20.–23. septembril 2017 leiab aset järjekorras 9. Reeperbahn Festival, kus astuvad lisaks välismaistele artistidele üles ka Sony Musicu all tegutsev suurlinliku kõlaga indie-electro-pop muusik NOËP ja rikka helivärvinguga analoog-süntesaatori kooslus U: & ekke.

NOËPi on võimalik Reeperbahnil näha 20. septembril kell 20.00 Häkkenis (Klubhaus St.Pauli), U: & ekke musitseerivad 21. septembril Resonanzraumis kell 23.00.

2006. aastal Saksamaal, Hamburgis alguse saanud festivalist on nüüdseks saanud oluline osa muusikaettevõtluse hoogustumises – see on üks suurimatest Euroopa muusikatööstuse kogunemispaikadest. Igal aastal külastab festivali ligikaudu 35 000 inimest. Lisaks pea 500 kontserdile pakub Reeperbahn mitmesuguseid kunsti, filmi ja kirjandusega põimitud üritusi; samuti toimub ka muusika- ja loomingulisele digitööstusele suunatud konverents.

Neljapäeval, 21. septembril kell 12.30 toimub Reeperbahni konverentsil rahvusvahelist koostööprojekti „Keychange“ tutvustav paneel. Ühendkuningriigi muusikaorganisatsiooni PRS for Music juhitava projekti eesmärgiks on luua uusi väljundeid naisartistidele ja naissoost loomevaldkonna uuendajatele ning selle partneriteks on Euroopa ja Kanada juhtivad muusikatööstuse festivalid ning muusika ekspordi- ja arenduskontorid, sealhulgas Tallinn Music Week ja Music Estonia. Reedel, 22. septembril kell 10.00 leiab aset „Keychange“ pressiüritus, kus kuulutatakse välja 60 projekti valitud naisartisti ja -ettevõtjat üle Euroopa, sealhulgas Eestist.

Reeperbahn Festivali delegatsiooni kuuluvad lisaks Music Estoniale Moonwalk Agency, Intsikurmu Festival, Pieces of 8 Music, Tallinn Music Week, Live Nation Estonia, PLMF Arts Management ja Raadio 2.

Tutvu festivaliga.

Järgmine

Mart Avi ja NOËP novembris Budapestis