Praegu programmi ei toimu!

SÜNKROON on Music Estonia programm, mille eesmärk on arendada muusika ja audiovisuaalmeedia sektori koostööd Eestis ja rahvusvaheliselt. Fookuses on muusika filmides, mängudes, reklaamides ning laiemalt brändide kommunikatsioonis.

Kolmekuuline arendusprogramm sisaldas ettekandeid, seminare, koolitusi, töötube, mentorisessioone ja kontaktiloomissündmusi. See oli suunatud muusikaloojatele ja produtsentidele või nende esindajatele – manager, plaadifirma, kirjastaja –, kel on juba varasem kogemus muusika loomisel või vahendamisel audiovisuaalmeediasse ning tugev motivatsioon selles suunas tegutseda.

Muusika sünkroniseerimine ehk litsentseerimine audiovisuaalse loomingu tootmisse on ülemaailmsel muusikaturul tõusev suund ning saamas üha olulisemaks tuluallikaks muusika loojatele. Videomängude turg kasvab jõuliselt ning seoses voogedastusteenuste populaarsuse kasvuga on originaalfilmide ja sarjade tootmine saanud oluliseks suunaks nii Netflixi kui Amazoni jaoks. Muusika kasutamisel on suur potentsiaal ka virtuaal- ja liitreaalsuse tehnoloogiatel, mis tervikliku kogemuse pakkumiseks ka muusikaloomingut kasutavad. Sellised digiarengud pakuvad üha enam võimalusi muusikaloojatele oma töid erinevatesse audiovisuaalmeedia vormidesse litsentseerida. Eestis on professionaalne muusika kirjastamine veel varases arengustaadiumis – muusikanõustamine ning sünkroniseerimisele keskenduvad agendid on hetkel täitmata nišš. Nii on ka paljudele muusikaloojatele nende loomingu kasutusõigusi, litsentse, tasude kogumist jm puudutav mõnevõrra kauge ning seetõttu jääb ka palju

võimalusi kasutamata nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt.

Programm PAKKUS

 • ülevaadet muusika sünkroniseerimise valdkonnast, sealsetest suundumustest, põhimõistetest, rollidest ja igapäevastest praktikatest, jutuks tuleb ka tasude kogumine Eestis, tüüplepingute ülesehitus jm;
 • praktilisi näpunäiteid ja reaalseid kogemusi, kuidas töötada audiovisuaalmeedia projektidega;
 • võimalust kohtuda rahvusvaheliste ekspertidega, kes jagavad oma kogemusi;
 • personaalset nõustamist mentoritelt.

Programm koosnes neljast sündmusest:

 • avaseminar, 19.11.2018
 • Music Meets Film mentorisessioonid ja ettekanded, 23.–24.11.2018
 • koolitusprogramm Europe in Synch, 05.12.2018
 • seminar Japan in Synch, 30.01.2019

Toetajad


Programm SÜNKROON toimus projekti “Eesti muusikatööstuse ekspordivõimekuse arendamine” EU51454 raames, mida toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) programmist "Loomemajanduse tugistruktuuride arendamine".


Programmi SÜNKROON toetas Eesti Fonogrammitootjate Ühing.

-------------------------------------------------

Oleme varem korraldanud SÜNKROONi raames ka üksikseminare:

 • 12.10.2017 seminaril „Muusika ja film” kõnelesid produtsent ja muusikatoimetaja Michael Pärt (EE) ning helilooja Tuomas Kantelinen (FI).
 • 07.12.2017 seminaril „Muusika videomängudes” kõnelesid ettevõtte Action Squad Studios tegevjuht Konsta Klemetti (FI) ning helilooja, muusik ja produtsent Petri Alanko (FI).

VAATA 7. detsembri ettekandeid.

 • 08.03.2018 seminaril "Muusika brändide kommunikatsioonis" kõnelesid Dino Lupelli (IT) ja Simon Singleton (UK).
 • 17.05.2018 seminaril "Muusika reklaamides" kõnelesid Nis Bøgvad (DK) ja Peter Åstedt (SE).

Seminare korraldasime koostöös Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudiga (BFM).