Praegu programmi ei toimu!

Kõnelejad

Nis Bøgvad

Nis Harvey Bøgvad on Copenhagen Film Musicu juht ja asutaja, kes muusika valdkonnas töötanud 27 aastat. Ta on olnud laulukirjutaja ja artist, talendiskaut ja produtsent (EMI Music), loovjuht (Music Sales Group) ning peaprodutsent Taani riiklikus telekanalis. Nis on vahendanud muusikat enam kui 100-le reklaamile, telesarjale ja filmile, ta on esinenud ettekannetega paljudel valdkonna suursündmustel. 


Rauno Haabmets

Rauno Haabmets on Eesti Fonogrammitootjate Ühingu tegevjuht.

Simon Heeger

Simon Heeger ja Christian Vorländer on Hamburgis ja Los Angeleses tegutsev heliloojate tiim. Kõrgkooli lõpetamise järel tegutsesid nad kümme aastat eraldi: Simon kirjutas muusikat rahvusvahelistele reklaamkampaaniatele Los Angeleses ja Hamburgis ning Christian lõi muusikat Hollywoodi filmidele koostööd heliloojatega Junkie XL ja Hans Zimmer.

2016 asutasid nad 2WEI, millest on saanud Euroopa tipp muusikaproduktsiooni ettevõte - nad on loonud muusikat enam kui 250 reklaamile (nende seas Porsche, Facebook, Mercedes, Audi), Hollywoodi filmide treileritele („Wonder Woman“, „Tomb Raider“,  „Mortal Engines“), mängudele (FIFA18) ning filmidele (“Fack Ju Goehte 3”, mis on 2017. aasta edukaim film Saksamaal). 

Sel aastal pälvisid Simon ja Christian Cannes' Kuldse Lõvi parima originaalmuusika eest.Markus Linde

Markus Linde on edukas saksa sünkronseerija, olles juhtinud firmat thag’s agent juba 13 aastat. Tänu karjäärile plaadiäris, muusika kirjastamises ja artistide manageerimises, tugineb Markus oma töös nii kogemustele, teadmistele kui ka armastusele muusika vastu. Ta on paigutanud muusikat nii riiklikesse kui ka rahvusvahelistesse reklaamikampaaniatesse ja mõningatesse filmidesse, osutab ka konsultatsiooniteenust ning panustab rahvusvahelistesse konverentsidesse, töötubadesse ja vestlusringidesse.

Seiya Matsumiya

Seiya Matsumiya on muusik, kes on esinenud bändidega nagu Maroon 5, Cat Power, Apparat jt ning kirjutanud muusikat telereklaamidele, filmidele, treileritele ja videomängudele. 2013. aastal alustas ta karjääri muusikaprodutsendina Hollywoodis reklaaminduse vallas, töötades klientidega USAs, Jaapanis ja Hiinas. Ta on pälvinud mitmeid auhindu, nende seas Emmy, Clio ja PromaxBDA. 2018. aastal asutas ta koos oma õega Tokios muusikaagetnuuri Black Cat White Cat Music, mis on juba töötanud mitmete Jaapani tipploojatega ning sõlminud koostöö Tokio reklaamifirmaga TBWA/Hakuhodo. 

Sten-Kristian Saluveer

Sten-Kristian Saluveer on Storytek Creative Hubi asutaja ja juht, kus ta toob kokku audiovisuaalvaldkonna teadmised, tehnoloogia ja rahastuse ning hästi valitud globaalsed tehnoloogiaettevõtted ning sisuloojad.

Nuno Saraiva

Nuno Saraiva alustas oma karjääri muusika valdkonnas 1995. aastal, mil asutas enda plaadi- ja kirjastusfirma ning haris end mitmetel ajutistel töökohtadel. Ta on muusika kirjastamise suuna juht ettevõttes Lusitanian Music Publishing, nõustaja ning töötab ladina muusikaga nii Euroopas kui ka kaugemal. Nuno kaasasutas nii Portugali sõltumatute muusikaettevõtete ühingu AMAEI kui ka riigi esimese esitlusfestivali ja konverentsi Westway LABi, kus tegutseb festivali konverentsiprogrammi juhina. Ta on ka WHY Portugali tegevjuht ning kuulub IMPALA ja EMEE juhatusse.

Toomas Seppel

Toomas Seppel on advokaat advokaadibüroos Hedman Partners. Ta nõustab muusika- ja filmivaldkonna ettevõtteid ning idufirmasid intellektuaalse omandi, litsentsimudelite, e-kaubanduse ning isikuandmete õiguse alal.

Christian Vorländer

Simon Heeger ja Christian Vorländer on Hamburgis ja Los Angeleses tegutsev heliloojate tiim. Kõrgkooli lõpetamise järel tegutsesid nad kümme aastat eraldi: Simon kirjutas muusikat rahvusvahelistele reklaamkampaaniatele Los Angeleses ja Hamburgis ning Christian lõi muusikat Hollywoodi filmidele koostööd heliloojatega Junkie XL ja Hans Zimmer.

2016 asutasid nad 2WEI, millest on saanud Euroopa tipp muusikaproduktsiooni ettevõte - nad on loonud muusikat enam kui 250 reklaamile (nende seas Porsche, Facebook, Mercedes, Audi), Hollywoodi filmide treileritele („Wonder Woman“, „Tomb Raider“,  „Mortal Engines“), mängudele (FIFA18) ning filmidele (“Fack Ju Goehte 3”, mis on 2017. aasta edukaim film Saksamaal).

Sel aastal pälvisid Simon ja Christian Cannes' Kuldse Lõvi parima originaalmuusika eest.Thea Zaitsev

Thea Zaitsev on artistide manager, kes tegutseb oma ettevõttes Pieces of 8 Music koos inglasest äripartneri James Morganiga. Ta tegeleb igapäevaselt artistide arendamisega, planeerib, korraldab läbirääkimisi ning otsib parimaid partnereid. Thea manageerib ka kodumaist artisti NOËP ning tegeleb muusika kirjastamisega.

SÜNKROON on Music Estonia programm, mille eesmärk on arendada muusika ja audiovisuaalmeedia sektori koostööd Eestis ja rahvusvaheliselt. Fookuses on muusika filmides, mängudes, reklaamides ning laiemalt brändide kommunikatsioonis.

Kolmekuuline arendusprogramm sisaldas ettekandeid, seminare, koolitusi, töötube, mentorisessioone ja kontaktiloomissündmusi. See oli suunatud muusikaloojatele ja produtsentidele või nende esindajatele – manager, plaadifirma, kirjastaja –, kel on juba varasem kogemus muusika loomisel või vahendamisel audiovisuaalmeediasse ning tugev motivatsioon selles suunas tegutseda.

Muusika sünkroniseerimine ehk litsentseerimine audiovisuaalse loomingu tootmisse on ülemaailmsel muusikaturul tõusev suund ning saamas üha olulisemaks tuluallikaks muusika loojatele. Videomängude turg kasvab jõuliselt ning seoses voogedastusteenuste populaarsuse kasvuga on originaalfilmide ja sarjade tootmine saanud oluliseks suunaks nii Netflixi kui Amazoni jaoks. Muusika kasutamisel on suur potentsiaal ka virtuaal- ja liitreaalsuse tehnoloogiatel, mis tervikliku kogemuse pakkumiseks ka muusikaloomingut kasutavad. Sellised digiarengud pakuvad üha enam võimalusi muusikaloojatele oma töid erinevatesse audiovisuaalmeedia vormidesse litsentseerida. Eestis on professionaalne muusika kirjastamine veel varases arengustaadiumis – muusikanõustamine ning sünkroniseerimisele keskenduvad agendid on hetkel täitmata nišš. Nii on ka paljudele muusikaloojatele nende loomingu kasutusõigusi, litsentse, tasude kogumist jm puudutav mõnevõrra kauge ning seetõttu jääb ka palju

võimalusi kasutamata nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt.

Programm PAKKUS

 • ülevaadet muusika sünkroniseerimise valdkonnast, sealsetest suundumustest, põhimõistetest, rollidest ja igapäevastest praktikatest, jutuks tuleb ka tasude kogumine Eestis, tüüplepingute ülesehitus jm;
 • praktilisi näpunäiteid ja reaalseid kogemusi, kuidas töötada audiovisuaalmeedia projektidega;
 • võimalust kohtuda rahvusvaheliste ekspertidega, kes jagavad oma kogemusi;
 • personaalset nõustamist mentoritelt.

Programm koosnes neljast sündmusest:

 • avaseminar, 19.11.2018
 • Music Meets Film mentorisessioonid ja ettekanded, 23.–24.11.2018
 • koolitusprogramm Europe in Synch, 05.12.2018
 • seminar Japan in Synch, 30.01.2019

Toetajad


Programm SÜNKROON toimus projekti “Eesti muusikatööstuse ekspordivõimekuse arendamine” EU51454 raames, mida toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) programmist "Loomemajanduse tugistruktuuride arendamine".


Programmi SÜNKROON toetas Eesti Fonogrammitootjate Ühing.

-------------------------------------------------

Oleme varem korraldanud SÜNKROONi raames ka üksikseminare:

 • 12.10.2017 seminaril „Muusika ja film” kõnelesid produtsent ja muusikatoimetaja Michael Pärt (EE) ning helilooja Tuomas Kantelinen (FI).
 • 07.12.2017 seminaril „Muusika videomängudes” kõnelesid ettevõtte Action Squad Studios tegevjuht Konsta Klemetti (FI) ning helilooja, muusik ja produtsent Petri Alanko (FI).

VAATA 7. detsembri ettekandeid.

 • 08.03.2018 seminaril "Muusika brändide kommunikatsioonis" kõnelesid Dino Lupelli (IT) ja Simon Singleton (UK).
 • 17.05.2018 seminaril "Muusika reklaamides" kõnelesid Nis Bøgvad (DK) ja Peter Åstedt (SE).

Seminare korraldasime koostöös Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudiga (BFM).