Kandideerimine on lõppenud!


Global Music Match on ekspordivalmis pärimusmuusika artistidele suunatud programm, mille eesmärk on toetada artisti rahvusvahelise profiili üles ehitamist ja arendamist ning soodustada uutele turgudele jõudmist.

Mis on Global Music Match?

Artistide jõudmine uutele turgudele on keerukas protsess, mille muudab raskemaks vallandunud koroonaviiruse puhang. Projekti Global Music Match eesmärk on leida ka praegusel piiranguterohkel ajal muusikutele uusi jälgijaskondi rahvusvahelisel muusikaturul, luues aluse edaspidisteks väliskontsertideks ja -tuurideks. Projekt aitab arendada ka artistide sotsiaalmeediaoskusi ja hoogustab koostöö tegemist muusikutega väljaspool koduriiki.


Kuidas see toimib?

Eestist valitakse osalema kuni kuus artisti; osalejad jagatakse kuueliikmelistesse gruppidesse, igaühes üks artist Eestist ja viis teistest riikidest. Iga nädal tutvustab igast osalevast riigist üks artist oma sotsiaalmeedias mõnda teise riigi artisti. Osalejad sobitab gruppidesse projekti asutajapartnerite esindajatest koosnev komisjon, kes võtab valiku langetamisel arvesse artistide kuulajaskonna ulatust, muusikastiili ja muusikaturgude eelistust. Gruppidel on mentorid, kes osalejaid kogu protsessi vältel toetavad.

Projekt kestab kaheksa nädalat – algab 10. augustil ja lõppeb 28. septembril.

 • Esimese kahe nädala jooksul toimuvad ettevalmistused, mille sees on sotsiaalmeedia koolitus (kui osaleja seda soovib), veebiseminarid, postituste ettevalmistamine, sh abi videosisu loomisel jm.
 • Projekt avalikustatakse osalejate sotsiaalmeediakanalites 24. augustil.

Vaata projekti tutvustavat videot.


Keda ootame osalema?

 • Artiste, kes viljelevad pärimusmuusikat või kelle loomingu alus on pärimusmuusika.

 • Artiste, kes on aktiivselt sotsiaalmeedias esindatud ja kel on olemas EPK (electronic press kit) ning kontsertidest foto- ja videomaterjale.

 • Artiste, kelle jaoks on projektis osalemine praeguses karjääri etapis põhjendatud.


Miks osaleda?

Projekt Global Music Match

 • annab võimaluse kasvatada oma publikut viiel uuel muusikaturul, mis loob hea aluse edaspidiseks tuuri- ja kontserditegevuseks.

 • arendab sotsiaalmeediaoskusi.

 • toetab oma jälgijatele sotsiaalmeedias värske ja põneva sisu loomist.

 • toetab suhete loomist bändidega mujalt maailmast, mis loob võimalusi edaspidiseks koostööks.

 • annab võimaluse olla kaasatud rahvusvahelisse suurprojekti, kus osalevad muusikaekspordi kontorid üle maailma.

 • aitab avastada uut muusikat.


Millised on projektis osaleja kohustused?

 • Osaleja peab olema valmis tegema viiel järjestikusel nädalal igas oma peamises sotsiaalmeediakanalis kolm postitust projektis osalevate artistide kohta, üks postitustest peaks olema intervjuu teise artistiga.

 • Osaleja peab olema valmis looma iga nädal koos teiste osalejatega sisu, mida on võimalik sotsiaalmeedias jagada (nt Zoomi-intervjuu, videoesitlus vm).

 • Osaleja peab iga nädal osa võtma ühetunnisest Zoomi koosolekust oma grupiga.

 • Kui tegu on bändiga, peaksid projektis osalema kõik bändi liikmed.


Kes on projekti partnerid?

Global Music Matchi asutajapartnerid on East Coast Music Association (ECMA) Kanadast, Showcase Scotland Expo ja Sounds Australia, kes viivad projekti läbi muusikaekspordi kontoritega English Folk Expo, Music Estonia, Music Finland, Iceland Music, Puglia Sounds (Itaalia), Music Norway ning esitlusfestivalidega LUCfest Taiwan ja FOCUS Wales.


Kuidas kandideerida?

Kandideerimine on lõppenud.

Osalejad valib välja ja jagab gruppidesse projekti asutajapartnerite esindajatest koosnev komisjon, kes võtab valiku langetamisel arvesse artistide kuulajaskonna ulatust, muusikastiili ja muusikaturgude eelistust.
Otsusest anname teada hiljemalt 3. augustil.


Küsimuste korral kirjuta Martiina Putnikule aadressil martiina@musicestonia.eu.