Eesti muusikatööstuse arengut ning ekspordivõimekust piirab ühe olulise faktorina kompetentse administratiivse tööjõu – managerid, assistendid jne vähesus.

Alumni

Kristine Kebbinau
Linda Liis Eek
Ann Margit Sepp
Martin Petermann

Praktikandid

Johanna Maria Mängel
Ken Einberg
Marika Rodionova
Mait Vesker

Music Estonia loodud INTRO programmi eesmärk on arendada Eesti muusikatööstuse toimimiseks vajalikku kompetentset tööjõudu. Selleks pakume muusikatööstusesse sisenemisest huvitatud inimestele võimalust praktiliste ülesannete lahendamiseks koostöös artistide ja ettevõtetega.

Me soovime leida üles potentsiaaliga inimesed, kellel on huvi siseneda muusikatööstusesse, kuid puudub vajalik kogemus.


Struktureeritud arenguprogrammi INTRO raames, mille üheks oluliseks osaks on juhendatud praktika, toetame vajalike oskuste ja kogemuste arengut; ning samas aitame ekspordivõimekusega artistidel ja ettevõtetel lahendada jooksvaid ülesandeid, toetades seeläbi veel enam nende arengut.


INTRO programm:

1. Juuli - September 2017 INTRO pilootprogramm, mille raames tegeleti 3 artisti - Sibyl Vane, I Wear* Experiment, Erki Pärnoja tegevuste ning ülesannetega. Praktikandid: Kristine Kebbinau, Linda Liis Eek, Martin Petermann, Ann Margit Sepp.
September-Detsember 2017 INTRO II programm (kandideerimine lõppenud)
Jaanuar 2018 avaneb INTRO III programm.

Kui soovid olla kursis INTRO uudistega, siis liitu INTRO võrgustikuga siin.


Oleme korraldanud INTRO raames ka erinevaid muusikatööstuse sissejuhatavaid töötubasid:

  • Märts 2017 INTRO töötuba "Management. Kuidas arendada artisti karjääri pikaajaliselt ja strateegiliselt ning mis on manageri roll selles?" Henrik Ehte (Lexsoul Dancemachine manager, Estonian Funk Embassy) ja Henri Roosipõld (Argo Vals, Põhjakonn manager)
  • Märts 2017 INTRO töötuba "Live muusika. Kuidas korraldatakse kontserte ja tuure, mis roll on agendil ja agentuuril ning mis on nn showcase festivalide mõte?" Sandra Vabarna (Trad.Attack!)
  • Mai 2017 INTRO töötuba "Salvestatud vs Live muusika ja piiride hägustumine 21. sajandil."  Tambet Mumma (Moonwalk).
  • August 2017 INTRO töötuba. "Kirjastamise ABC." Thea Lillepalu (8 Pieces of Music), Anton Veeremets (Apollo Music).