Ootame kõiki, kes vajaksid muusikaõiguste toimimisloogika osas mäluvärskendust või alles soovivad endale põhialuseid selgeks teha, “Muusikaõiguste ABC” seminarile teisipäeval, 8. detsembril kell 15.00. Osaleda saab nii meie Telliskivi kontoris kui ka Zoomi vahendusel.

Artistid, autorid, tootjad või esitajad – kõigil on tarvis vähemalt algtasemel mõista muusikaga seonduvate õiguste jagunemise loogikat muusikavaldkonnas. Teema on piisavalt keeruline, kuid samas väga oluline. Kui muusikapalad ja salvestised on asjakohases ühingus registreerimata, ei ole põhjust oodata ka nende kasutamise eest tulude laekumist. Digikanalid on teinud pildi veelgi keerulisemaks ning seda enam on põhjust minna tagasi muusikaõiguste aluste ja põhimõistete juurde.


Seminaril selgitavad kaks kogenud praktikut muusikaõiguste toimimist artisti, autori ja tootja vaatest. Millised õigused on autoril, millised esitajal ja millised loo väljaandjal ehk fonogrammitootjal? Mis vahe on erinevatel rollidel ning miks on vaja nende jaoks erinevaid ühinguid? Mida ja millises järjekorras teha, kui oled just loonud ja salvestanud uue loo ning soovid seda välja anda, iseäranis digikanalites? Kuidas võivad jaguneda õigused, kui alustan koostööd nt plaadifirma või muusikakirjastajaga?

Seminari viivad läbi sõltumatu artist, autor ja fonogrammitootja Vaiko Eplik (muuhulgas EAÜ juhatuse esimees) ja muusikaettevõtja Thea Zaitsev (Tier Music / Pieces of 8 Music).


SEMINARIL OSALEMINE


Seminar on üles ehitatud registreerunud osalejate küsimustele, seega palume osalejatel kindlasti julgelt kirja panna teemad ja küsimused, millele kõige enam antud seminaril vastust sooviksite saada.

Osalustasu 10 eurot.
Music Estonia liikmetele on osalemine tasuta, kuid eelregistreerimine on siiski nõutav.

Toimumiskoht

Music Estonia kontor (Telliskivi 60a/1) või keskkond Zoom.
Kuna lubame oma kontorisse 50% inimesi, on füüsiliste kohtade arv väga piiratud.

REGISTREERIMINE

Koolitust toetab EAS Euroopa Regionaalfondi vahenditest.

Eelmine

Tudeng, osale praktikaprogrammis INTRO juunior

Järgmine

Neljas üleeuroopaline [Open] Club Day kutsub kontserdipaikadele toetust avaldama