Kuidas korraldada pandeemiapiirangute ajal kontserte ning festivale? Mitmed Eesti festivalikorraldajad otsustasid oma sündmuse viia digiplatvormidele, kuid kas ilma porise festivaliplatsita on festival ikka sama? Arutelu saab jälgida teisipäeval, 29. septembril kell 18 nii Telliskivi Loomelinnakus Palo Alto Clubis (Telliskivi 57) kui ka ERR-i kultuuriportaalist.

Digikultuuriaasta ja Music Estonia seminaril mõtisklevad Eesti muusikaelu korraldajad festivalide ellujäämise üle digi- ja füüsilises maailmas.

Millised on artistide, korraldajate, publiku ja teenustepakkujate kogemused ning kuidas jääda uues olukorras jätkusuutlikuks, arutavad Martin Ruus ja Mihkel Kübar Intsikurmu festivalist, Kristjan Hallik Pärnu Muusikafestivalist / ERSO-st, Helen Sildna Tallinn Music Weekist, Meelis Kubits Kultuuripartnerluse SA-st ning Tõnn Kuuli Teliast.

"Eesti festivalid ja kontserdikorraldajad leidsid end COVID-19 piirangute tõttu raske valiku ees: kas jätta sündmus ära, lükata see edasi või kolida digikanalitesse. Nii mõnedki valisid viimase variandi ja mitu suurt festivali korraldati hübriidsel kujul. Mida me sellest kogemusest õppisime ja milliseid praktilisi järeldusi saame teha, selgubki arutelul," rääkis digikultuuriaasta projektijuht Martin Aadamsoo.

Music Estonia tegevjuhi Ave Tölpti sõnul on aeg teadmisi jagada. "Eriti praegu, kui kontserdi- ja festivalikorraldus on taas raskendatud, on tähtis anda kogemusi, mida professionaalsed korraldajad on viimase poole aasta jooksul saanud. Peame leidma edasiminekuks uusi lahendusi ning sellised arutelud aitavad loodetavasti kaasa, et meil oleks valdkonnas ühine arusaam juba toimivatest võimalustest," peegeldas Tölpt.

Esialgu vaid kutsetega osalejatele avatud kohapealsele seminarile saavad tänasest, 28. septembrist registreeruda kõik huvilised.


Registreeru


2020. aasta kuulutas kultuuriministeerium digikultuuri teema-aastaks, mida veavad Eesti Rahvusraamatukogu, Eesti Rahvusringhääling, Eesti Filmi Instituut ning Muinsuskaitseamet.

Eelmine

Kultuurivaldkonna ühispöördumine ja ettepanekud viiruse leviku tõkestamiseks kultuurisündmustel

Järgmine

Festivalikorraldajad leiavad, et digifestival tavasündmust ei asenda