19. kuni 22. septembrini toimub Saksamaal Hamburgis esitlusfestival Reeperbahn Festival, kus on kohal ka Music Estonia delegatsioon. Eesti muusikaskeenet esindab räpiduo HOAX ja konverentsil räägib idufirmast Fanvestory selle juht ja asutajaliige Birgit Karus.

Delegatsiooni kuuluvad lisaks Music Estonia juhile Virgo Sillamaale ka Mihkel Kübar ja Martin Ruus Intsikurmu Festivalist.

HOAX ja Keychange

Räpiduo HOAX kostitab Reeperbahn Festivali publikut oma julge loominguga laupäeval, 22. septembril Molotow/Karatekelleris kell 20.40.

HOAX on veidi üle aasta Eesti muusikamaastikul tegutsenud nais hip-hop artistid. Loomingu kaudu väljendavad nad kõike, mis toimub nende sees ja ümber, lüües kaasa muusika kogu produktsioonis.

Räpiduot esitleb Reeperbahn Festivalil rahvusvaheline koostööprojekt „Keychange“, mille eesmärk on edendada naiste rolli Euroopa muusikamaastikul. Kõikidele projekti valituile võimaldatakse kahe aasta jooksul esinemisi ning osalusi Euroopa ja Kanada esitlusfestivalidel, loovlaborites ja spetsiaalses koolitusprogrammis.

Info Reeperbahn Festivali kodulehel.


Fanvestory

Idufirma Fanvestory juht ja asutajaliige Birgit Karus teeb konverentsi raames ülevaate Fanvestoryst reedel, 21. septembril kell 11.30 Arcotel Onyxi sviidis nr 716.

Fanvestory pakub muusikateoste autoritele võimalust kaasata fännidelt raha loomingu edendamiseks, võimaldades fännidel saada osa teose kasutamisest tekkivatest tuludest. Lisaks finantseeringule toimib platvorm tugevat fännisidet loova turunduskanalina. Artisti toetamise eest pakub Fanvestory erinevalt tavalistest ühisrahastuse platvormidest võimalust loo edu korral teenida ka reaalset rahalist kasu.

Info Reeperbahn Festivali kodulehel.


2006. aastal alguse saanud Reeperbahn Festival on nüüdseks üks suurimatest Euroopa muusikavaldkonna kogunemispaikadest, igal aastal külastab festivali ligikaudu 35 000 inimest. Lisaks pea 500 kontserdile pakub festival mitmesuguseid kunsti, filmi ja kirjandusega põimitud sündmusi ning toimub ka konverents. Festival toimub tänavu 13. korda ja 2018. aasta partnerriik on Prantsusmaa.

Tutvu festivaliga.

Eelmine

Holy Motors valiti esitlusfestivali Eurosonic Noorderslag programmi

Järgmine

Astu üles esitlusfestivalil MUSEXPO Creative Summit