Ootame ekspordivalmis pärimusmuusika artiste osalema projektis Global Music Match. Projekti eesmärk on toetada artisti rahvusvahelise profiili üles ehitamist ja arendamist ning soodustada uutele turgudele jõudmist. Kandideerimise tähtaeg on 16. aprill.

Mis on Global Music Match?

Artistide jõudmine uutele turgudele on keerukas protsess, mille muudab raskemaks vallandunud koroonaviiruse puhang. Projekti Global Music Match eesmärk on leida ka praegusel piiranguterohkel ajal muusikutele uusi jälgijaskondi rahvusvahelisel muusikaturul, luues aluse edaspidisteks väliskontsertideks ja -tuurideks. Projekt aitab arendada ka artistide sotsiaalmeediaoskusi ja hoogustab koostöö tegemist muusikutega väljaspool koduriiki. Projekt toimub teist aastat, eelmisel aastal osalesid projektis Eestist Cätlin Mägi, OOPUS ja Tuulikki Bartosik.


Kuidas see toimib?

Artistid 18 riigist jagatakse rahvusvahelistesse tiimidesse, mida hakkab juhendama mentor, kes aitab projekti tegevusi ja kohtumisi läbi viia ning seatud eesmärke saavutada.

Igal nädalal tutvustab üks artist igast riigist teist artisti teisest riigist, suheldes nendega sotsiaalmeedias, et neid oma kohalikule publikule tutvustada. See toimib vastastikuse tutvustamise põhimõttel kõigile asjaosalistele – see tähendab, et osalevaid artiste esitletakse sotsiaalvõrgustike kaudu paljude rahvusvaheliste muusikute jälgijatele.

Projekt kestab 16 nädalat – algab 13. mail ja lõppeb 26. augustil.

Vaata projekti tutvustavat videot.


Keda ootame osalema?


Miks osaleda?

Projekt Global Music Match


Millised on projektis osaleja kohustused?


Kes on projekti partnerid?

Global Music Matchi asutajapartnerid on East Coast Music Association (ECMA) Kanadast, Showcase Scotland Expo ja Sounds Australia, kes viivad projekti läbi muusikaekspordi kontoritega English Folk Expo, Music Estonia, Music Finland, Iceland Music, Italia Music Export, Music Norway, Export Music Sweden, Culture Ireland, Tempi (Taani), Chile Musica, Catalan Institute for Cultural Companies (ICEC), Canada - CIMA (Canadian Independent Music Association), Spectacle vivant en Bretagne (Prantsusmaa) ning esitlusfestivalidega LUCfest Taiwan, FOCUS Wales, Folk Alliance International (USA).


Kuidas kandideerida?

Kandideerimiseks täida vorm hiljemalt 16. aprillil.

Osalejad valib välja ja jagab gruppidesse projekti asutajapartnerite esindajatest koosnev komisjon, kes võtab valiku langetamisel arvesse artistide kuulajaskonna ulatust, muusikastiili ja muusikaturgude eelistust.
Otsusest anname teada hiljemalt 30. aprillil.


Küsimuste korral kirjuta Martiina Putnikule aadressil martiina@musicestonia.eu.


Eelmine

I Wear* Experiment valiti uue rahvusvahelise arendusprogrammi HEMI Music Awards finalistiks

Järgmine

Kultuurivaldkond saab lisaeelarvest 42 miljonit eurot