2021. aasta veebruaris toimub Eestis esmakordselt naistele suunatud laulukirjutajate laager. Koostöös rahvusvahelises muusikatööstuses tegutsevaid naisi ühendava võrgustiku shesaid.so Eesti haruga toimub laager 27.-28. veeburaril. 

Mentorid

Mona Khoshoi

Mona Khoshoi on Rootsi produtsent ja laulukirjutaja, kes tegutseb peamiselt Stockholmis ja Los Ageleses. Ta on produtseerinud ja kirjutanud lugusid artistidele nagu Hailee Steinfeld, Daya ja Wrabel. Ta on teinud tihedalt koostööd produtsentide Carl Falk (Ariana Grande, Nicki Minaj, Avicii) ja Sidney Swift (Beyonce, Miguel). Kuulub Vector Managementi alla ning teeb rahvusvaheliselt peamiselt pop, k-pop ja R&B muusikat.

Ms Madli

Eestist pärit New Yorgis resideeruv helilooja ja produtsent Ms Madli kogus laiemalt tuntust pärast iStandardi produtsentide esitlust New Yorgis aastal 2015. Sellelt sündmuselt valiti ta osalema rahvusvahelisel esitlusel “Beast of the Beats” koos enam kui 100 parimaga Ühendriikidest ja mujalt maailmast. Selle pingelise 4-päevase võistluse käigus sai Madli žüriile enda mitmekülgset stiili esitleda, millega ta kindlustas endale kolmanda koha.

Sellest ajast on Ms Madli võitnud mitmeid esitlusi ning saanud oma tööd esitleda selliste muusikatööstuse tegijatega nagu Rockwilder, 808 Mafia, Major Seven. Aastate jooksul on Ms Madli töötanud erinevate laulukirjutajate ja artistidega ning produtseerinud sellistele artistidele nagu Yelawolf, Fred the Godson, Ryan Toby, Dec3, Anett.


Selen Özan

Stockholmis resideeruv produtsent ja laulukirjutaja Selen Ösan oli esimene naisprodutsent, kes nomineeriti “Rookie Songwriter/Producer” kategoorias Rootsi prestiižel Denniz Pop Awardsil aastal 2019. Ta tegutseb sõltumatu produtsendi, laulukirjutaja ja aranžeerijana Rootsi pop artistidega ning veab muusikastuudioid Oda Studios Stockholmis olles ka selle kaasasutajaks. Aastate jooksul on Selen saanud mitmeid auhindu ning stipendiume heliloomingu eest, tema taust on jazzmuusikas ja muusikaproduktsioonis.

Selen on produtseerinud sellised Rootsi popartistide lood nagu Miriam Bryanti "Du med dig" ja Veronica Maggio "20 Questions". Lisaks on ta teinud koostööd Marina Abramoviciga tema performance'i "The Cleaner" osas kevadel 2017.Vanessa Silberman

Vanessa Silberman on laulja, kitarrist, laulukirjutaja ja produtsent Brooklynist. Ta juhib ka artistide arendamisele suunatud ettevõtet A Diamond Heart Production ning on idaranniku A&R plaadifirmale New High Recordings.

Tuntud oma tugeva DIY eetika poolest olles tegutsenud väga erinevates rollides muusikatööstuses. Ta on töötanud produtsendi/laulukirjutaja Dr.Lukega ning erinate ettevõtetega Foo Figtersi Stuudio 606st Epitaph Recprdsini. Vanessa on 

Andrea Rocha

Mehhiko-Kanada päritolu Andrea Rocha elab ja töötab Londonis, kus ta tegeleb laulukirjutamise ja produtseerimisega ning töötab ka stuudiomuusik-tšellistina. Ta on lõpetanud filmimuusika eriala Londoni Kaasaegse Muusika Keskuses, kus ta alustas keelpillidele kirjutamise, produtseerimise ja aranžeerimisega popartistidele. Ta on töötanud artistidega nagu Liam Payne,Calum Scott, Becky Hill ja Ella Eyre. Andrea on osa produtsentide duost KASIA, mille ta asutas koos Julia Skyesiga ning tegutseb ka laulukirjutajate ühenduses Larks (Gabrielle Aplin, Mike Spencer, Liz Horsman, Anna Straker).

Laagri eesmärgiks on toetada kodumaise muusikaturu mitmekülgset ja võrdõiguslikku arengut, edendada rahvusvahelist koostööd ning toetada ja tutvustada tänaste staaride kõrval ka tulevikutegijaid.

Üle veebi osalevate mentoritena on laagrisse kaasatud viis tunnustatud naissoost välisprodutsenti, kes on teinud koostööd nii nimekate Rootsi popartistidega kui ka ülemaailmsete legendidega. USA-st osalevad produtsent Shungudzo, kelle kaaslusel valminud lugusid on esitanud teiste seas Little Mix, Jessie Ware ja Yuna, muusik, laulukirjutaja ja produtsent Vanessa Silberman, kes on töötanud ka David Bowie produtsendi Tony Visconti stuudioinsenerina ning Eesti päritolu New Yorgis tegutsev Ms Madli, kes on muuhulgas Anetti albumi “Morning After" kaasprodutsent. Rootsi popitööstust esindavad Selen Özan, kes on produtseerinud hitte artistidele nagu Miriam Bryant ja Veronica Maggio ning R&B produtsent ja laulukirjutaja Mona Koshoi, kes on oma erialaseid oskusi lihvinud koostöös superprodutsentidega Carl Falk (Ariana Grande, Nicki Minaj) ja Sidney Swift (Beyonce).

Naiste laulukirjutajate laagrisse oodatakse osalema nii produtsente, meloodiakirjutajaid kui ka esitajaid. Kokku valitakse laagrisse 15 osalejat, kes jaotatakse 3-liikmelisteks tiimideks. Laagris osaluse maksumus on 100 eurot.

Kandideerida saab kuni 8. jaanuarini, täites taotluse aadressil https://musicestonia.typeform.com/to/QXlDqrIq

shesaid.so on 2014. sastal loodud rahvusvaheline muusikatööstuses tegutsevate naiste võrgustik peakontorietaga Los Angeleses ja Londonis ning üle 15 haru erinevates riikides, sh Eestis.


Laagri toimumist toetab Eesti Fonogrammitootjate Ühing.