Muusikaekspordi kontor Music Export Ukraine ning Leedu plaadifirma ja management MONOKEY ootavad osalejaid kolmekuulisesse projekti Eastern European Music Academy. Projekt hoogustab Ida-Euroopa regiooni koostööd ja annab ülevaate, kuidas saaksid artistid teenida tulu ka olukorras, mil kontsertide andmine pole võimalik. Osalemine on tasuta, kandideerimise tähtaeg on 22. juuli.

Mis on projekti sisu?

Kolmekuulise projekti Eastern European Music Academy käigus õpitakse, kuidas digitaliseerida muusiku karjääri, registreerida ja kaitsta autoriõigusi, koostada turundusstrateegiat ning saada maksimaalset kasu muusika litsentseerimisest, sünkroniseerimisest ja voogedastusest. Osalejatele selgitatakse, kuidas saaks ära kasutada kõiki neid tuluallikaid, millelt on võimalik teenida kohe praegu, kui kontserdivaldkonnas valitseb kriis.
Projektis osalevad artistid loovad koos muusikat ja manager’id arendavad samal ajal projekti turundamiseks välja rahvusvahelise kampaania.

Vaata projekti tutvustavat videot.


Kuidas projekt toimib?

Eastern European Music Academy toimub veebis ning kaasab osalejaid ja mentoreid kaheksast Ida-Euroopa riigist: Ukrainast, Lätist, Leedust, Eestist, Ungarist, Poolast, Rumeeniast ja Valgevenest. Akadeemia toob kokku 50 muusikut ja manager’i, kes töötavad ja õpivad koos igal laupäeval augustist oktoobri lõpuni. Teisipäeviti või neljapäeviti on osalejatel võimalik saada mentoritelt konsultatsioone.

Akadeemia mentorid valitakse Euroopa silmapaistvate spetsialistide hulgast ning neil on kas kogemusi suurte plaadifirmadega töötamisel, oma edukas muusikaäri või nad on esimesteks kontaktideks rahvusvahelistesse liitudesse või muusikaühendustesse astumisel.

Tegu on esimese võrgustike loomise ja haridusprojektiga, mille eesmärk on ühendada kogu Ida-Euroopa piirkonda. Lisaks loob projekt kogukonna mõttekaaslastest, kes soovivad oma tegevusega laieneda Ida-Euroopasse.


Kellele on projekt mõeldud?

Osalema oodatakse


Millised on projektis osaleja kohustused?

Osalejad peavad üles näitama tugevat õpimotivatsiooni, esitama lühiajalise plaani, kuidas uusi teadmisi rakendada, olema avatud koostööle teiste osalejatega, oskama inglise keelt ja pühendama projektis osalemisele 5–6 tundi nädalas.

Pärast projekti lõppu oodatakse, et osalejad


Kes on projekti partnerid?

Projekti juhivad Ukraina muusikaekspordi kontor Music Export Ukraine ning Leedu plaadifirma ja management MONOKEY. Projekti partnerid on muusikaekspordi kontorid Music Estonia ja Music Export Latvia, esitlusfestivalid Tak Brzmi Miasto, Budapest Showcase Hub ja Mastering the Music Business, võrgustik Mediacube ning muusikute koostööplatvorm Pibox.


Kuidas kandideerida?

Projektis osalemine on tasuta.

Kandideerimiseks tuleb täita vorm, tähtaeg on 22. juuli kell 23 (GMT+3).
50 edukat kandideerijat teavitatakse osalema pääsemisest 27. juulil, akadeemia alustab 1. augustil.


Kandideerima

Küsimuste korral kirjuta Martiina Putnikule aadressil martiina@musicestonia.eu.

Projekti Eastern European Music Academy toetab Euroopa Liit programmist House of Europe.

Eelmine

Festival Iceland Airwaves ootab artistide kandideerimisavaldusi

Järgmine

Meie järgmine tegevjuht on Ave Tölpt