Sel nädalal, 7. kuni 10. novembrini leiab Tokyos aset Hokuo Music Fest – iga-aastane festival, mis on platvorm Põhjamaade muusika Jaapanisse eksportimiseks. Festivalil toimub ka mitmeid kohtumisi Finest Soundsi projekti raames, Music Estoniast on kohal Virgo Sillamaa.

Hokuo Music Fest toob kokku Põhjamaade ja Jaapani muusikaeksperdid, olles hüppelaud mitmekülgsete koostöösuhete loomisele. Festival arendab Põhjamaade muusikaettevõtete ekspordivõimekust ja suurendab teadmisi Jaapani turust.

Finest Soundsi raames toimuvad Hokuo Music Festil kohtumised projekti partneritega, kellega koos korraldatakse 2018. aasta kevadel nii programmi osaliste ekspordireis Jaapanisse kui ka mitmed kohapealsed sündmused. Finest Soundsi esindavad Hokuo Music Festil Music Estonia tegevjuht Virgo Sillamaa, Music Finlandi juht Riku Salomaa ning Finest Soundsi projekti konsultant ja pikaaegse Jaapani kogemusega Soome muusikatööstuse veteran Tapio Korjus.

Finest Sounds on Soome ja Eesti ühine ekspordiprojekt, mille siht on läbi valdkondadeülese koostöö võimendada Eesti ja Soome ettevõtete ekspordivõimekust ja nähtavust Jaapani turul. Eesmärk on välja töötada tegevusplaan, mis toetab muusikavaldkonna koostööd erinevate brändide ja ettevõtetega, luues seeläbi uut tüüpi partnerlusi ja koostöid nii esitlusürituste, turundustegevuste kui sisuliste arendustegevuste osas. 

Tutvu projektiga Finest Sounds.

Eelmine

Erki Pärnoja valiti Eurosonic Noorderslagi esinejate hulka

Järgmine

Ettevõtja Konsta Klemetti ja helilooja Petri Alanko avavad videomängude helikujunduse telgitaguseid 7. detsembril SuperNova kinos