WOMEX on suurim ja olulisim pärimusmuusika valdkonna professionaalide kogunemine maailmas, mis sel aastal toimub Soomes Tamperes 23.–27. oktoobrini. Eestist osaleb enam kui 40 valdkonna esindajat, nende seas festivalikorraldajad, muusikud, manager’id jt; esitlusfestivali programmis esineb kaks Eesti muusikut – Cätlin Mägi ja Mari Kalkun; konverentsiprogrammi aruteludes osalevad Virgo Sillamaa ja Helen Sildna (Tallinn Music Week). WOMEXi eel ja järel külastavad Eestit 26 välisdelegaati, et tutvuda meie pärimusmuusika ja jazzi valdkonnaga.


SÜNDMUSEST

WOMEX on suurim ja olulisim pärimusmuusika sündmus maailmas, toimudes nüüdseks 25. korda; sel aastal osaleb 2700 valdkonna esindajat 92 riigist. Programmi kuulub mess, konverents, esitlusfestival, vestlus- ja filmiprogramm. Festival toimub igal aastal eri kohas, seekord Soomes, Tamperes, 23.–27. oktoobrini.


EESTI DELEGATSIOON TAMPERES

Eestist osaleb enam kui 40 delegaati, nende seas Eesti Pärimusmuusika Keskuse, Viljandi pärimusmuusika festivali, Jazzkaare festivalide, Eesti Jazzliidu esindajad ja mitmed teised. Artistidest on lisaks Cätlin Mägile ja Mari Kalkunile esindatud Angus, Black Bread Gone Mad, Curly Strings, Eva Väljaots, FRÄNDER, Leana & Hartwin, Puuluup, Riffarrica, RÜÜT, Svjata Vatra, Tintura, Trad.Attack! ja Tuulikki Bartosik.


MESSIALA KOOS PÕHJAMAADEGA, KOOSTÖÖ LÄTI JA LEEDUGA

Esmakordselt jagab Eesti WOMEXil messiala Põhjamaadega ning esimest korda teevad selle sündmuse raames koostööd ka kolme Balti riigi muusikavaldkonna info- ja arenduskeskused: Music Estonia, Latvian Music Information Centre ja Music Information Centre Lithuania.
Eesti messiala asub hoones Tampere Hall, 3. korrusel, numbri all 3.10.


EESTI ARTISTID ESITLUSFESTIVALIL

WOMEXi esitlusfestivali programmi valiti kaks Eesti artisti – Cätlin Mägi ja Mari Kalkun, kes esinevad eriprogrammis Northern Connections koos Põhjamaade ja teiste Baltimaade artistidega.

  • Cätlin Mägi astub üles 24.10 kell 23.15–00.00 Tampere Halli saalis Small Auditorium.
  • Mari Kalkunit saab kuulata 25.10 kell 00.45–01.30 Tampere Halli saalis Small Auditorium.


KONVERENTSIPROGRAMM

Music Estonia juht Virgo Sillamaa osaleb WOMEXi konverentsiprogrammis arutelus, kus lahatakse edukaid muusikavaldkonna projekte, mida on rahastanud Euroopa Liit. Samuti nõustab ta uusi WOMEXil osalejaid, kuidas sündmusel orienteeruda ja sellest võimalikult palju kasu saada. Eestist on konverentsiprogrammis ka Helen Sildna (Tallinn Music Week), kes osaleb arutelus teemal võrdõiguslikkus muusikas ja kultuuriloomes laiemalt.


EEL- JA JÄRELPROGRAMM

Music Estonia initsiatiivil toimub WOMEXi eel ja järel põhjalik programm ka Eestis.
Eelprogrammis osaleb 20.–22.10 17 delegaati Ameerika Ühendriikidest, Kanadast ja Kasahstanist, et tutvuda meie pärimusmuusika maastikuga; programmi partner on Eesti Pärimusmuusika Keskus.
Järelprogrammis 29.–30.10 osaleb üheksa jazzivaldkonna korraldajat üle maailma, et tutvuda siinse skeenega; programm sünnib koostöös Eesti Jazzliidu, festivaliga Jazzkaar ja Jazz Finlandiga.


TOETAJAD JA PARTNERID

Eesti delegatsiooni osalemist ning eel- ja järelprogrammi Eestis veab Music Estonia, ettevõtmist toetavad EAS ning projekti rahastatakse osaliselt Euroopa Regionaalarengu Fondist loomemajanduse arendamise meetme raames, lisaks toetavad Eesti Kultuuriministeerium, Balti Kultuurifond ja Eesti Autorite Ühing.
Partneritena osalevad Eesti Pärimusmuusika Keskus, Eesti Jazzliit, festival Jazzkaar, Jazz Finland, Latvian Music Information Centre, Music Information Centre Lithuania, Eesti Suursaatkond Helsingis, Tallinn Music Week.