Lugudekirjutaja ja multiinstrumentalisti Erki Pärnoja muusikat on kirjeldatud kui helimaastikke kujuteldavale filmile. Tema 2017. aastal ilmunud esimene täispikk sooloplaat „Efterglow“ on mõtteliseks järjeks 2015. aasta debüüt EP-le „Himmelbjerget“. Need 8 teost esindavad laia emotsioonide spektrumit, mis kaasnevad lõplikkuse tundega nagu möödunud aegade mälestustesse sukeldumine või suvelõpu filmilik retrospektiiv. See on rahulik, akustiline ja müstiline muusika, kus kohtuvad eeterlikud süntesaatorihelid ning kriipiv ja melanhoolne kitarrimäng.

Pärnoja on üks kolmest Tallinn Music Week 2017 artisti-auhinna võitjast. Festivali delegaadid toonitasid tema muusika ainulaadset põhjamaist laengut, impressionistlikke kitarrikäike, filmilikku kõlapilti ning kogu bändi kõrget pillimängu taset.

USA raadiojaama KEXP programmijuht Chris Kellogg nimetas Pärnoja ja tema bändi fantastiliseks avastuseks ning muusikaajakirjanik Alex Maiolo leidis „Efterglow“ muusikas põhjamaalastele ainuomast „maastiku-heliriba“ tunnetust.

Lingid


Website                                  Facebook            
Instagram                               Twitter                         Soundcloud
Youtube                                  Spotify                         Bandcamp

Tuuril

RAHVUSVAHELISELT TEGUTSEVAD Eesti artistID