31. jaanuarist kuni 2. veeburarini toimub Ljubljanas, Sloveenias esitlusfestival MENT Ljubljana. Eesti muusikutest astuvad lavalaudadele Avoid Dave, Trad.Attack! ja Mart Avi. Kohal on ka Music Estonia, koos Tallinn Music Weekiga korraldatakse Eesti Vabariigi 100. ja TMW 10. juubeli tähistamiseks vastuvõtt.

Avoid Dave kostitab Ljubljanat oma mitmetahulise loominguga 1. veebruaril kino Šiška saalis Komuna kell 20. 

Hoogne pärimustrio Trad.Attack! astub üles 1. veebruaril Gala Halas kell 23. 

Mart Avi kummituslik bariton ja salasopiline looming kõlavad 2. veebruaril klubis Channel Zero kell 22.15.

Avoid Dave Avoid Dave on mikstuur elektrooniliste helide ja naturaalsete instrumentide kooskõlast, mida iseloomustab dünaamilisus jõulisuse ja maitseka maheduse piirima​il​. Avoid Dave’i žanriliselt mitmetahuline looming kätkeb endas house'i, pop'i, ambient'i, electro ja ka rock'i mõjutusi, mis tekitab kuulajale täiesti uue helidimensiooni – olgu selleks žanrinimeks näiteks soultronica. Koosseis on andnud välja kaks albumit „Insert Title” (2015) ja „Up Against the Glass” (2017). Aastal 2017 teenis Avoid Dave lugu „Fire” rahvusvahelisel laulukirjutajate konkursil II koha. 2016. aastal tunnustati Eesti Muusikaauhindade galal Avoid Dave’i „Insert Title” parima elektroonilise albumi tiitliga.

Trad.Attack! on Eesti muusikamaastiku korralikult pea peale pööranud, tuues pärimusmuusika suurtele lavadele ja ehitades arhailiste kõlade ümber kaasaegse maailma. Nad võtavad aluseks pärimusmuusika – alustades mõnel juhul sahisevate salvestustega ammu kadunud külalaulikute häältest ning ehitades sinna ümber pulseerivad rütmistruktuurid. Tulemuseks on muljetavaldavalt suur kõlapilt 12-keelselt kitarrilt, trummidelt ja viledest, torupillist ja parmupillidest. 
Sandra Vabarna, kes on nii Trad.Attacki! liige kui ka manager, osaleb 1. veebruaril kell 13 konverentsi vestlusringis Manager's Panel – Up-and-coming Bands Management from A to XYZ.  

Mart Avi salasopilise ja popkultuurilistest vihjetest laetud loomingu paralleele kaardistades on tõmmatud jooni industrialist hauataguse soulini ja taevalikest orkestrisünteesidest äraspidise maailmamuusikani. Tema kummituslikku baritoni ning isepäist karakterit kirjeldades on käiku lastud võrdlusi nii Scott Walkeri, David Bowie, Brian Eno, Billy MacKenzie, viktoriaanlike maadeavastajate kui uue ajastu R’n’B artistidega.

Music Estonia ja Tallinn Music Weeki vastuvõtt (Estonia 100 & Tallinn Music Week 10 Celebration) toimub 2. veebruaril kell 17 kohvikus Moderna. Vastuvõtule viib ka buss, mis väljub kino Šiška eest kell 16.30.

Esitlusfestivali MENT Ljubljana kolmel õhtul astuvad üles enam kui 60 artisti; konverentsi fookuses on muusikavaldkonda ja loomingulisust kätkevad teemad. Ehkki esinejaid ja kõnelejaid tuleb MENTile mitmetest Euroopa riikidest ja mujaltki, on festivali põhirõhk kohalikul ja Ida-Euroopa regioonil.   

Tutvu festivaliga. 

Eelmine

Maailmamuusika festivali WOMEX 2018 programmi kandideerimine on avatud

Järgmine

Võimalus esitada kandidaate Eesti Muusikaettevõtluse Auhindadele