8. detsembril algab Music Estonia kolmas arenguprogramm VOLÜÜM, mille eesmärk on toetada siinsete artistide tegevust rahvusvahelisel suunal. Artiste ja manager'e nõustavad järgneva kuue kuu jooksul pikaajalise rahvusvahelise kogemusega muusikavaldkonna eksperdid.  

Seekord osalevad mentoriprogrammis Abandoned Elysium, Avoid Dave, Catapulta, Estbel, Evestus, Frankie Animal, Kadri Voorand, Mart Avi, Peedu Kass Momentum, Púr Múdd, Tintura ja Tuulikki Bartosik. Siiani on programmis osalenud 19 artisti, nende seas Erki Pärnoja, Curly Strings, Mari Kalkun, Taavi Tulev, Sibyl Vane.

Artistide proovikivid on seotud nii põhimõtteliste valikutega: millise projektiga rahvusvaheliselt edasi liikuda, millistele riikidele keskenduda; aga on ka väga praktilise iseloomuga küsimusi: kuidas leida sobivaid agente välisesinemiste saamiseks, kuidas tõhusalt kommunikatsiooni teha jm. Programmi käigus analüüsitakse artisti tänast situatsiooni ja sihte, koostöös mentoriga töötatakse välja strateegia ja tegevusplaan ning võimalusel hakatakse seda kohe ka ellu viima. Lisaks mentoriga kohtumistele ja veebimentorlusele toimuvad programmi raames ka seminarid ja töötoad.

Seekord nõustavad eesti artiste ja manager'e Jake Beaumont-Nesbitt, kes konsulteerib rahvusvahelist muusika-manager'ide organisatsiooni IMMF autoriõiguse ja uute ärimudelite asjus, samuti töötab ta mitme artisti manager'ina; Martel Ollerenshaw – 25-aastase muusikavaldkonna kogemusega loovprodutsent Suurbritanniast, kes töötab artistide, organisatsioonide ja festivalidega paljudes erinevates žanrites; Nick Triani – Suurbritanniast pärit muusik, laulukirjutaja, produtsent, heliinsener, DJ ja muusikajakirjanik, kes on töötanud suure hulga artistidega ning tegutseb nüüd Soomes, olles mitme plaadifirma juht; Richard Foster, kes on muusikaajakirjanik, plaadifirma omanik, artist, WORM Rotterdami kommunikatsioonijuht ja Museum of Photocopies kuraator; Riku Pääkkönen, mitme plaadifirma asutaja, eeskätt keskendunud soome rock- ja metal-bändide muusika kirjastamisele; Stepan Kazaryan, kes on Moscow Music Weeki ja mitmete teiste festivalide kuraator Moskvas, kunstiline juht klubis 16 Tons ning promootor; Tom Sherlock – 35-aastase muusikavaldkonna kogemusega vabakutseline manager ning konsultant mitmete muusikafestivalide programmide ja erinevate riiklike organisatsioonide juures, tal on laialdased teadmised tuuride korraldamisest Ameerika Ühendriikidest Jaapanini; Uta Bretsch, muusikavaldkonna kommunikatsiooni- ja turundusekspert Saksamaalt, kel on eelnevalt enam kui 20-aastane töökogemus mitme plaadifirma juures.

Eelmine

Võimalus esitada avaldusi Suurbritannia festivalidel esinemiseks

Järgmine

Kirke Karja Quartet musitseerib aprillis festivalil jazzahead!