Uudised

Osale projektis Global Music Match

Ootame ekspordivalmis pärimusmuusika artiste osalema projektis Global Music Match. Projekti eesmärk on toetada artisti rahvusvahelise profiili üles ehitamist ja arendamist ning soodustada uutele turgudele jõudmist. Kandideerimise tähtaeg on 16. aprill.

Mis on Global Music Match?

Artistide jõudmine uutele turgudele on keerukas protsess, mille muudab raskemaks vallandunud koroonaviiruse puhang. Projekti Global Music Match eesmärk on leida ka praegusel piiranguterohkel ajal muusikutele uusi jälgijaskondi rahvusvahelisel muusikaturul, luues aluse edaspidisteks väliskontsertideks ja -tuurideks. Projekt aitab arendada ka artistide sotsiaalmeediaoskusi ja hoogustab koostöö tegemist muusikutega väljaspool koduriiki. Projekt toimub teist aastat, eelmisel aastal osalesid projektis Eestist Cätlin Mägi, OOPUS ja Tuulikki Bartosik.

Kuidas see toimib?

Artistid 18 riigist jagatakse rahvusvahelistesse tiimidesse, mida hakkab juhendama mentor, kes aitab projekti tegevusi ja kohtumisi läbi viia ning seatud eesmärke saavutada.

Igal nädalal tutvustab üks artist igast riigist teist artisti teisest riigist, suheldes nendega sotsiaalmeedias, et neid oma kohalikule publikule tutvustada. See toimib vastastikuse tutvustamise põhimõttel kõigile asjaosalistele – see tähendab, et osalevaid artiste esitletakse sotsiaalvõrgustike kaudu paljude rahvusvaheliste muusikute jälgijatele.

Projekt kestab 16 nädalat – algab 13. mail ja lõppeb 26. augustil.

  • Esimese 4 nädala jooksul toimuvad ettevalmistused, mis hõlmavad endas osalejatega tutvumist, veebiseminare, Zoomi kohtumisi ja juhised edasiseks tegutsemiseks.
  • Järgnevad 12 nädalat jaotuvad kahenädalasteks perioodideks, kus iga tiimi üks artist on n-ö spotlight artist, keda teised tiimiliikmed oma turul tutvustama hakkavad. See vastastikune tutvustamine võimaldab antud artiste tutvustada viies erinevas maailmaosas/piirkonnas.

Vaata projekti tutvustavat videot.



Keda ootame osalema?

  • Artiste, kes viljelevad pärimusmuusikat või kelle loomingu alus on pärimusmuusika.

  • Artiste, kes on aktiivselt sotsiaalmeedias esindatud ja kel on olemas EPK (electronic press kit) ning kontsertidest foto- ja videomaterjale.

  • Artiste, kelle jaoks on projektis osalemine praeguses karjääri etapis põhjendatud.

Miks osaleda?

Projekt Global Music Match

  • annab võimaluse kasvatada oma publikut viiel uuel muusikaturul, mis loob hea aluse edaspidiseks tuuri- ja kontserditegevuseks.

  • arendab sotsiaalmeediaoskusi.

  • toetab oma jälgijatele sotsiaalmeedias värske ja põneva sisu loomist.

  • toetab suhete loomist bändidega mujalt maailmast, mis loob võimalusi edaspidiseks koostööks.

  • annab võimaluse olla kaasatud rahvusvahelisse suurprojekti, kus osalevad muusikaekspordi kontorid üle maailma.

  • aitab avastada uut muusikat.


Millised on projektis osaleja kohustused?

    • Osaleja peab olema valmis tegema kolme kuu vältel igas oma peamises sotsiaalmeediakanalis postitusi projektis osalevate artistide kohta, märkides postituses teemaviite #GlobalMusicMatch ja tutvustatava artisti kontod.

    • Osaleja peab olema valmis looma iga tiimiliikmega “In Conversation” video, mida on võimalik sotsiaalmeedias jagada (nt Zoomi-intervjuu, videoesitlus vm).

    • Osaleja peab iga nädal osa võtma Zoomi koosolekust oma grupiga.

    • Kui tegu on bändiga, juhivad projektis osalemist tavaliselt 1-2 inimest, kuid projektis peaksid olema valmis osalema vajadusel kõik bändi liikmed.

    • Osaleja peab olema valmis vajadusel andma intervjuusid meediale.
    • Osaleja peab arvestama, et projektis osalemine nõuab selle toimumise perioodil järjepidevat tööd ja aktiivset tööd oma grupiga.
    • Osaleja peab olema valmis edastama projekti jooksul kogutud statistilisi andmeid oma sotsiaalmeediakanalitest.
    • Osaleja annab taotlust esitades nõusoleku Global Music Match’ile ja teiste riikide ekspordikontoritele, jagada kõiki artisti sotsiaalmeediapostitusi, mis projekti käigus tehakse.


Kes on projekti partnerid?

Global Music Matchi asutajapartnerid on East Coast Music Association (ECMA) Kanadast, Showcase Scotland Expo ja Sounds Australia, kes viivad projekti läbi muusikaekspordi kontoritega English Folk Expo, Music Estonia, Music Finland, Iceland Music, Italia Music Export, Music Norway, Export Music Sweden, Culture Ireland, Tempi (Taani), Chile Musica, Catalan Institute for Cultural Companies (ICEC), Canada – CIMA (Canadian Independent Music Association), Spectacle vivant en Bretagne (Prantsusmaa) ning esitlusfestivalidega LUCfest Taiwan, FOCUS Wales, Folk Alliance International (USA).


Kuidas kandideerida?

Kandideerimiseks täida vorm hiljemalt 16. aprillil.

Osalejad valib välja ja jagab gruppidesse projekti asutajapartnerite esindajatest koosnev komisjon, kes võtab valiku langetamisel arvesse artistide kuulajaskonna ulatust, muusikastiili ja muusikaturgude eelistust.
Otsusest anname teada hiljemalt 30. aprillil.


Küsimuste korral kirjuta Martiina Putnikule aadressil martiina@musicestonia.eu.