Volüümi põhiliseks jõuks on pikaaegse rahvusvahelise kogemusega välismentorid, kes töötavad osalevate meeskondadega individuaalselt. Iga osaleja (artisti/manageri meeskond või DIY artist) saab endale välismentori, kelle valib osaleja profiili ja vajadusi silmas pidades välja Music Estonia. Lisaks sisaldab programm ka seminare, töötube ning jooksvat tuge.

Mentorid

Music Estonia mentorite andmebaas on pidevalt täienev. Mentori valik tehakse vastavalt osaleja profiili ja vajadusi silmas pidades. 

Volüümi programmis osalenud mentorid on pikaajaliste ning mitmekülgsete kogemustega professionaalid, kes on kokku puutunud artisti karjääri üles töötamise erinevate aspektidega ning on pikka aega töötanud väikestel seega keerulistel turgudel. Just viimane faktor on oluline väärtus Eestist alustavatele, kuid rahvusvahelistele turgudele pürgivatele artistidele ja manageridele. 

Mentorid

Tom Sherlock

Iirimaalt pärit Tom Sherlock on muusikatööstuses tegev juba alates 1982. aastast, kui ta alustas tööd juhtiva Iiri folkmuusika plaadifirma Claddagh Records juures.  Alates aastast 1997 on Tom Sherlock vabakutseline muusikamanager ja konsultant.
Tom Sherlockil on laialdased teadmised tuuride korraldamisest USAs, Kanadas, UKs, Iirimaal, Jaapanis, Hiinas, Austraalias ning ta on töötanud enamikes Euroopa riikides. Lisaks on ta olnud tegev mitmete muusikafestivalide programmikonsultandina ning valdkonnaspetsialistina erinevate riiklike organisatsioonide juures.

Eric Didden

Eric Didden töötab 2005. aastal Belgias asutatud Gentlemanagement’is, mis esindab paljusid Hollandi ja Belgia artiste (nt Daau, Millionaire, Racoon, Dez Mona,Triggerfinger, Douglas Firs ja Meuris, kui nimetada Ericu personaalsest rosterist).

Nick Triani

Nick Triani on muusikatööstuses kõikvõimalikes rollides aktiivselt töötanud ja tegutsenud juba viimased 30 aastat. Alustanud muusiku ja kirjutaja/produtsendina on ta pärast 1998. aastal Soome kolimist osalenud rohkem kui 70 albumi loomisel ning välja andmisel. Viimase 12 aasta vältel on Nick töötanud ka A&R suunal, alustades selliste Soome plaadifirmade nagu Delphic ja Johanna Kustannus juures ning asutades 2011 oma label‘i Soliti.

Minna Huuskonen

Minna Huuskonen on peamiselt jazz- ja maailmamuusikale keskenduva Minnamurra Music agentuuri ja management’i asutaja ja juht, kes on muusikamaailmas tegutsenud juba üle 20 aasta. Ta on olnud tegev nii Helsinki Festivali, Time of Music festivali kui Helsingi Pop & Jazz konservatooriumi juures. Oma ettevõtte Minnamurra alt tegutseb ta artistidega nagu Luca Aquino, Frigg, NYConnection, Pekko Käppi & K:H:H:L, Ranky Tanky, Nive and the Deer Children.

Miriam Brenner

Martel Ollerenshaw

Els Moens

Nick Hobbs

Volüüm

Eesti muusika ekspordivõimendi on artistidele ja manageridele suunatud arenguprogramm, mille raames analüüsitakse ja arendatakse välja ekspordiga seotud lähituleviku tegevusplaan.


Kellele on ekspordivõimendi suunatud?

Volüüm on suunatud artisti-manageri meeskonnale või DIY artistile, kellel on:

  • Eestis jõudsalt kasvav fännibaas ja/või tunnustused kohalikult turult (arvustused, auhinnad, äramärkimised vmt).
  • Olemas elementaarne artisti profiil ja materjalid (EPK ehk Electronic Press Kit, sotsiaalmeedia kanalid/koduleht, fotomaterjalid, biograafia jne).
  • Toimunud esimesed välistegevused (väliskontserdid, loodud kontaktid).
  • Head põhjused osaleda Volüümis just praeguses karjäärietapis ja valmidus programmi jooksul seatavad eesmärgid iseseisvalt ellu viia.
  • Võimalik programmi tegevustes täismahus osaleda.
  • Eestis registreeritud ettevõte (OÜ, MTÜ vms).


Mida programm sisaldab?

Volüümi keskmes on osaleja tegevusplaan, mida välismentor aitab kriitiliselt analüüsida ja arendada. Tegevusplaani elluviimisel on osaleja roll proaktiivne, mentori rool suunav ja reflekteeriv. Mentorlust koordineerib Music Estonia.


Fookusteemad:

  • Senise karjääri arengu ning ekspordiga seotud tegevuste analüüs.
  • Artisti profiili analüüs ja ekspordivalmidus – alates identiteedist ja kuvandist kuni sotsiaalmeedia, EPK-de ja muu taoliseni.
  • Kas tead kuhu minna? – erinevad turud, sisenemise strateegia, võimalikud koostööpartnerid, kontaktid.

Võimalikud lisateemad:

lähtuvalt tegevusplaanist käsitletavad teemad välismentoriga ja/või ME muusikatööstuse ABC seminaride raames:

  • Kontserdi ja/või tuuri planeerimine.
  • Muusika väljaandmine ja levitamine - albumi, EP või singli väljaandmise strateegia, analüüs ja nõustamine
  • Kirjastamine - intellektuaalomand, autoriõigused ja nendega seotud tulud.
  • Digitaalne turundus.
  • Ettevõtluse alused - projektide, finantside ja ajajuhtimine, lepingud jms.


ajakava:

OKTOOBER 2017 - MAI 2018
OKTOOBER: ettevalmistus programmiks ja esmane konsultatsioon ME-ga 
NOVEMBER: programmi intensiivseminar ja kohtumine välismentoriga Tallinnas  
DETSEMBER: ABC seminar (teema vajaduspõhiselt)
JAANUAR: 1. Skype mentorluse sessioon
VEEBRUAR: ABC seminar (teema vajaduspõhiselt)
MÄRTS:  2. Skype mentorluse sessioon
APRILL: 2. - 8.04 Tallinn Music Week tegevused + mentorluse sessioon ja lõpuseminar
MAI: 3. Skype mentorluse sessioon ja kokkuvõtted

Kui palju osalemine maksab?

Programmi tasu on 500 € ning tasutakse arve alusel (NB! Arve saame esitada vaid Eestis registreeritud ettevõttele. Summale ei lisandu käibemaksu). Tasu on võimalik maksta ka mitmes jaos. ME liikmetele kehtib soodustus -10%.

KUIDAS KANDIDEERIDA?

Volüüm III kandideerimine on avatud, täida ankeet siin. Tähtaeg 2.oktoober.
Lisainfo: marili@musicestonia.eu