15.–18. jaanuarini toimub Hollandis Groningenis üks olulisemaid esitlusfestivale Eurosonic Noorderslag (ESNS), kus oleme kohal ka meie. Lavalaudadele astub kolm Eesti artisti – Estoner, YASMYN ja Mart Avi.

Eesti artistid ESNS-il

Estoner

neljapäev, 16. jaanuar | kl 20.45–21.30 | Mutua Fides

Estoneri toodang on mürisev mikstuur sludge'ist, black'ist ja doom metal'ist, põimitud kokku progressiivsete struktuuridega.


YASMYN

reede, 17. jaanuar | kl 20.00–20.45 | Huize Maas, Front

Kaasaegse urban-artisti ja Eesti muusikamaastiku tulevikulootuse YASMYNi lavalist olekut on muusikapressis kirjeldatud kui hüpnootilist segu R&Bst, träpist, popist ja hiphopist.


Mart Avi

reede, 17. jaanuar | kl 23.00–23.45 | Simplon, Up

Tallinn Music Weeki 2017. ja 2018. aasta artistiauhinna võitja
ESNS 2020 meediapartnerid soovitavad

Mart Avi salasopilise ja popkultuurilistest vihjetest laetud loomingu paralleele kaardistades on tõmmatud jooni industrialist hauataguse soulini ja taevalikest orkestrisünteesidest äraspidise maailmamuusikani. Muusikapressis žanrijärgse ajastu ideaalartisti kehastuseks tituleeritud Avi muusika on kui tuhandete maa-aluse mikrokiipide jahutusseadmete surinast filtreeruv täiusliku poploo signaal.


Meie ESNS-il

Music Estonia tegevjuht Virgo Sillamaa osaleb festivali raames võrgustiku European Music Exporters Exchange (EMEE) kohtumisel, kus võetakse vastu uued liikmed ja tutvustatakse uuringuprojekti European Music Export Strategy tulemusi. EMEE on võrgustik, mis ühendab Euroopa muusikaekspordi kontoreid.

Lisaks võtame osa rahvusvahelise praktikaprogrammi Music Moves Interns projekti kokkuvõtvast koosolekust. Ettevõtmist koordineerisime meie, viies seda ellu partneritega WHY Portugal ja FACTORY 92.

Programmi European Talent Exchange Programme (ETEP) koosolekul kohtume festivalide, ETEPi raadiopartnerite ja ekspordikontorite esindajatega, et tutvustada tänavuse festivali artiste ja arutleda programmi arendamise üle. 2003. aastal loodud programmiga ETEP toetatakse Euroopa artistide rahvusvahelist karjääri.

Ühtlasi osaleb Virgo Sillamaa reedel, 17. jaanuaril kl 13.30–16.00 konverentsiprogrammi vestlusringis "Music Moves Europe: What’s in it for the industry", kus tema ja teised kõnelejad tutvustavad Euroopa Komisjoni algatust Music Moves Europe.

Eestist on festivalil kohal ka Maarja Merivoo-Parro, Koit Raudsepp ja Kristo Rajasaare Raadio 2-st (ERR), Ingrid Kohtla, Natalie Mets, Roman Demchenko festivalist Tallinn Music Week, Peeter Ehala ettevõttest FastRise ning Tarmo ja Krista Sillaots ettevõttest Pianoman Music Agency.


Music Moves Europe Talent Awards

17. jaanuaril toimub ESNS-il ka auhinnatseremoonia The Music Moves Europe Talent Awards. Igal aastal pälvib auhinna kaheksa silmapaistvat artisti, keda tunnustatakse nende rahvusvahelise edu eest. Auhinnaga kaasneb esinemisvõimalus ESNS-il, arenguprogramm ja rahaline toetus. Auhindu annab välja Euroopa Liit.


ESNS

1996. aastal alguse saanud ESNS on üks suurimaid ja olulisemaid muusikavaldkonna kogunemispaiku. Festivali neljast päevast keskendutakse kolmel esimesel Euroopa artistidele, viimane festivalipäev on Hollandi muusikute päralt. Igal aastal võtab ESNS fookusesse ühe riigi, eesmärgiga tutvustada Euroopa mitmekülgset muusikamaastikku – 2020. aastal on fookuses Šveits.


Foto: Jessie Kamp
ESNS-il osalevaid Eesti artiste toetavad:

Eelmine

Kandideeri esitlusfestivalile Live at Heart 2020

Järgmine

Kandideerimine WOMEX 2020 programmi on avatud