Ootame ekspordivalmis pärimusmuusika artiste osalema projektis Global Music Match. Projekti eesmärk on toetada artisti rahvusvahelise profiili üles ehitamist ja arendamist ning soodustada uutele turgudele jõudmist. Kandideerimise tähtaeg on 26. juuli.

Mis on Global Music Match?

Artistide jõudmine uutele turgudele on keerukas protsess, mille muudab raskemaks vallandunud koroonaviiruse puhang. Projekti Global Music Match eesmärk on leida ka praegusel piiranguterohkel ajal muusikutele uusi jälgijaskondi rahvusvahelisel muusikaturul, luues aluse edaspidisteks väliskontsertideks ja -tuurideks. Projekt aitab arendada ka artistide sotsiaalmeediaoskusi ja hoogustab koostöö tegemist muusikutega väljaspool koduriiki.


Kuidas see toimib?

Eestist valitakse osalema kuni kuus artisti; osalejad jagatakse kuueliikmelistesse gruppidesse, igaühes üks artist Eestist ja viis teistest riikidest. Iga nädal tutvustab igast osalevast riigist üks artist oma sotsiaalmeedias mõnda teise riigi artisti. Osalejad sobitab gruppidesse projekti asutajapartnerite esindajatest koosnev komisjon, kes võtab valiku langetamisel arvesse artistide kuulajaskonna ulatust, muusikastiili ja muusikaturgude eelistust. Gruppidel on mentorid, kes osalejaid kogu protsessi vältel toetavad.

Projekt kestab kaheksa nädalat – algab 10. augustil ja lõppeb 28. septembril.

Vaata projekti tutvustavat videot.


Keda ootame osalema?


Miks osaleda?

Projekt Global Music Match


Millised on projektis osaleja kohustused?


Kes on projekti partnerid?

Global Music Matchi asutajapartnerid on East Coast Music Association (ECMA) Kanadast, Showcase Scotland Expo ja Sounds Australia, kes viivad projekti läbi muusikaekspordi kontoritega English Folk Expo, Music Estonia, Music Finland, Iceland Music, Puglia Sounds (Itaalia), Music Norway ning esitlusfestivalidega LUCfest Taiwan ja FOCUS Wales.


Kuidas kandideerida?

Kandideerimiseks täida vorm hiljemalt 26. juulil.

Osalejad valib välja ja jagab gruppidesse projekti asutajapartnerite esindajatest koosnev komisjon, kes võtab valiku langetamisel arvesse artistide kuulajaskonna ulatust, muusikastiili ja muusikaturgude eelistust. 
Otsusest anname teada hiljemalt 3. augustil.


Kandideerima


Küsimuste korral kirjuta Martiina Putnikule aadressil martiina@musicestonia.eu.

Eelmine

Festival Iceland Airwaves ootab artistide kandideerimisavaldusi

Järgmine

Kandideeri Ida-Euroopa koostööprojekti Eastern European Music Academy