WOMEX on suurim ja olulisim pärimusmuusika valdkonna professionaalide kogunemine maailmas, mis sel aastal toimub Soomes Tamperes 23.–27. oktoobrini. Eestist osaleb enam kui 40 valdkonna esindajat, nende seas festivalikorraldajad, muusikud, manager’id jt; esitlusfestivali programmis esineb kaks Eesti muusikut – Cätlin Mägi ja Mari Kalkun; konverentsiprogrammi aruteludes osalevad Virgo Sillamaa ja Helen Sildna (Tallinn Music Week). WOMEXi eel ja järel külastavad Eestit 26 välisdelegaati, et tutvuda meie pärimusmuusika ja jazzi valdkonnaga.

WOMEX on suurim ja olulisim pärimusmuusika sündmus maailmas, toimudes nüüdseks 25. korda; sel aastal osaleb 2700 valdkonna esindajat 92 riigist. Programmi kuulub mess, konverents, esitlusfestival, vestlus- ja filmiprogramm. Festival toimub igal aastal eri kohas, seekord Soomes, Tamperes, 23.–27. oktoobrini.

Eestist osaleb kokku 40 delegaati, nende seas Eesti Pärimusmuusika Keskuse, Viljandi pärimusmuusika festivali, Jazzkaare festivalide, Eesti Jazzliidu esindajad ja mitmed teised. Artistidest on lisaks Cätlin Mägile ja Mari Kalkunile esindatud Angus, Black Bread Gone Mad, Curly Strings, FRÄNDER, Leana & Hartwin, Puuluup, Riffarrica, RÜÜT, Svjata Vatra, Tintura, Trad.Attack! ja Tuulikki Bartosik.

Esmakordselt jagab Eesti WOMEXil messiala Põhjamaadega ning esimest korda teevad selle sündmuse raames koostööd ka kolme Balti riigi muusikavaldkonna info- ja arenduskeskused: Music Estonia, Latvian Music Information Centre ja Music Information Centre Lithuania.
Eesti messiala asub hoones Tampere Hall, 3. korrusel, numbri all 3.10.

WOMEXi esitlusfestivali programmi valiti kaks Eesti artisti – Cätlin Mägi ja Mari Kalkun, kes esinevad eriprogrammis Northern Connections koos Põhjamaade ja teiste Baltimaade artistidega. 
Cätlin Mägi on meister eesti torupilli ja parmupilli traditsioonis, professionaalne muusik ja karismaatiline õpetaja.
Mari Kalkun on Võrumaa juurtega muusik, laulja ja looja, kelle muusika tunnussõnaks on “vahetus”. Tema meeldejäävad meloodiad ja ruumilised helimaastikud on inspireeritud eesti luulest ja loodusest, regilaulust ja elust enesest. Ta käsitseb erinevaid pille – kandleid, akordioni, kitarri ja klaverit –, ent eeskätt tunneb Mari ära tema vägeva hääle järgi. 

Music Estonia initsiatiivil toimub WOMEXi eel ja järel põhjalik programm ka Eestis. Eelprogrammis osaleb 17 delegaati Ameerika Ühendriikidest, Kanadast ja Kasahstanist, et tutvuda meie pärimusmuusika maastikuga; programmi partner on Eesti Pärimusmuusika Keskus. Järelprogrammis osaleb üheksa jazzivaldkonna korraldajat üle maailma, et tutvuda siinse skeenega; programm sünnib koostöös Eesti Jazzliidu, festivaliga Jazzkaar ja Jazz Finlandiga.

Music Estonia juht Virgo Sillamaa osaleb WOMEXi konverentsiprogrammis arutelus, kus lahatakse edukaid muusikavaldkonna projekte, mida on rahastanud Euroopa Liit. Samuti nõustab ta uusi WOMEXil osalejaid, kuidas sündmusel orienteeruda ja sellest võimalikult palju kasu saada. Eestist on konverentsiprogrammis ka Helen Sildna (Tallinn Music Week), kes osaleb arutelus teemal võrdõiguslikkus muusikas ja kultuuriloomes laiemalt.

Eesti pärimusmuusika valdkonna esindajad võtavad WOMEXist osa alates 2000. aastast, siinsetest muusikutest on WOMEXi esitlusfestivali programmi varem valitud Maarja Nuut ja Trad.Attack!. 

Eesti delegatsiooni osalemist ning eel- ja järelprogrammi Eestis veab Music Estonia, ettevõtmist toetavad EAS ning projekti rahastatakse osaliselt Euroopa Regionaalarengu Fondist loomemajanduse arendamise meetme raames, lisaks toetavad Eesti Kultuuriministeerium, Balti Kultuurifond ja Eesti Autorite Ühing.

Partneritena osalevad Eesti Pärimusmuusika Keskus, Eesti Jazzliit, festival Jazzkaar, Jazz Finland, Latvian Music Information Centre, Music Information Centre Lithuania, Eesti Suursaatkond Helsingis, Tallinn Music Week.

Eelmine

Kandideeri festivalile MIL – Lisbon International Music Network

Järgmine

Algas järgmise aasta Tallinn Music Weeki festivali esinemistaotluste vastuvõtt