Ekstsentriline etno ja tekno muusikat viljelev meisterjaan astub üles 17.–20. jaanuaril Hollandis Groningenis toimuval esitlusfestivalil Eurosonic Noorderslag 2018.

1996. aastal alguse saanud Eurosonic Noorderslag on The Great Escape’i ja Reeperbahn Festivali kõrval üks olulisemaid ja suurimaid muusikavaldkonna kogunemisi. Festivali neljast päevast keskendutakse kolmel esimesel Euroopa artistidele, viimane festivalipäev on aga Hollandi muusikute päralt. Igal aastal võtab Eurosonic Noorderslag fookusesse ühe riigi, eesmärgiga tutvustada Euroopa mitmekülgset muusikamaastikku – 2018. aastal on see riik Taani.

Tõhusaks uue muusika hoogustajaks saanud suursündmusel esineb tavapäraselt üle 300 artisti kogu Euroopast. Kontserte ja konverentse väisab aga enam kui 4000 delegaati (sh ka Music Estonia), kellest ligikaudu 400 on mitmesugustelt rahvusvahelistelt festivalidelt.

Eesti muusikutest on Eurosonicul varem üles astunud näiteks kaasahaaravat folkmuusikat viljelev ansambel Trad.Attack!, unikaalse kõlaga räpiartist Tommy Cash ja Tallinn Music Weekil Wire Prize’iga auhinnatud Maarja Nuut.

Loe ametlikku teadaannet.
Tutvu festivaliga.

Foto autor on Ruudu Rahumaru.

Eelmine

Toimub teine Eesti Laulu fookusega laulukirjutajate laager

Järgmine

Sel sügis-talvel osaleb seitse eesti artisti ja bändi erinevatel esitlusfestivalidel üle Euroopa