Praegu programmi ei toimu!

Mentorid

Jake Beaumont-Nesbitt

Jake Beaumont-Nesbitt on The International Music Managers Forum (IMMF) konsultant autoriõiguste ning uute ärimudelite valdkonnas. Jake on keskendudnud muusikatööstuses erinevate struktuuride temaatikasse, sh metadata, kasutaja data võimalustesse ning B2B inovatisooni. Tal on finantsturgude taust ja ta on manageerinud Hollandi edetabelite tipus olevaid artistde ja signeerinud UK bändi USA indie labeli alla. Hetkel manageerib Grammyga nomineeritud heliloojat ja töötab artistide äri nõustajana. Ta töötab ACME Rights artistide IP nõunikuna ja autoriõiguste vallas ning töötab digitaalsete innovatsiooni projektidega.Nis Bøgvad

Nis Harvey Bøgvad on ettevõtte Copenhagen Film Music juht ja asutaja, kes muusika valdkonnas töötanud 27 aastat. Ta on olnud laulukirjutaja ja artist, talendiskaut ja produtsent (EMI Music), loovjuht (Music Sales Group) ning peaprodutsent Taani riiklikus telekanalis. Nis on vahendanud muusikat enam kui 100-le reklaamile, telesarjale ja filmile, ta on esinenud ettekannetega paljudel valdkonna suursündmustel.

Miriam Brenner

Uta Bretsch

Uta Bretsch on muusikavaldkonnas turundus- ja kommunikatsioonitööd teinud alates 1995. aastast, mil ta asus tegutsema plaadifirmas Rough Trade Records Germany. Mõned aastad pärast seda, kui firmast oli saanud Zomba Records, jätkas Uta oma sealset karjääri rock'i- ja alternatiivmuusika peapromootorina. 2004. aasta jaanuaris asutas ta suhtekorraldus- ja turundusettevõtte Uta Bretsch_Communications ning töötab alates 2005. aastast ka Saksamaa plaadifirmas Colosseum Music Entertainment.

Eric Didden

Eric Didden töötab Gentlemanagement’is Belgias, mis esindab paljusid Hollandi ja Belgia artiste (nt Daau, Millionaire, Racoon, Dez Mona, Triggerfinger, Douglas Firs ja Meuris).

Richard Foster

Richard Foster on muusikaajakirjanik, label'i omanik ja artist. 2005–2015 oli ta ajakirja Incendiary peatoimetaja. Richard kirjutab regulaarselt tuntud väljaannetele The Quietus, Louder than War, Vice (Noisey), True Faith jne. Lisaks töötab Richard kommunikatsioonijuhina klubis WORM Rotterdam, on Hollandi label'i Smikkelbaard kaasasutaja ja Museum of Photocopies kuraator. Tema uurimustöö Hollandi post-punk liikumisest on avaldatud väljaannetes Intellect Books ja Cambridge Scholars.Annette Gentz

Danny Groenenboom

Danny Groenenboom oli duo Dirtcaps liige, mis andis 10 aasta jooksul kontserte pea kogu maailmas. Koosluse lood on jõudnud nimekatesse edetabelitesse ning pälvinud ka mitmeid “kuldseid plaate” (golden records). Tänaseks on Danny elektroonilise muusika label’i KLASH Records omanik.

Nick Hobbs

Minna Huuskonen

Minna Huuskonen on peamiselt jazz- ja maailmamuusikale keskenduva Minnamurra Music agentuuri ja management’i asutaja ja juht, kes on muusikamaailmas tegutsenud juba üle 20 aasta. Ta on olnud tegev nii Helsinki Festivali, Time of Music festivali kui Helsingi Pop & Jazz konservatooriumi juures. Oma ettevõtte Minnamurra alt tegutseb ta artistidega nagu Luca Aquino, Frigg, NYConnection, Pekko Käppi & K:H:H:L, Ranky Tanky, Nive and the Deer Children.

Stefan Kazaryan

Stefan Kazaryan on Moskvas baseeruv kontserdite promootor ja loovjuht. Ta on korraldanud tuntud artistide kontserte, sh BADBADNOTGOOD, Gang Of Four, MF Doom, XXYYXX, The Soft Moon, Easter, Ramona Falls, The KVB, The Haxan Cloak, Maserati, Kilimanjaro Darkjazz Ensemble, Jozef Van Vissem, HTRK, M.E.D.  
Ta on festivalide BOL', Moscow Music Week, Art Ovarg kuraator, Moskva klubi 16 Tons loovjuht ja enda loodud muusikaettevõtte Connected Agency juht.

Els Moens

Martel Ollerenshaw

Martel Ollerenshaw on Inglismaal baseeruv loovprodutsent, kes on töötanud muusika- ja kunstivaldkonnas üle 25 aasta. Spetsialiseerudes talendi arendamisele artisti karjääri kõikides etappides, on Martel strateegiline nõustaja erinevatele finants ja filantroopia organisatsioonidele nii Inglismaal kui ka mujal ja on aktiivne juhatuse liige organisatsioonides Pacitti Company/SPILL Festival (UK), Europe Jazz Network, Australian Music Centre (Aus) and hcmf// (Huddersfield Contemporary Music Festival) (UK).  Ta on teinud kaastööd: Serious, Brighton Festival, Four Winds Festival, City of Melbourne, Melbourne Autumn Music Festival, Contemporary Music Events, Experimenta Media Arts, Next Wave Festival, Sydney Opera House, The Song Company, Opera Queensland and Queensland Performing Arts Trust.Riku Pääkkönen

Riku Pääkkönen on 1980ndatel loodud heavy metal plaadifirma Spinefarm Records asutaja, signeerides mitmeid tuntuid artiste: Nightwish, Children Of Bodom, Sonata Arctica, Finntroll,  Ensiferum, Timo Rautiainen & Trio Niskalaukaus, Viikate, Amaranthe, Kauko Röyhkä, Solstafir, Sentenced, Dark Tranquillity, Beherit.  2003. aastal müüdi suur osa plaadifirmast Universal Music Group'le, kus Riku töötas veel järgnevad 8 aastat. 2013 asutas Riku plaadifirma Ranka Kustannus, mille levitajaks on Warner Music. Plaadifirma esimestel aastatel koguti tuntust signeerides paljulubavaid Soome rock bände nagu Arion ja Blind Channel. Praguseks kuuluvad plaadifirma rosterisse Bloodred Hourglass, Psychework, Anna Kokkonen, Martti Servo & Napander, Mamo, Beverly Girl, Mari Sainio, Brymir, Cyan Kicks, Fear Of Domination, Temple Balls, Koljosen Tiekiista, KYPCK.

Tom Sherlock

Iirimaalt pärit Tom Sherlock on muusikatööstuses tegev juba alates 1982. aastast, kui ta alustas tööd juhtiva Iiri folkmuusika plaadifirma Claddagh Records juures. Alates aastast 1997 on Tom Sherlock vabakutseline muusikamanager ja konsultant.
Tom Sherlockil on laialdased teadmised tuuride korraldamisest Ameerika Ühendriikides, Kanadas, Jaapanis, Hiinas ja Austraalias, ühtlasi Suurbritannias ja Iirimaal ja mujal Euroopas. Lisaks on ta olnud tegev mitmete muusikafestivalide programmikonsultandina ning valdkonnaspetsialistina erinevate riiklike organisatsioonide juures.

Esther Tewkesbury

Esther Tewkesburi on professionaalne juht muusika valdkonnas ja bändi Stick In The Wheel manager. Alates 2016. aastast on ta töötanud organisatsioonis Kartel Music Group, kus tegutseb praegu nii müügijuhina kui ka ettevõtluse arendamisega. Kartel Music Group on teenuseid pakkuv organisatsioon, mis aitab iseseisvatel artistidel ja label’itel välja anda muusikat ja mitmesugust sisu ülemaailmsele turule. Varem on Esther töötanud tootejuhi, label’i juhi, suurklientide müügijuhi ja visuaalkunstnikuna.

Nick Triani

Nick Triani on töötanud muusikavaldkonnas paljudes erinevates rollides juba viimased 30 aastat. Alustanud muusiku ja laulukirjutaja/produtsendina on ta pärast 1998. aastal Soome kolimist osalenud rohkem kui 70 albumi loomisel ning välja andmisel. Viimase 12 aasta vältel on Nick töötanud ka A&R suunal, alustades selliste Soome plaadifirmade nagu Delphic ja Johanna Kustannus juures ning asutades 2011 oma label‘i Soliti.

Eesti muusika ekspordivõimendi VOLÜÜM on artistidele ja manager'idele suunatud arenguprogramm, mille raames analüüsitakse ja arendatakse välja ekspordiga seotud lähituleviku tegevusplaan.

VOLÜÜMi põhiliseks jõuks on pikaaegse rahvusvahelise kogemusega välismentorid, kes töötavad osalevate meeskondadega individuaalselt. Iga osaleja (artisti-manager'i meeskond või DIY-artist) saab endale välismentori, kelle valib osaleja profiili ja vajadusi silmas pidades välja Music Estonia. Lisaks sisaldab programm ka seminare, töötube ning jooksvat tuge.


Kellele on programm suunatud?

VOLÜÜM on suunatud artisti-manager'i meeskonnale või DIY-artistile, kellel on:

 • Eestis jõudsalt kasvav fännibaas ja/või tunnustused kohalikult turult (arvustused, auhinnad, äramärkimised vmt).
 • Olemas elementaarne artisti profiil ja materjalid (EPK ehk Electronic Press Kit, sotsiaalmeedia kanalid/koduleht, fotomaterjalid, biograafia jne).
 • Toimunud esimesed välistegevused (väliskontserdid, loodud kontaktid).
 • Head põhjused osaleda VOLÜÜMis just praeguses karjäärietapis ja valmidus programmi jooksul seatavad eesmärgid iseseisvalt ellu viia.
 • Võimalik programmi tegevustes täismahus osaleda.
 • Eestis registreeritud ettevõte (OÜ, MTÜ vms).


Mida programm sisaldab?

VOLÜÜMi keskmes on osaleja tegevusplaan, mida välismentor aitab kriitiliselt analüüsida ja arendada. Tegevusplaani elluviimisel on osaleja roll proaktiivne, mentori roll suunav ja reflekteeriv. Mentorlust koordineerib Music Estonia.


Fookusteemad

 • senise karjääri arengu ning ekspordiga seotud tegevuste analüüs;
 • artisti profiili analüüs ja ekspordivalmidus – alates identiteedist ja kuvandist kuni sotsiaalmeedia, EPK-de jm;
 • erinevad turud, sinna sisenemise strateegia, võimalikud koostööpartnerid, kontaktid.


Võimalikud lisateemad 

Lähtuvalt tegevusplaanist käsitletavad teemad välismentoriga ja/või Music Estonia muusikavaldkonna ABC seminaride raames:

 • kontserdi ja/või tuuri planeerimine;
 • muusika väljaandmine ja levitamine – albumi, EP või singli väljaandmise strateegia, analüüs ja nõustamine;
 • kirjastamine – intellektuaalomand, autoriõigused ja nendega seotud tulud;
 • digitaalne turundus;
 • ettevõtluse alused – projektide, finantside ja ajajuhtimine, lepingud jms.


osalejad

VOLÜÜM I: Daniel Levi, Elephants From Neptune, Erki Pärnoja, Faun Racket, Horror Dance Squad, Würffel
VOLÜÜM II: Merli Antsmaa, Curly Strings, Collegium Musicale, Duo Telluur, Mari Kalkun, Mingo Rajandi, Joel Remmel, Sibyl Vane, Svjata Vatra, Taavi Tulev, Janno Trump, Kadri Voorand
VOLÜÜM III: Abandoned Elysium, Avoid Dave, Catapulta, Mart Avi, Tuulikki Bartosik, Estbel, Evestus, Frankie Animal, Peedu Kass, Púr Múdd, Tintura, Kadri Voorand
VOLÜÜM IV: Fränder, Maarja Nuut, OOPUS, Rüüt, Trad.Attack!, Argo Vals