Olime koostööpartnerid Suurbritannias Walesis toimuvale programmile Making Tracks. See on loomeresidentuuri ja Suurbritannia mini-tuuri hõlmav kuuajaline programm, kus osales 8 pärimusmuusikut üle maailma, nende seas Katariin Raska Eestist.

Programmi Making Tracks soov on arendada noorte folk- ja maailmamuusika loojate professionaalseid teadmisi ja oskusi ning innustada muusikuid aktiivsemalt osalema sotsiaal- ja keskkonnateemalistes ettevõtmistes.

Programm toimus Suurbritannias Walesis 21.10-17.11.2019, hõlmates residentuuri ja mini-tuuri Suurbritannias. Lisaks loometööle sisaldas 10-päevane residentuur organisatsioonis Centre for Alternative Technology ka töötubasid, meistriklasse ja loenguid.

Programmis osales kaheksa muusikut üle maailma, üks neist Eestist. Aprillis toimunud avaliku kutsungi järel valiti siit osalema noor pärimusmuusik Katariin Raska, kel on mitmekülgne muusikupraktika ning sügav huvi keskkonnaküsimuste vastu.
Katariini instrumentide hulka kuuluvad sopran saksofon, torupill, parmupill ja pikkvile. Tal on magistrikraad Eesti ja Norra pärimusmuusika alal Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiast ning Norra Muusikaakadeemiast. Katariinil on rikkalik erialane töökogemus: ta on osalenud ja osaleb jätkuvalt mitmetes koosseisudes ning tema diskograafiasse kuulub kuus albumit.

Ettevõtmist Making Tracks koordineerib produktsioonifirma KAPA Productions, programmi loominguline juht on laulukirjutaja, muusik, kirjanik ja õpetaja Merlyn Driver.

Katariin Raska osalemist toetasid Eesti Autorite Ühing, Eesti Kultuurkapital, Eesti Suursaatkond Londonis ja Music Estonia.