11.–12. jaanuarini toimub kruiisilaeval M/S Silja Europa pärimuskruiis Folklandia, kus astuvad üles mitmed Eesti artistid. Folklandiast võtab osa ka Music Estonia.

Music Estonia delegatsiooni kuuluvad organisatsiooni juht Virgo Sillamaa ning Svjata Vatra manager ja Music Estonia juhatuse liige Terje Trochynskyi. Folklandial toimub ka Music Estonia hommikusöögikogunemine.

Eesti artistidest astuvad pärimuskruiisi lavalaudadele Tuulikki BartosikRIFFARRICA (Duo Malva & Priks), RüütMandoTrio ja Eva Väljaots ning nende ülesastumist toetab Eesti Instituut Soomes.

Tuulikki Bartosik on särav ja mitmekülgne muusik, kelle lugusid mängitakse Suurbritanniast Austraaliani. Avar põhjamaine maailmatunnetus, suurepärane instrumendi valdamine, uue ja vana täiesti erakordsel viisil ühendamine on vaid mõned Bartosiki heliloomingut iseloomustavad märksõnad. Tuulikki Bartosik esitab oma loomingut 12. jaanuaril kl 12.30.

RIFFARRICA (endine Duo Malva & Priks) sai alguse 2016. aastal. Pika pärimusmuusiku staažiga Kulno Malva ja Kristjan Priks ühendasid jõud, et teha koos jõulist ja mehist folki, ammutades inspiratsiooni sajanditetagustest regilauludest. Kulno karusest häälest, akordioni jõulistest gruuvidest ja Kristjani omanäolise trummikomplekti uudsest kõlast sündis värske ja põnev helikeel, mida Baltic Music News on nimetanud “muskliga folgiks”. RIFFARRICA astub üles 12. jaanuaril kl 2.

Ansambel Rüüt on hoogne, mänguline ja muusikalisi piire kompav kooslus, kes oma nüansirikka muusikaga pakub tõelist kuulamisrõõmu nii muusikagurmaanidele kui ka hoogsatele peolistele. Kuigi ansambel toetub oma loomingus eesti pärimusmuusikale, ei piiritle Rüüt ennast mõne konkreetse žanriga, vaid hoitab avatuna kõik uksed. Tänu sellele on iga lugu isemoodi karakteriga ja viib kuulaja rändama ainult talle omasele helimaastikule. Ansambli Rüüt muusikat saab nautida 12. jaanuaril kl 00.

MandoTrio on kolmest energiat täis noorest mandoliinimängijast koosnev pärimusklassikat ning omaloomingut viljelev koosseis, mis sai alguse 2016. aasta oktoobris. Lisaks topeltkeelte tärinale kasutab MandoTrio stomp-boxi ja octaverit, et lisada trummi ja bassi. 2018. aasta aprillis avaldas MandoTrio debüütalbumi “Ilma sünnib”, mis salvestati Clockwork stuudios José Diogo Nevesega. MandoTrio täidab Folklandia energiaküllase loominguga 12. jaanuaril kl 11.

Pärimusmuusik ja kandlemängija Eva Väljaots, kellele meeldib rännata erinevatel helimaastikel ja muusikastiilide piirimail. Tema improvisatsioonid on inspireeritud soome-ugri pärimusmuusikast ja lugudeks vorminud maailmatunnetusest. Eva Väljaots astub Folklandia lavalaudadele 12. jaanuaril kl 10.15.


Folklandia on Soome suurim talvine pärimussündmus, mis kestab 22 tundi ja pakub meeleolukat muusikaelamust ligi 3000 kruiisikülastajale. 

Tutvu Folklandiaga.

Eelmine

Kandideeri muusikavaldkonna praktikaprogrammi INTRO

Järgmine

Eurosonic Noorderslag 2019 – Music Estonia delegatsioon, Maarja Nuut & Ruum, Holy Motors ja Erki Pärnoja