Eurosonic Noorderslag avaldas 7. novembril järgmised 48 artisti, kes 2018. aasta jaanuaris festivalil üles astuvad. Festivali esinejate hulka valiti ka instrumentaalmuusikat viljelev Eesti kitarrist, multiinstrumentalist ja helilooja Erki Pärnoja.

Lisaks etno- ja teknomuusik meisterjaanile astub 17.–20. jaanuaril Hollandis, Groningenis toimuval showcase-festivalil Eurosonic Noorderslag üles ka Erki Pärnoja.

1996. aastal alguse saanud Eurosonic Noorderslag on üks olulisemaid ja suurimaid muusikatööstuse kogunemisi. Festivali neljast päevast keskendutakse kolmel esimesel Euroopa artistidele, viimane festivalipäev on Hollandi muusikute päralt. Igal aastal võtab Eurosonic Noorderslag fookusesse ühe riigi, eesmärgiga tutvustada Euroopa mitmekülgset muusikamaastikku – 2018. aastal on see riik Taani.

Suursündmusel esineb tavapäraselt üle 300 artisti kogu Euroopast ja sellest on saanud tõhus uue muusika hoogustaja. Kontserte ja konverentse külastab aga enam kui 4000 delegaati, kellest ligikaudu 400 on mitmesugustelt rahvusvahelistelt festivalidelt.

Eesti muusikutest on Eurosonicul varem üles astunud näiteks Mari Kalkun, Iiris, Trad.Attack!, Tommy Cash ja Maarja Nuut.

Tutvu festivaliga.

Pildi autor on Riina Varol.

Eelmine

MENT Ljubljana kuulutas välja esimesed artistid – nende hulgas on ka Trad.Attack! ja Mart Avi

Järgmine

Finest Sounds ja Music Estonia Hokuo Music Festil