Selgusid kümme Eesti artisti ja muusikavaldkonna esindajat, kes osalevad üleeuroopalises naiste rolli edendavas programmis „Keychange”

Täna, reedel, 22. septembril Hamburgis Reeperbahni muusikafestivalil toimunud pressikonverentsil avalikustati 60 artisti ning muusikavaldkonna esindajat, kes valiti osalema rahvusvahelisse koostööprojekti „Keychange“, mille eesmärgiks on edendada naiste rolli Euroopa muusikaväljal.

Eestist valiti projektis osalema 10 artisti ja muusikavaldkonna spetsialisti: Hannaliisa Uusma ja Brigitta Davidjantsi postromantiline elektroonikaduo HUNT, džässi ja nüüdismuusika radadel kulgev Kirke Karja Quartet, folgiuuendaja Mari Kalkun, laulja-laulukirjutaja Grete Paia ja noor räpiduo HOAX. Eesti muusikavaldkonna professionaale mänedžeridest muusikakriitikuteni esindavad „Keychange“ programmis Liisi Voolaid, Thea Lillepalu, Merli Antsmaa, Natalie Mets ja Silvia Urgas.

Lisaks kümnele Eesti esindajale osalevad „Keychange“ projektis ka Rootsi, Hispaania, Islandi, Saksamaa ja Ühendkuningriigi naisartistid ja naissoost muusikavaldkonna spetsialistid. Kõikidele projekti valituile võimaldatakse kahe aasta jooksul esinemisi ning osalusi Euroopa ja Kanada esitlusfestivalidel, loovlaborites ja spetsiaalses koolitusprogrammis.

„Keychange“ käivitajast Ühendkuningriigi sihtasutuse PRS tegevjuhi Vanessa Reed’i sõnul oli mitmesajast laekunud sooviavaldusest 60 osaleja valimine tõeline pähkel. „Projektis osaleda soovijate tase ja mitmekesisus oli muljetavaldav. Lõppvalikus kajastub Euroopa uue põlvkonna naistegijate anne ja tegutsemistahe väga ilmekalt, tõotades äärmiselt põneva rahvusvahelise koostöövõrgustiku teket. Olen veendunud, et üheskoos moodustavad need naised vägagi arvestatava, loova ja tulevikku muutva väe.”

Eile, 21. septembril toimus Reeperbahni konverentsil ka „Keychange“ arutelupaneel, kus võeti luubi alla sugudevahelise ebavõrdsuse ning sugude stereotüpeerimise vähendamine muusikatööstuses. Vanessa Reedi juhitud arutelus osalesid teiste seas šoti alternatiivroki bändi Garbage solist Shirley Manson, ühiskondliku aktivistina tuntud briti laulja-laulukirjutaja Nadine Shah ja Reeperbahni festivali juht Alex Schultz.

Euroopa Liidu kultuuritoetuse raamprogrammi Loov Euroopa toetatud ja Ühendkuningriigi muusikaorganisatsiooni PRS juhitava rahvusvahelise koostööprojekti „Keychange“ eesmärgiks on luua uusi rahvusvahelisi esinemis-, koostöö- ja koolituse väljundeid naisartistidele ja naissoost muusikavaldkonna uuendajatele, kes on valmis uutele turgudele sisenema. Projekti pikaajaliseks sihiks on Euroopa muusikatööstuse status quo muutmine, kiirendades naiste artistliku ja majandusliku väärtuse tõusu ning toetades vastavaid rahvusvahelisi koostöid.

„Keychange“ fookus-sündmused leiavad aset 2018. aasta 2.–8. aprillini toimuval Tallinn Music Weeki festivalil ning 2018. aasta novembris Hispaanias BIME festivalil. Projekti finaalüritus toimub 2019. aastal Brüsselis Euroopa Parlamendis, kus projekti partnerid esitlevad ühist „muutuste manifesti“.

„Keychange“ partneriteks on Euroopa ja Kanada muusikatööstuse festivalid Tallinn Music Week (Eesti), Iceland Airwaves (Island), BIME (Hispaania), Reeperbahn Festival (Saksamaa), The Great Escape (Ühendkuningriik), Way out West / MusickCentrum (Rootsi) ja Mutek (Kanada) ning osalejariikide muusika ekspordi- ja arenduskontorid, sealhulgas Music Estonia. Projekti toetavad ka Spotify ja Islandi esitajate ühing STEF.


Lisainfo:
http://keychange.eu
http://www.prsformusicfoundation.com/partnerships/international-partnerships/keychange/

Eelmine

Sel sügis-talvel osaleb seitse eesti artisti ja bändi erinevatel esitlusfestivalidel üle Euroopa

Järgmine

PLFM Arts Management kutsub Eesti artiste ja manager'e osalema International Music Managers Forumi projektis