonnas, andes meile kõigile paremat pilti nii firmade erinevatest töömeetoditest, algusaegadest kui ka erinevatest turgudest.

Kas olete oma ekspordi eesmärke jooksvalt ka muutnud?
Hetkel on mitmed meie tegevused just ekspordi suunal olnud pigem kas edasi lükatud või veidi aeglustunud, kuid peamiselt just eelmisel aastal alanud COVID-viiruse leviku tõttu. Konkreetselt me mingeid eesmärke siiski ära pole jätnud ega muutnud, kuid proovime just reisimisega seotud eesmärke teostada ideaalis kas juba selle aasta lõpust või järgmisest aastast, kui reisimine veidi kergeneb.

Kas töö mentoriga on vastanud teie ootustele?
Oleme kaasanud paar erinevat inimest just sünkroniseerimise valdkonda, kuid põhimõtteliselt oleme mentorlusest abi saanud ikka. Vahel on teda olnud ehk veidi raskem kätte saada, mis on meie enda tegevusi veidi piiranud, kuid samas on ta olnud enamasti meile ikkagi toeks ja õnneks me päris nullist ise ka ei alustanud.

Downtown Studios

on produktsioonistuudio Tallinna kesklinnas, mis pakub muusikavaldkonna loomeinimestele, esitajatele ja ettevõtetele keskkonda ja stuudioteenuseid. Downtown Studios produtsendid/laulukirjutajad on kirjutanud ja/või produtseerinud lugusid artistidele nagu Karl-Erik Taukar, Victor Crone, Elina Born, Syn Cole jpt. Downtown Studios soovib antud programmi abil luua ettevõttele muusikakirjastuse haru, mille läbi esindada Eesti laulukirjutajaid ja produtsente. Nende soov on leida endale partnerid välisriikides nagu Rootsi, Holland ja Saksamaa ning luua tugev kontaktvõrgustik, mille läbi suurendada koostööd erinevate välisartistide ja laulukirjutajatega, plaadifirmade, kirjastuste ja
managementidega. Ettevõtte mentoriks on rootslane Daniel Larsson (Mr Radar), kellel on aastatepikkune rahvusvahelise muusikakirjastuse juhtimise kogemus. Samas on Mr Radari näol tegemist butiikettevõttega, mis pakub kirjastuse kõrval ka produtsentide managemendi teenust ja sarnaneb nii Downtown Studio profiiliga. Tänu programmi rahastusele on loodud kirjastuslepingute põhjad ning arendamisel on uus koduleht.

Kuidas on programm seni aidanud kaasa seatud eesmärkide saavutamisele?
Kindlasti on programmis osalemine olnud motivaatoriks, et asjad kiiremini liikuma panna. Tänu AMP programmile on meie ettevõttes juures töötaja, kes abistab turunduse ja sotsiaalmeedia valdkonnas, hoiab silma peal kataloogil ning panustab enda ideedega meie brändi arengusse. Mentorlussessioonide läbi oleme enda otsustes ja tegevustes saanud ausat tagasisidet ja nõu, mille läbi enda tegevusi paremini koordineerida ning süsteeme luua.

Milliseid konkreetseid tegevusi olete juba teinud?
Programmi raames oleme valmis saanud autorite kirjastamislepingud, aktiivselt tegelenud ettevõtte sotsiaalmeedia arendamise ning sisu loomisega ning läbi programmi lisandunud töötajaga koostöös oleme loonud kirjastuse kataloogi süsteemi.

Kas olete oma seatud eesmärke jooksvalt ka muutnud?
Eesmärke otseselt muutnud ei ole, kuid kuna kirjastamise valdkond on väga detailne, siis igapäevaselt tuleb teadmisi, mõtteid juurde ning vastavalt sellele tekib ka ideid, kuidas eesmärke paremini saavutada ja ellu viia. Seega võib pigem öelda, et eesmärgid on küll samad, kuid viisid, kuidas eesmärke saavutada on aeg-ajalt muutuvad.

Kas töö mentoriga on vastanud teie ootustele?
Jah, on vastanud ootustele ja oleme rahul. Daniel on olnud mentorina avatud, aus ja otsekohene.

Gateway Management

on rahvusvahelise kogemusega muusikatööstuse entusiasti Kristjan Heinmetsa loodud management ettevõte, mis pakub artistidele ka plaadifirma ning kirjastusteenuseid. AMP programmis osalemisel on fookuseks Gateway võimekuse arendamine läbi uue artistiprojekti “Hellove” tutvustamise rahvusvahelistel muusikaturgudel (USA, UK, LAV, Saksamaa) ning kuulajaskonna kasvatamine läbi järjepideva muusika väljastamise kogu programmi vältel. Gateway mentoriks programmis on üle 20-aastase kogemusega USA artistimanager Adam Foley. Foley on tegev managerina ettevõttes Red Light Management, plaadifirma ja kirjastuse juhina ettevõtetes Foreign Family Collective ja Foreign Family Collective Publishing – Red Light’is on olnud ta manageriks artistidele nagu ODESZA, Pretty Lights, Bonobom Sasha, Big Wild, GRiZ ja UNKLE. Adam Foley sobib antud projekti mentoriks eelkõige laialdaste kogemuste tõttu elektroonilise muusika maailmas managerina töötades ja tema ulatuslike teadmise tõttu muusika sünkroniseerimises.

Kuidas on programm seni aidanud kaasa seatud eesmärkide saavutamisele?
Programmis osalemine on juba eos aidanud sellega, et oleme pidanud tegema valmis pikaajalised plaanid ning vastavalt ka seadma oma fookust ning suunama oma tegevusi. AMPiga kaasnevad hüved (näiteks TMW Pro pass, ja ligipääs ME poolt korraldavatele seminaridele) on aidanud meil täiendada oma teadmisi, et teha paremini oma tööd ning tutvuda tööstuse professionaalidega nii kohalikel kui ka välismaistel turgudel. Lisaks on AMPi programmiga kaasnev eelarve heaks toeks suuremate kulude puhul. Finantsiline aspekt on minu kogemuste põhjal üks problemaatilisemaid, eriti alustavate artistide puhul, ning säärased eelarved annavad artistidele võimaluse mõelda suuremalt ning võtta ette plaane suurema enesekindlusega ja ambitsiooniga.

Kas olete oma eesmärke jooksvalt ka muutnud?
Kuna Hellove on alustav artist, siis tahes tahtmata oleme pidanud oma lähenemisel ja plaanides tegema erinevaid muudatusi. Lisaks on meie teele sattunud ka mõned komistuskivid seoses koostööpartneritega ja oleme protsessi käigus saanud targemaks teatud tegevustes, näiteks A&R tegevuste kitsaskohtade suhtes, kus täna peame nentima, et olime algselt ehk liiga optimistlikud nende sujuvuses. Igatahes oleme saanud mitmeid väärtuslikke õppetunde millega oma tegevusi uues rütmis jätkata.

Kas töö mentoriga on vastanud teie ootustele?
Töö mentoriga on igati ületanud meie ootusi. Adam on olnud väga n-ö hands-on kõikides aspektides, millega me tema poole esialgu pöörduda soovisime. Lisaks on ta olnud abivalmis ka tehnilisemate teemadega (näiteks lepingute retsenseerimisega), toetanud strateegiliselt meie probleemide lahendamise protsesse ning andnud ka head tagasisidet Hellove loomingule ning pikaajalisele strateegiale.

Monday Morning

on artistide manageerimisele suunatud ettevõte, mis hetkel on keskendunud neljale rahvusvahelise potentsiaali ja ambitsiooniga Eesti artistile – Anna Kaneelina, Daniel Levi, Egert Milder ja Erki Pärnoja. Ettevõte töötab artisti karjääri arendamise kõikide aspektidega – strateegiad, muusika väljaandmine, PR, turundus, booking ja kõik muu, mis sinna vahele jääb. Programmi raames on Monday Morningu fookuseks töötada oma ettevõtte arendamisega ekspordisuunal laiemalt (kommunikatsioonikanalite korrastamine, lisatulu võimaluste ja potentsiaalsete uute teenuste kaardistamine jms). Konkreetsem eesmärk on just Daniel Levi ning Erki Pärnoja karjääri ning publiku arendamine ja muusika levitamine välisturgudel. Peamiseks sihtturgudeks on Soome ning Skandinaavia. Ettevõtte mentoriks Henrik Augustin (Stockholm, Rootsi), kes on manager ja asutanud ettevõtte Villa management, mis tegeleb artistide manageerimise, label services ja muusika nõustamisega. Ettevõtte töötab tuntud Rootsi artistidega nagu Peter Bjorn & John, Christian Olsson, Gina Dirawi jt. Varasemalt töötanud erinevates plaadifirmades, striimingplatvormide arenduse juures, muusikaajakirjanduses ning ka promootorina. Lisaks on tehtud koostööd ka Artemi Remesega – pikaaegse kogemusega promootoriga Soomes, kes on töötanud üle terve riigi ning väga erinevate žanritega. Artemil on hea arusaame Soome muusikaturu toimimisest ning kontakte üle Soome eriilmelistes kontserdipaikades ja teistes valdkonna organisatsioonides. Tema kogemus on abiks nii Soome muusikaturu hetkeolukorra hindamisel, sündmuste planeerimisel kui selleks sobivaimate kontaktide tuvastamisel ning antud kontekstis konkreetselt on need Erki Pärnoja karjääri arendamisel väga relevantsed. AMP programmi rahastuse abil viidi läbi Daniel Levi fotosessioon ning kaasati PR tugi Soomest.

Kuidas on programm seni aidanud kaasa seatud eesmärkide saavutamisele? Milliseid konkreetseid tegevusi olete ellu viinud?
Lisatööjõu kaasamine on andnud võimalusi antud perioodil väga palju rohkem tehtud saada. Kerli on töötanud reliiside ettevalmistamise, merchi arendamise, artistide profiilide korrastamisega erinevatel platvormidel, partnerite kaardistamise ja palju muuga, millest on väga palju olnud kasu. Daniel Levi viimase singli “Jasmine” välja andmisel saime kaasata Soome PR tuge ning vaikselt valmistame ette sügisesi plaane Soome ja Rootsi suunal. Näiteks esineb Daniel Levi Rootsi esitlusfestivalil “Future Echoes”

Kas olete oma ekspordi eesmärke jooksvalt ka muutnud?
Päris alguses oli sihtturgude valik pisut teine, kuid üsna projekti alguses juba seadsime fookuse Soomele ning Skandinaaviale. Pigem on tegevusplaan kuigi palju muutunud seoses sellega, et ei ole võimalik olnud reisida. Seega on fookuses olnud PR ja turundustegevused seoses reliisidega.

Kas töö mentoriga on vastanud teie ootustele?
Henrikul on suurepärane kogemus butiikmanagemendi üles ehitamisel Rootsis, mis on keskendunud nii pop kui alternatiivsema muusika artistide karjääri arendamisele ning samal ajal moodustab suure osa tegevusest just muusika sünkroniseerimine. Seega on olnud väga kasulik ühelt poolt artistide ja Rootsi turu kontekstis kohalikku turuloogikat paremini tundma õppida ning konkreetsete sammude ning potentsiaalsete partnerite osas tagasisidet saada, kuid samas ka ettevõtte struktuuri ja strateegia poolelt temalt õppida.
Artemi sisend Soome turu seisukorra ja arengute osas on aidanud kaasa sihtide seadmisel ning partnerite tuvastamisel.

Trad. Attack!

on trad-pop-rock bänd, kes on andnud välja 4 albumit, esinenud 37 erinevas riigis ja korraldanud Eestis suuri kontserte. Käesoleva projekti fookuses on bändi uus album “Make Your Move”, mis ilmus möödunud aasta aprillis. Ansambli eesmärk ette valmistada uue albumi PR turgudel, kuhu on planeeritud esinemisi. Lisaks on soov püüda laiendada oma tegevust mitte keskendudes vaid folgi ning maailmamuusika suunale vaid leida tee ka rock-pop festivalidele, kuhu bändi uus muusika väga hästi sobiks. Trad. Attack! mentoriks AMP programmis on Rob McDermottil, kellel on üle 20-aastane manageri kogemus USA ja rahvusvahelises rock, metal ja pop skeenel. Rob alustas oma karjääri Columbia Recordsis, seejärel oli 10 aastat Linkin Parki manager, aidates bändil jõuda sinna, kus nad tänaseks on. Tal on ulatuslik kontaktvõrgustik tippfestivalide korraldajate, plaadifirmade ning ajakirjanike seas. Ühtlasi on McDermottil süvitsi tutvunud Trad. Attacki tegevusega, nähes ansambli suurt edupotentsiaali.

Kuidas on programm seni aidanud kaasa seatud eesmärkide saavutamisele?
Oleme analüüsinud väga palju oma tegevust ning sellest lähtuvalt oleme planeerimas uue singli ülemaailmselt väljatulekut. See singel tuleb koos vene bändiga Otava Yo ning oleme kokku leppinud PR strateegiga Angie Leamon kampaania.

Kas olete oma ekspordi eesmärke ka muutnud?
Mitte väga. Kuna antud hetkel on ekspordi-suund üldiselt keeruline siis peab lihtsalt mõtlema pikemas perspektiivis.

Kas töö mentoriga on vastanud teie ootustele?
Jah!

Kinky Kong

esindab helilooja Arian Levinit, kes loob muusikat filmidele, reklaamidele, mängudele jms. AMP programmi raames on ettevõtte eesmärgiks leida endale rahvusvaheline sünkroniseerimisagent, kes aitaks muusikat pitchida sobivatesse projektidesse; leida kontakt litsentse müüva aktiivse kirjastusega, mis tegeleks mängude ja treileritega, filmide ja telesarjadega ning reklaamidega; luua enda online muusikapank/sünkmuusikakirjastus/produktsioonistuudio; arendada välja tugev bränd ning avalik- ja online kuvand. Kinky Kongi mentoriteks programmis on Seiya Matsumiya ning Helge Borgarts. Seiya Los Angeleses tegutsedes muusikuna lava jaganud artistidega nagu Flea, Maroon 5, Cat Power, Apparat jt. Ta on kirjutanud muusikat telereklaamidele, filmidele, treileritele ja mängudele. Seiyal on varasem kogemus Eesti autoritega töötamisel ning mõistab Eesti muusika skeenet väga hästi. Profiililt sobis ta Arian Levini mentoriks just oma laialdase kogemuse tõttu muusika kirjutamise ning litsentseerimisega telereklaamidesse, filmidesse jm.

Kuidas on programm aidanud kaasa seatud eesmärkide saavutamisele?
Minu eesmärk programmis algselt oli luua online produktsioonimuusika pank, mis aitaks mul automatiseerida ja tõsta rahvusvaheliselt muusikalitsentside müüke, töötada koos suurte brändide ja visuaalide loojatega. On olnud väga õpetlik, positiivne ja mitmeid vilju kandev kogemus. Muusika ja helide tootmiseks ja levituseks sai loodud eraldi muusika kirjastusfirma, Silver Fox Audio. Programmi ajal olen leidnud uued aktiivsed kontaktid nii muusikakirjastustega Ameerikast kui ka suurtele brändidele animatsioone tootva koostööpartneriga Lätist. Lisaks sellele olen saanud hindamatuid kogemusi ettevõte juhtimises ja töötaja palkamises,tööde delegeerimises ja suhtluses. Olen õppinud enda eesmärke ja tegevusi konkretiseerima ja lihtsustama. AMP Programm on olnud kui pind tagumikus, mis sunnib edasi liikuma ja pidevalt ennast ületama.

Kas olete oma eesmärke jooksvalt ka muutnud?
Olen hetkel loobunud enda online muusikapanga arendusest algselt plaanitud kujul, kuna toetudes uurimistööle selgus, et valitud nišš kaob suurte aktiivsete kirjastajate varju. Loodud muusikapanka kasutan siiski enda tutvustusel. Edaspidi keskendun rahvusvaheliselt rohkem originaalmuusika ja helikujunduste loomisele, tutvustades loomingut uutele kontaktidele.

Kuidas on läinud töö mentoriga?
Lootsin algselt saada mentoritelt konkreetseid samme, kuidas muusikat paremini müüa, kuidas jõuda õigete inimeste töölauale, kuid konkreetseid samme peab siiski ise välja mõtlema ja veel enam, neid ise ka astuma. Olen eeskätt helilooja, ning ettevõtlus ning klientidega suhtlemine tuleb minul loomingu arvelt. Olen tänulik, et mentorid Seiya Matsumiya ja Helge Borgarts on jaganud minuga enda teadmisi ja väga ausalt ka muusikatööstuse köögipoolt.