Meist

Music Estonia asutasid 2014. aastal 23 Eesti muusikaettevõtet. Praeguseks on see kujunenud üle 100-liikmeliseks mitmekülgseks kompetentsikeskuseks, mis pakub teenuseid muusikasektorile, esindab Eesti muusikaettevõtteid rahvusvaheliselt, loob ja vahendab uusi kontakte, arendab koostöövõimalusi eri sektorite vahel, osaleb rahvusvahelistes projektides, töögruppides ja organisatsioonides, algatab ja veab valdkonna uuringuid, korraldab seminare ja töötube jpm.

Strateegia

Music Estonia toetub oma tegevustes läbivalt järgmistele strateegilistele eesmärkidele:

  • Eesti muusikaettevõtjatel on vajalikud oskused, teadmised ja kontaktid valdkonnas tulemuslikuks tegutsemiseks ning ettevõtluse arendamiseks.
  • Eesti muusikavaldkond on rahvusvaheliselt hästi võrgustunud ning muusikaettevõtjad on välisturgudel edukad.
  • Eesti muusikavaldkonna hääl ühiskonnas on kuulda ning valdkonna arendatakse teadmistepõhiselt.

 

Tutvu Music Estonia strateegiaga täpsemalt siin ja põhikirjaga siin.

Missioon / visoon

Music Estonia missioon on toetada konkurentsivõimelise muusikavaldkonna professionaalset arengut. Missiooni elluviimiseks tegutseb Music Estonia muusikavaldkonna keskse esindusja arendusorganisatsioonina, mis seisab tulemuslikult muusikaettevõtjate huvide eest ja võimendab nende tegevust nii siseriiklikult kui ka rahvusvaheliselt.

Music Estonia visooniks on, et Eesti muusikavaldkond on elujõuline ning muusikaettevõtlus on ühiskonnas hinnatud lisandväärtust loova ning rahvusvaheliselt läbilöögivõimelise ettevõtlussektorina. Visiooni elluviimiseks kujundab Music Estonia terviklikku ja koordineeritult tegutsevat muusikavaldkonna ökosüsteemi, mis seisab selle eest, et Eesti muusikaettevõtjatele oleks loodud head tingimused arendada välja oma loominguline ning turupotentsiaal.

Väärtused

Music Estonia lähtub oma töös kolmest peamisest väärtusest: avatus, koostöö ja teadmistepõhisus.

Avatus – oleme asutatud muusikaettevõtete ja organisatsioonide poolt ning töötame nende huvides. Tegutseme oma liikmeid ja kogu valdkonda kaasavalt ja läbipaistvalt.

Koostöö – väikese organisatsioonina teame, et tulemuste saavutamiseks tuleb teha väga tihedat koostööd nii valdkonna sees kui väljaspool, selleks arendame ja laiendame koostöövõrgustikku nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt. Oleme muusikavaldkonna arendamisel konstruktiivseks partneriks nii avalikule kui ka erasektorile.

Teadmistepõhisus – kogume laiapõhjalist ja ajakohast statistikat ning tugineme oma tegevuses uuringutele ja analüüsidele. Lähtume oma liikmete ja valdkonnas tegutsejate vajadustest ning töötame eesmärgipäraselt ja lahendustele orienteeritult.

Koostööparnerid

Music Estonia strateegiliseks koostööpartneriks muusikaekspordi arendamisel on Tallinn Music Week, Eesti talendifestival ja muusikatööstuse konverents. Alates 2009. aastast toimunud TMW festival kuulub tänaseks Euroopa kolme olulisema uue muusika esitlusfestivali hulka, tuues kevadisse Tallinna igal aastal ligi 2000 väliskülalist, kellest pooled on rahvusvahelise muusikatööstuse eksperdid.

Lisaks järgnevad kompetentsikeskused: Eesti Jazzliit, Eesti Pärimusmuusika Keskus, Eesti Muusika Infokeskus, Eesti Nüüdismuusika Keskus, Eesti Raskemuusikaliit ning kollektiivsed esindusorganisatsioonid – Eesti Autorite Ühing, Eesti Fonogrammitootjate Ühing ja Eesti Esitajate Liit.

Rahvusvahelised projektid ja võrgustikud

Music Estonia kuulub Euroopa muusikaekspordi kontorite (EMEE) võrgustikku, Euroopa muusikamanageride liitu (The European Music Managers Alliance, EMMA) ja Euroopa kontserdikorraldajate ja -paikade esindusorganisatsioonide võrgustikku Live DMA. Lisaks oleme parteriks ülemaailmses naismuusikaprodutsentides võrgustikus (Global Network for Women Music Producers) ja kuulume European Talent Exchange platvormi liikmete hulka.

Lisaks oleme hetkel partnerid järgmistes Euroopa projektides: MI-RAP (Music Industry Resilience Acceleration Programme) ja EinS (Europe in Synch).