Music Estonia delegatsioon on New Yorgis, kus ühe nädala jooksul toimuvad ISPA kongress ja konverents APAP|NYC, viimase juurde kuuluvad ka mitmekülgsed showcase’id. APAP|NYCi esitluskontsertidel astuvad Eesti artistidest üles Estonian Voices ja Curly Strings.

9.–11. jaanuarini leiab aset iga-aastane ISPA (International Society for the Performing Arts) kongress, mis toob New Yorki kokku loomevaldkonna professionaalid. ISPA, suurim etenduskunstide valdkonna juhtide ühendus, korraldab igal aastal kaks kongressi  – ühe New Yorgis ja teise väljaspool Ameerikat. ISPA kongressi väisab üle 500 juhi enam kui 50 riigist. Osalejate seas on ka artistide manager'e, konsultante, festivalide ja produktsioonifirmade esindajaid ning teisi spetsialiste. 9. jaanuaril algava kongressi teema on „Balancing Acts: Art, Community, and Leadership“. Räägitakse ühiskonnas toimuvatest ja kunsti mõjutavatest muutustest, mil moel järeltulevad põlved neid käsitlevad ja kunsti positiivsete muudatuste tegemiseks ära kasutavad.

Pärast ISPAt, 12.–16. jaanuaril, algab New Yorgis APAPi (Association of Performing Arts Professionals) konverents APAP|NYC. APAP on loomeorganisatsioone koondav ühendus ja selle konverents suurim sündmus, mis aitab luua rahvusvahelisi suhteid etenduskunstide valdkonnas. Sündmusel koguneb üle 3600 valdkonna professionaali Ameerikast ja enam kui 36 riigist üle maailma. Aastakonverentsi raames toimub ka mitmesuguseid showcase'e, kus Eesti artistidest esitavad oma loomingut Estonian Voices ja Curly Strings.

Estonian Voices on vokaalansambel, kes esitab jazz'i, folgi ja pop'i mõjutustega muusikat, valdavalt originaalloomingut ja rahvamuusikaseadeid, kuid nende repertuaaris on ka maailmakuulsaid hitte. Ansamblit on tunnustatud unikaalse vokaalkollektiivina mitte ainult Eestis, vaid ka Euroopas ja kaugemalgi.

Curly Strings on neljaliikmeline ansambel, mis ammutab inspiratsiooni muuhulgas Ameerika bluegrass'ist ning osalejate isiklikust pärimusest praeguses Eesti kultuuriruumis. Nende muusika peamisteks alustaladeks on intensiivne ja mänguline musitseerimine, meeldejäävalt ilusad meloodiad ja siiras esitus.

Eelmine

Kirke Karja Quartet musitseerib aprillis festivalil jazzahead!

Järgmine

Algab konkurss Kultuurisõber 2017