15.–17. novembril toimub Budapestis Ida-Euroopa regioonile keskenduv showcase-festival ja konverents BUSH, kus esitavad oma loomingut ka Eesti elektroonilise popi projekt NOËP ja salasopiline Mart Avi.

NOËP esineb 15. novembril Budapest Showcase Hubi avamisüritusel Akvárium Klub Officialis, Mart Avit on võimalik kuulata 17. novembril klubis Robot.

Sony Sweden plaadifirma artistide koosseisu kuuluva laulja-produtsendi Andres Kõpperi elektroonilise popi projekt NOËP dopamiini vabastava toimega singlid kõlavad tänaseks lisaks Eesti klubidele ja raadioeetrile ka näiteks Rootsis, Saksamaal, Ühendkuningriigis ja Brasiilias. Kontsertidel muutub NOËP süntesaatorit, sülearvutit ja sämplerit navigeerivaks ühemehe-bändiks. 

Mart Avi salasopilise ja popkultuurilistest vihjetest laetud loomingu paralleele kaardistades on tõmmatud jooni industrialist hauataguse soulini ja taevalikest orkestrisünteesidest äraspidise maailmamuusikani. Tema kummituslikku baritoni ning isepäist karakterit kirjeldades on käiku lastud võrdlusi nii Scott Walkeri, David Bowie, Brian Eno, Billy MacKenzie, viktoriaanlike maadeavastajate kui uue ajastu R’n’B artistidega.

BUSH – Budapest Showcase Hub on Ida-Euroopa regioonile keskenduv showcase-festival ja konverents, mis pakub sel aastal kuulamiseks 33 artisti 15 riigist. BUSHi üks peamisi eesmärke on tõhustada regiooni koostööd ning laiendada ja tugevdada piirkonna turgu. Seetõttu toimuvad BUSHil ka mitmesugused valdkonna professionaalidele mõeldud töötoad ja vestlusringid.

Tutvu festivaliga.

Foto autor on Tanel Tero.

Eelmine

Eesti jazzartistid saavad end 2. novembrini esitada jazzahead! 2018 esitlusfestivali konkursile

Järgmine

MENT Ljubljana kuulutas välja esimesed artistid – nende hulgas on ka Trad.Attack! ja Mart Avi