Volüümi põhiliseks jõuks on pikaaegse rahvusvahelise kogemusega välismentorid, kes töötavad osalevate meeskondadega individuaalselt. Iga osaleja (artisti/manageri meeskond või DIY artist) saab endale välismentori, kelle valib osaleja profiili ja vajadusi silmas pidades välja Music Estonia. Lisaks sisaldab programm ka seminare, töötube ning jooksvat tuge.

Mentorid

Music Estonia mentorite andmebaas on pidevalt täienev. Mentori valik tehakse vastavalt osaleja profiili ja vajadusi silmas pidades. 

Volüümi programmis osalenud mentorid on pikaajaliste ning mitmekülgsete kogemustega professionaalid, kes on kokku puutunud artisti karjääri üles töötamise erinevate aspektidega ning on pikka aega töötanud väikestel seega keerulistel turgudel. Just viimane faktor on oluline väärtus Eestist alustavatele, kuid rahvusvahelistele turgudele pürgivatele artistidele ja manageridele. 

Mentorid

Tom Sherlock

Iirimaalt pärit Tom Sherlock on muusikatööstuses tegev juba alates 1982. aastast, kui ta alustas tööd juhtiva Iiri folkmuusika plaadifirma Claddagh Records juures.  Alates aastast 1997 on Tom Sherlock vabakutseline muusikamanager ja konsultant.
Tom Sherlockil on laialdased teadmised tuuride korraldamisest Ameerika Ühendriikides, Kanadas, Jaapanis, Hiinas ja Austraalias, ühtlasi Suurbritannias ja Iirimaal ja mujal Euroopas. Lisaks on ta olnud tegev mitmete muusikafestivalide programmikonsultandina ning valdkonnaspetsialistina erinevate riiklike organisatsioonide juures.

Eric Didden

Eric Didden töötab Gentlemanagement’is Belgias, mis esindab paljusid Hollandi ja Belgia artiste (nt Daau, Millionaire, Racoon, Dez Mona, Triggerfinger, Douglas Firs ja Meuris).

Nick Triani

Nick Triani on töötanud muusikavaldkonnas paljudes erinevates rollides juba viimased 30 aastat. Alustanud muusiku ja laulukirjutaja/produtsendina on ta pärast 1998. aastal Soome kolimist osalenud rohkem kui 70 albumi loomisel ning välja andmisel. Viimase 12 aasta vältel on Nick töötanud ka A&R suunal, alustades selliste Soome plaadifirmade nagu Delphic ja Johanna Kustannus juures ning asutades 2011 oma label‘i Soliti.

Minna Huuskonen

Minna Huuskonen on peamiselt jazz- ja maailmamuusikale keskenduva Minnamurra Music agentuuri ja management’i asutaja ja juht, kes on muusikamaailmas tegutsenud juba üle 20 aasta. Ta on olnud tegev nii Helsinki Festivali, Time of Music festivali kui Helsingi Pop & Jazz konservatooriumi juures. Oma ettevõtte Minnamurra alt tegutseb ta artistidega nagu Luca Aquino, Frigg, NYConnection, Pekko Käppi & K:H:H:L, Ranky Tanky, Nive and the Deer Children.

Miriam Brenner

Martel Ollerenshaw

Martel Ollerenshaw on Inglismaal baseeruv loovprodutsent, kes on töötanud muusika- ja kunstivaldkonnas üle 25 aasta. Spetsialiseerudes talendi arendamisele artisti karjääri kõikides etappides, on Martel strateegiline nõustaja erinevatele finants ja filantroopia organisatsioonidele nii Inglismaal kui ka mujal ja on aktiivne juhatuse liige organisatsioonides Pacitti Company/SPILL Festival (UK), Europe Jazz Network, Australian Music Centre (Aus) and hcmf// (Huddersfield Contemporary Music Festival) (UK).  Ta on teinud kaastööd: Serious, Brighton Festival, Four Winds Festival, City of Melbourne, Melbourne Autumn Music Festival, Contemporary Music Events, Experimenta Media Arts, Next Wave Festival, Sydney Opera House, The Song Company, Opera Queensland and Queensland Performing Arts Trust.Els Moens

Nick Hobbs

Jake Beaumont-Nesbitt

Jake Beaumont-Nesbitt on The International Music Managers Forum (IMMF) konsultant autoriõiguste ning uute ärimudelite valdkonnas. Jake on keskendudnud muusikatööstuses erinevate struktuuride temaatikasse, sh metadata, kasutaja data võimalustesse ning B2B inovatisooni. Tal on finantsturgude taust ja ta on manageerinud Hollandi edetabelite tipus olevaid artistde ja signeerinud UK bändi USA indie labeli alla. Hetkel manageerib Grammyga nomineeritud heliloojat ja töötab artistide äri nõustajana. Ta töötab ACME Rights artistide IP nõunikuna ja autoriõiguste vallas ning töötab digitaalsete innovatsiooni projektidega.Riku Pääkkönen

Riku Pääkkönen on 1980ndatel loodud heavy metal plaadifirma Spinefarm Records asutaja, signeerides mitmeid tuntuid artiste: Nightwish, Children Of Bodom, Sonata Arctica, Finntroll,  Ensiferum, Timo Rautiainen & Trio Niskalaukaus, Viikate, Amaranthe, Kauko Röyhkä, Solstafir, Sentenced, Dark Tranquillity, Beherit.  2003. aastal müüdi suur osa plaadifirmast Universal Music Group'le, kus Riku töötas veel järgnevad 8 aastat. 2013 asutas Riku plaadifirma Ranka Kustannus, mille levitajaks on Warner Music. Plaadifirma esimestel aastatel koguti tuntust signeerides paljulubavaid Soome rock bände nagu Arion ja Blind Channel. Praguseks kuuluvad plaadifirma rosterisse Bloodred Hourglass, Psychework, Anna Kokkonen, Martti Servo & Napander, Mamo, Beverly Girl, Mari Sainio, Brymir, Cyan Kicks, Fear Of Domination, Temple Balls, Koljosen Tiekiista, KYPCK.

Stefan Kazaryan

Stefan Kazaryan on Moskvas baseeruv kontserdite promootor ja loovjuht. Ta on korraldanud tuntud artistide kontserte, sh BADBADNOTGOOD, Gang Of Four, MF Doom, XXYYXX, The Soft Moon, Easter, Ramona Falls, The KVB, The Haxan Cloak, Maserati, Kilimanjaro Darkjazz Ensemble, Jozef Van Vissem, HTRK, M.E.D.  
Ta on festivalide “BOL'”, “Moscow Music Week”, “Art Ovarg” kuraator, Moskva klubi  “16 Tons” loovjuht  ja enda loodud muusikaettevõtte “Connected Agency” CEO.

Richard Foster

Richard Foster on muusikaajakirjanik, labeli omanik ja artist. 2005 - 2015 oli ta ajakirja Incendiary peatoimetaja. Richard kirjutab regulaarselt tuntud väljaannetele The Quietus, Louder than War, Vice (Noisey), True Faith jne. Lisaks töötab Richard kommunikatsioonijuhina klubis WORM Rotterdamis ja on Hollandi labeli Smikkelbaard kaasasutaja ning Museum of Photocopies kuraator. Tema uurimustöö Hollandi post-punk liikumisest on avaldatud väljaannetes Intellect Books ja Cambridge Scholars.Uta Bretsch

Volüüm

Eesti muusika ekspordivõimendi on artistidele ja manageridele suunatud arenguprogramm, mille raames analüüsitakse ja arendatakse välja ekspordiga seotud lähituleviku tegevusplaan.


Kellele on ekspordivõimendi suunatud?

Volüüm on suunatud artisti-manageri meeskonnale või DIY artistile, kellel on:

 • Eestis jõudsalt kasvav fännibaas ja/või tunnustused kohalikult turult (arvustused, auhinnad, äramärkimised vmt).
 • Olemas elementaarne artisti profiil ja materjalid (EPK ehk Electronic Press Kit, sotsiaalmeedia kanalid/koduleht, fotomaterjalid, biograafia jne).
 • Toimunud esimesed välistegevused (väliskontserdid, loodud kontaktid).
 • Head põhjused osaleda Volüümis just praeguses karjäärietapis ja valmidus programmi jooksul seatavad eesmärgid iseseisvalt ellu viia.
 • Võimalik programmi tegevustes täismahus osaleda.
 • Eestis registreeritud ettevõte (OÜ, MTÜ vms).


Mida programm sisaldab?

Volüümi keskmes on osaleja tegevusplaan, mida välismentor aitab kriitiliselt analüüsida ja arendada. Tegevusplaani elluviimisel on osaleja roll proaktiivne, mentori roll suunav ja reflekteeriv. Mentorlust koordineerib Music Estonia.


Fookusteemad:

 • Senise karjääri arengu ning ekspordiga seotud tegevuste analüüs.
 • Artisti profiili analüüs ja ekspordivalmidus – alates identiteedist ja kuvandist kuni sotsiaalmeedia, EPK-de ja muu taoliseni.
 • Kas tead kuhu minna? – erinevad turud, sisenemise strateegia, võimalikud koostööpartnerid, kontaktid.

Võimalikud lisateemad:

lähtuvalt tegevusplaanist käsitletavad teemad välismentoriga ja/või ME muusikatööstuse ABC seminaride raames:

 • Kontserdi ja/või tuuri planeerimine.
 • Muusika väljaandmine ja levitamine - albumi, EP või singli väljaandmise strateegia, analüüs ja nõustamine
 • Kirjastamine - intellektuaalomand, autoriõigused ja nendega seotud tulud.
 • Digitaalne turundus.
 • Ettevõtluse alused - projektide, finantside ja ajajuhtimine, lepingud jms.


ajakava volüüm III:

NOVEMBER 2017 - MAI 2018
NOVEMBER: ettevalmistus programmiks ja esmane konsultatsioon ME-ga 
DETSEMBER: programmi intensiivseminar ja kohtumine välismentoriga Tallinnas  
JAANUAR: 1. Skype mentorluse sessioon
VEEBRUAR: ABC seminar (teema vajaduspõhiselt)
MÄRTS:  2. Skype mentorluse sessioon
APRILL: 2. - 8.04 Tallinn Music Week tegevused + mentorluse sessioon ja lõpuseminar
MAI: 3. Skype mentorluse sessioon ja kokkuvõtted

Kui palju osalemine maksab?

Programmi tasu on 500 € ning tasutakse arve alusel (NB! Arve saame esitada vaid Eestis registreeritud ettevõttele. Summale ei lisandu käibemaksu). Tasu on võimalik maksta ka mitmes jaos. ME liikmetele kehtib soodustus -10%.


osalejad:

VOLÜÜM I: Erki Pärnoja, Würffel, Horror Dance Squad, Elephants From Neptune, Daniel Levi, Faun Racket
VOLÜÜM II: Sibyl Vane, Janno Trump, Joel Remmel, Taavi Tulev, Mingo Rajandi, Kadri Voorand, Collegium Musicale, Merli Antsmaa, Svjata Vatra, Duo Telluur, Curly Strings, Mari Kalkun.
VOLÜÜM III: Púr Múdd, Frankie Animal, Peedu Kass, Mart Avi, Evestus, Abandoned Elysium, Estbel, Tuulikki Bartosik, Tintura, Avoid Dave, Kadri Voorand, Catapulta.


KUIDAS KANDIDEERIDA?

Volüüm IV kandideerimine  avaneb september 2018.
Lisainfo: marili@musicestonia.eu