10.–19. novembril kattub London jazz’i-palavikuga, sest siis toimub üks Euroopa olulisemaid jazz’i-festivale The EFG London Jazz Festival. Eesti Vabariik 100 raames korraldatav projekt „Jazzikingitus Euroopale", mille algatasid Eesti Jazzliit ja Jazzkaar, viib Londonisse ka mitmesuguseid kodumaiseid artiste.

The EFG London Jazz Festivalil astuvad Eesti artistidest üles Weekend Guitar Trio, Peedu Kass Momentum, Erki Pärnoja, Kadri Voorand ja Mihkel Mälgand koos Andy Sheppard Quartetiga ja Jaak Sooäär koosluses Heavy Beauty. Joe Zawinuli orkestri muusikalist kujutlust maailma ühest suurimast jõest juhatab Kristjan Järvi.

Eesti Jazzliidu ja Jazzkaare projekti „Jazzikingitus Euroopale” eesmärk on tutvustada Eesti jazz'i-loomingut ja muusikuid suurtel Euroopa festivalidel. Jazz'i-kingitus jõuab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval meie muusikat tutvustama lisaks Inglismaale ka Belgiasse, Soome ja Saksamaale. Projekt toimub koostöös Eesti Vabariik 100 välisprogrammi ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega. 

Tutvu kontsertide kavaga.

10-päevasel The EFG London Jazz Festivalil on võimalik nautida kokku 350 üleastumist 60 esinemiskohas. Mitmekülgsete jazz’i-artistide hulgas leidub nii kogenuid muusikuid kui ka uudse kõlaga noori bände. Tegu pole vaid muusikalise suursündmusega – The EFG London Jazz Festival pöörab tähelepanu ka õppimisele ja õpetamisele. Festival pakub mitmesuguseid etendusi, vestlusringe ja töötubasid, mis on suunatud lastele ja noorukitele. Samuti toimuvad pere- ja koolikontserdid.

Tutvu festivaliga.

Foto autor on Stina Kase.

Eelmine

Music Estonia delegatsioonid BUSHil ja Eurosonic Noorderslagil

Järgmine

Music Estonia delegatsioon väisab maailmamuusikamessi WOMEX 2017