25. kuni 29. oktoobrini leiab Poolas, Katowices aset maailmamuusikamess ja showcase-festival WOMEX. Tegu on pärimus- ja maailmamuusikatööstuse ühe tähtsaima kohtumispaigaga, mida külastab ka Music Estonia delegatsioon.

Igal aastal väisab WOMEXit üle 2500 professionaali enam kui 90 riigist, muutes selle väga mitmekesise külastajaskonnaga muusikatööstuse kokkutulekuks. WOMEX ühendab endas konverentsid, muusika- ja filmifestivalid ja muusikute messi. Samuti jagatakse WOMEXil valdkonna auhindu.

WOMEXi delegatsiooni kuuluvad lisaks Music Estoniale festival Tallinn Music Week, pärimusmuusika levikut hoogustav Eesti Pärimusmuusika Keskus ja Tuulikki Bartosikku ning ansamblit RÜÜT esindav Open Room Agency. Artistidest  on delegatsioonis esindatud Fränder, Tintura, Curly Strings, Mari Kalkun, Trad.Attack! ja Svjata Vatra

Sel aastal festivalil Eesti artiste ei esine, kuid varasemalt on kontserdiprogrammi valitud nii eksperimentaalne Maarja Nuut kui ka energiline pärimustrio Trad.Attack!. WOMEXilt on tuule tiibadesse saanud mitmed bändid ja artistid, sellest kujunenud oluline muusikute karjääri edendav sündmus.

Tutvu WOMEXiga.

Eelmine

Novembris toimuval The EFG London Jazz Festivalil esineb hulgaliselt Eesti artiste

Järgmine

Eesti jazz kõlab novembris Tampere Jazz Happeningil