Esitlusfestival ja konverents Eurosonic Noorderslag (ESNS) 2019 toimub sel korral 16.–19. jaanuarini Groningenis Hollandis. Festivalil osaleb ka Music Estonia delegatsioon ning lavalaudadele astub kolm Eesti artisti – Maarja Nuut & Ruum, Holy Motors ja Erki Pärnoja : EFTERGLOW.

Delegatsiooni kuuluvad:

 • Virgo Sillamaa (Music Estonia)
 • Helen Sildna (Tallinn Music Week)
 • Ingrid Kohtla (Tallinn Music Week)
 • Roman Demchenko (Tallinn Music Week)
 • Mihkel Sirelpuu (Live Nation)
 • Raimond Põldmaa (Live Nation)
 • Mihkel Kübar (Intsikurmu Festival)
 • Marii Reimann (Instikurmu Festival, Music Estonia)
 • Katariina Kivi (artist Duo Ruut)
 • Ann-Lisett Rebane (artist Duo Ruut)
 • Martti Tamm (Redeye Productions)


 • Eesti artistid ESNSil

  Maarja Nuut & Ruum esitavad oma loomingut kolmapäeval, 16. jaanuaril kl 20.00–20.45 kirikus Der AA-Kerk (Akerkhof 2, Groningen).

  Maarja Nuut & Ruum on enigmaatiline, varjude ja valguse vahel liikuv duo, kes ühendab oma muusikas mineviku ja tuleviku, pärandi ja sünteesi, läinud aegade kummalise intuitiivse maailmataju ja meid ees ootava tehnoloogilise Hea Uue Ilma.

  Maarja Nuut võitis 2015. aastal Tallinn Music Weeki artistiauhinna.
  Holy Motorsi unenäolist muusikat saab kuulata neljapäeval, 17. jaanuaril kl 20.00–20.45  Stadsschouwburgis (Turfsingel 86, Groningen).

  "Näib nagu unenägu, kuid kõlab nagu luupainaja." – Stereogum 

  "Holy Motors teeb shoegaze'i, mis kõlab nagu Metsik Lääs." – FADER

  Holy Motors võitis 2018. aastal Tallinn Music Weeki artistiauhinna.
  Erki Pärnoja : EFTERGLOW filmilikule tunnetusele toetuv muusika kõlab reedel, 18. jaanuaril kl 23.35–00.15  Praedinius Gymnasiumis (Turfsingel 82, Groningen).

  Erki Pärnoja — helilooja, kitarrist ja multiinstrumentalist — on tuntust kogumas ka mitmekülgse sooloartistina. 2016. aastal ilmus temalt laialdast tähelepanu äratanud debüüt-EP “Himmelbjerget”. Western-kitarridele, analoogsüntesaatoritele ja filmilikule tunnetusele toetuv muusika on saanud endale väärilise jätku – ajaliku elu lõplikkust käsitleva teemaplaadi “Efterglow”. “Efterglow” on leidnud kõlapinda nii Eestis kui ka välismaal.

  Erki Pärnoja võitis 2017. aastal Tallinn Music Weeki artistiauhinna.
  Konverentsi vestlusring "Music Export: Combining efforts at European level"

  Music Estonia juht Virgo Sillamaa osaleb ESNSil toimuvas vestlusringis "Music Export: Combining Efforts at European Level", mida esitleb Music Moves Europe.

  Vestlusring toimub reedel, 18. jaanuaril kl 12–13 kultuurikeskuse De Oosterpoort saalis Back 7.

  Aruteluringi "Music Export: Combining Efforts at European Level" käigus juureldakse, kas Euroopa riigid võiksid teha koostööd, et toetada ja edendada artiste nii Euroopas kui ka mujal maailmas ning kas taoline lähenemine aitaks lahendada Euroopa muusikaturu killustatust ja artistide nähtavust väljapool Euroopat. 

  Kõnelejad:

  Vestlusringi modereerib Fabien Miclet, Independent Europan Affairs (FR).

  Info ESNSi veebis.


  1996. aastal alguse saanud ESNS on üks suurimaid ja olulisemaid muusikavaldkonna kogunemispaiku. Festivali neljast päevast keskendutakse kolmel esimesel Euroopa artistidele, viimane festivalipäev on Hollandi muusikute päralt. Igal aastal võtab ESNS fookusesse ühe riigi, eesmärgiga tutvustada Euroopa mitmekülgset muusikamaastikku; 2019. aastal on esimest korda fookusriike koguni kaks – Tšehhi ja Slovakkia. 

  Tutvu festivaliga.

  Eelmine

  Music Estonia ja Eesti artistid osalevad kruiisil Folklandia

  Järgmine

  Kandideeri festivalile Iceland Airwaves