Neljapäeval, 7. detsembril kell 18–20 toimub Tallinnas SuperNova kinos Music Estonia programmi SÜNKROON raames seminar videomängude helikujundusest. 

SÜNKROONi teine seminar on pühendatud videomängude helikujundusele. Mängutööstus on kiiresti kasvav sektor, seda ka Eestis. IGDA (International Game Developers Association) andmetel on Eestis umbes 60 mängutootmisega seotud ettevõtet. Mängudesse võivad jõuda olemasolevad muusikapalad, kuid kuna paljud mängud vajavad originaalset, sisu toetavat helitausta, töötavad suuremate mängutootjate juures palgalised heliloojad ja muusikaprodutsendid.

Seminaril kõnelevad kultuuri- ja meelelahutusvaldkonnas kaua tegutsenud transmeedia ettevõtja Konsta Klemetti (FI) ja Briti Filmi- ja Telekunsti Akadeemia auhinnale nomineeritud helilooja, muusik ja produtsent Petri Alanko (FI). Pärast külaliste ettekanded toimub arutelu, mida modereerib Virgo Sillamaa.

Konsta Klemetti on pikalt tegutsenud kultuuri- ja meelelahutusvaldkonnas. Täna on ta tegevjuht transmeediaettevõttes Action Squad Studios, varasemalt on ta töötanud turundusjuhi ja muusikakirjastajana Rovio Entertainmentis, mis on loonud menumängu ja filmi „Angry Birds". Ühtlasi on ta tegutsenud mitmetes reklaamiagentuurides ja olnud produtsent enda loodud Soome muusikaekspordi idufirmas Music Export Finland.

Petri Alanko on Briti Filmi- ja Telekunsti Akadeemia auhinnale nomineeritud helilooja, muusik ja produtsent. Tema repertuaar varieerub elektroonilisest muusikast peene klassikalise arranžeeringuni. Alanko viimane töö on ulmefilmilik seade Soome arvutimängutootja Remedy mängule „Quantum Break". Ta on aktiivselt tegutsenud muusikuna ja välja andnud kaks tunnustatud albumit.

Üritus on tasuline.

täispilet – 15€
sooduspilet (õpilastele, tudengitele ja ME liikmetele) – 5€
Pileteid saab osta klikkides siia.

Seminar toimub inglise keeles.

SÜNKROON Facebookis

Pildi autor on Evert Palmets.

Eelmine

Finest Sounds ja Music Estonia Hokuo Music Festil

Järgmine

Kuues Music Meets Film pakub lisaks seminariprogrammile ka mentorlussessioone