Rahvusvaheline algatus “Keychange” kuulutas välja avaliku konkursi naissoost ja soovähemuste esindajatest muusikutele ja muusikavaldkonna edendajatele, kes soovivad osaleda projekti 2020. aasta programmis. Programmi kestvus on aasta ning oodatud on taotlused Eestist, Prantsusmaalt, Saksamaalt, Islandilt, Iirimaalt, Itaaliast, Norrast, Poolast, Hispaaniast, Rootsist, Ühendkuningriigist ja Kanadast.

Projekti partneriteks on Euroopa ja Kanada juhtivad muusikatööstuse festivalid, sealhulgas Tallinn Music Week (TMW).

30. oktoobriks laekuvatest avaldustest valitakse käesoleva aasta detsembris Londonis toimuval projekti liikmesriikide istungil välja 37 artisti ja 37 muusikavaldkonna professionaali. Avaldusi oodatakse uuenduslikelt, omaloomingut esitavatelt artistidelt, kes on valmis tegutsema ka rahvusvahelistel turgudel. Lisaks naisartistidele saavad kandideerida kollektiivid, mille naissoost või soovähemuse esindajast liige soovib osaleda “Keychange” üritustel. Samuti kaasatakse programmi naissoost või soovähemuste esindajaist muusikatööstuse professionaale, kes näitavad üles huvi uute valdkondlike arengusuundade ja ettevõtlusmudelite edendamise vastu.

Taotlusvooru edukalt läbinud muusikud ja muusikavaldkonna esindajad pälvivad “Keychange” stipendiumi ja osaluse projekti arendusprogrammis, mis sisaldab muuhulgas osalust “Keychange” võrgustiku kohtumistel ning esinemist või osalust ühel projekti 13 partnerfestivalidest, sealhulgas 2020. aasta märtsis toimuval TMW festivalil.

Avalduste esitamise tähtaeg on kolmapäev, 30. oktoober kell 18.00. Konkurssi tingimustega saad tutvuda ja avalduse esitada SIIN.


“Keychange” projekti raames võimaldatakse igal aastal 74 Euroopa ja Kanada artistil ning muusikavaldkonna edendajal osaleda rahvusvahelistel festivalidel, koostööprojektides ja loomelaborites. Projekti eesmärgiks on muuta muusikatööstus kaasavamaks ning toetada festivale ja muusikaorganisatsioone soolise tasakaalu saavutamisel aastaks 2022, lahendades soolise tasakaaluga seonduvaid kitsaskohti mitte ainult muusikaürituste esinejate lõikes, vaid ka muusikatööstuse erinevate tegevusalade üleselt. Tegeledes nii nais- kui ka trans- ja mittebinaarsete sooidentiteetide esindajatest muusikutele ning muusikavaldkonna spetsialistidele senisest tõhusamate rahvusvaheliste esinemis- ja koostöövõimaluste loomisega, esitatakse väljakutse iganenud rolliootustele ning naiste ja teiste vähemusgruppide sotsiaalsele ja struktuursele ebavõrdsusele muusikatööstuses.

Eesotsas projekti asutaja, Ühendkuningriigi muusikaorganisatsiooni PRS Foundation ja juhtpartneritest festivalidega Reeperbahn (Saksamaa) ja Musikcentrum Öst (Rootsi) on "Keychange’i" partnerid lisaks Eesti esitlusfestivalile TMW ka Iceland Airwaves (Island), Way Out West (Rootsi), Roskilde (Taani), Oslo World (Norra), BIME (Hispaania), Mutek (Hispaania), MAMA (Prantsusmaa), Liverpool Sound City (Ühendkuningriik), Ireland Music Week (Iirimaa), Linecheck (Itaalia), SACEM (Prantsusmaa), Spring Break (Poola) ja Break Out West (Kanada).

“Keychange'i” eelmise etapi üks fookusüritusi toimus 2018. aasta TMW festivalil, mil saavutati esimese rahvusvahelise konverentsina Eestis kõnelejate seas sooline tasakaal. Eesti artistidest on “Keychange” projektis osalenud Kirke Karja QuartetMari KalkunGrete PaiaHUNT ja HOAX.  

“Keychange” on pälvinud novaatorluse auhinna Ladina Ameerika muusikatööstuse tippsündmusel SIM Awards ja eriauhinna rahvusvahelisel klassikalise muusika esitlusfestivalil Classical:NEXT. Euroopa Liidu kultuuritoetuse raamprogramm Loov Euroopa toetab “Keychange“ projekti järgneval neljal aastal 1,4 miljoni euroga.

Loe lisa. 
Foto: pressimaterjalid

Eelmine

Estoner astub üles esitlusfestivalil ESNS 2020

Järgmine

Kandideeri festivalile MIL – Lisbon International Music Network