Eesti muusikatööstuse arengut ning ekspordivõimekust piirab ühe olulise faktorina kompetentse administratiivse tööjõu – manager'id, assistendid jne vähesus.

Alumni

Kristine Kebbinau
Linda Liis Eek
Ann Margit Sepp
Martin Petermann
Johanna Maria Mängel
Ken Einberg
Marika Rodionova
Mait Vesker

Music Estonia loodud INTRO programmi eesmärk on arendada Eesti muusikavaldkonna toimimiseks vajalikku kompetentset tööjõudu. Selleks pakume valdkonda sisenemisest huvitatud inimestele võimalust praktiliste ülesannete lahendamiseks koostöös artistide ja ettevõtetega.

Me soovime leida üles potentsiaaliga inimesed, kellel on huvi siseneda muusikavaldkonda, kuid puudub vajalik kogemus.

Struktureeritud arenguprogrammi INTRO raames, mille üheks oluliseks osaks on juhendatud praktika, toetame vajalike oskuste ja kogemuste arengut; ning samas aitame ekspordivõimekusega artistidel ja ettevõtetel lahendada jooksvaid ülesandeid, toetades seeläbi veel enam nende arengut.


INTRO programm:

INTRO pilootprogramm –  juuli–september 2017, mille raames tegeleti artistide Sibyl Vane, I Wear* Experiment, Erki Pärnoja tegevuste ja ülesannetega. Praktikandid: Kristine Kebbinau, Linda Liis Eek, Martin Petermann, Ann Margit Sepp.

INTRO II programm – september–detsember 2017, mille raames tegeleti artist Mari Kalkuni plaadi väljaandmise- ja tuuriaegse sotsiaalmeedia sisuloomega ning plaadi digileviga. Samuti loodi sisu ansambli RÜÜT sotsiaalmeedia jaoks ja tegeleti tuurikorraldusega seotud ülesannetega. Lisaks aidati mõlemal artistil valmistuda WOMEXi esitlusfestivaliks. Praktikandid: Ken Einberg, Marika Rodionova, Mait Vesker, Johanna Maria Mängel.

INTRO III programm – stardib märtsis 2018. 

Kandideerimine on lõppenud!

INTRO uudistega kursis olemiseks liitu INTRO võrgustikuga siinse vormi kaudu.

Oleme korraldanud INTRO raames ka erinevaid sissejuhatavaid töötubasid:

  • märts 2017, INTRO töötuba teemal „Management. Kuidas arendada artisti karjääri pikaajaliselt ja strateegiliselt ning mis on manageri roll selles?“ Henrik Ehte (Lexsoul Dancemachine'i manager, Estonian Funk Embassy) ja Henri Roosipõld (Argo Valsi ja Põhjakonna manager)
  • märts 2017, INTRO töötuba teemal „Live muusika. Kuidas korraldatakse kontserte ja tuure, mis roll on agendil ja agentuuril ning mis on nn showcase-festivalide mõte?“ Sandra Vabarna (Trad.Attack!)
  • mai 2017, INTRO töötuba teemal „Salvestatud vs live muusika ja piiride hägustumine 21. sajandil.“  Tambet Mumma (Moonwalk)
  • august 2017 INTRO töötuba teemal „Kirjastamise ABC“  Thea Lillepalu (8 Pieces of Music), Anton Veeremets (Apollo Music)