Baltikumi muusikatööstused fookuses Waves Central Europe festivalil

07.06.15

Esitlusfestival Waves Central Europe, mis toimub Viinis ja Bratislavas 30. septembrist 4. oktoobrini kuulutas välja tänavuse festivali programmi, mille fookuses on Baltikumi artistid ja siinne muusikaelu, hetkeseisuga esindavad Eestit kuus artisti.

Tänavune fookusteema – Baltikum ja siinne muusika – on programmi toonud rohkem Eesti, Läti ja Leedu artiste kui varasematel aastatel. Festivalile kandideerinud Eesti artistide hulgast valis korraldusmeeskond esinema nii juba tuntumad nimed, Tallinn Music Weekil Skype auhinna võitjad, rifirokkarid Elephants From Neptune ja indibluusi koosluse Odd HugoEesti-Šveitsi lauljatari Ingrid Lukase, folk-lauljanna Mari Kalkuni kui ka päris uued artistid nagu indiebändi Micucu ja elekro-popi trio Würffeli.

Lisaks Eesti artistidele on tähelepanu all ka kolme fookusriigi muusikatööstuse ning –turu arengud. Nii Viinis kui ka Bratislavas toimub Eestit, Lätit ja Leedut tutvustav paneel ja speed meeting programm. Samuti toimub reedel, 2. oktoobril Bratislavas kolme riigi ühine vastuvõtt pressile ja konverentsil osalejatele.

Läti artistidest on hetkel Waves festivali programmi kinnitatud Alise JosteDagambaKodek, Laika Suns, Mr. Myster ja Triana Park. Leedu artistidest esinevad Eestitki väisanud Colours of Bubbles, Golden Parazyth ja Alina Orlova, lisaks ka Leon Somonov & Jazzu ja Jurgis Didžiulis.

Uue muusika esitlusfestival ja muusikatööstuse konverents Waves Central Europe on topeltsündmus, mis toimub kahes linnas – Viinis (Waves Vienna) ning Bratislavas (Waves Bratislava). Festivali fookuses on alternatiivne ja indie rock ning elektrooniline klubimuusika. Eesti artistidest on festivalil varem üles astunud IIRISEwert and The Two DragonsKreatiivmootor ja Tenfold Rabbit.

Vaata Waves Central Europe tervikprogrammi festivali veebileht: http://www.wavescentraleurope.com/

Facebook, Waves Vienna: https://www.facebook.com/wavesvienna

Facebook, Waves Bratislava: https://www.facebook.com/wavesbratislava