VOLÜÜM I mentorid

12.06.16

Välismentoriteks oleme valinud pikaajaliste ning mitmekülgsete kogemustega professionaalid, kes on kokku puutunud artisti karjääri üles töötamise erinevate aspektidega ning on pikka aega töötanud väikestel seega keerulistel turgudel. Just viimane faktor on oluline väärtus Eestist alustavatele, kuid rahvusvahelistele turgudele pürgivatele artistidele ja manageridele.


Nick Triani

Nick Triani on muusikatööstuses kõikvõimalikes rollides aktiivselt töötanud ja tegutsenud juba viimased 30 aastat. Alustanud muusiku ja kirjutaja/produtsendina on ta pärast 1998. aastal Soome kolimist osalenud rohkem kui 70 albumi loomisel ning välja andmisel. Viimase 12 aasta vältel on Nick töötanud ka A&R suunal, alustades selliste Soome plaadifirmade nagu Delphic ja Johanna Kustannus juures ning asutades 2011 oma label‘i Soliti. Vaid aasta hiljem valiti Soliti Soome muusikaajakirja Rumba poolt aasta plaadifirmaks ning ka Soome muusikatööstuse auhindadelt pärineb kaks nominatsiooni aasta indie label‘i auhinnale. Nick Triani on ise kolmel korral nomineeritud parimaks A&R inimeseks ning Soliti sai ka 2016 Impala auhinna Five Under Fifteen kategoorias.

http://solitimusic.com/
WIKI
Kajastus Music Finland (2013)

Virpi Immonen
Virpi Immonen on Helsingis baseeruva Fullsteam Management’i tegevjuht. Fullsteam on Soome üks suurimaid management-firmasid, mis esindab laia valikut Soome artiste – hip-hopist, rockist ja popist kuni Soome huvitavamate indieartistideni ning mille rosterisse kuuluvad ka sellised staarid, nagu Cheek, Big Pharma, aga ka näiteks tuntud raadiopersoon Anni Hautala. Olles ise üks Skandinaavia kogenumaid artisti managere, on Virpi ka Music Manager’s Forum Finland’i juhatuse esimees ning IMMFi (International Music Manager’s Forum) juhatuse liige. Ta on pälvinud kolmel korral Aasta Manageri auhinna (Soome Muusikatööstuse Auhinnad 2011, 2012 ja 2013).

http://www.fullsteammanagement.fi/
Artikkel Teostory’s (soome keeles, 2015)

Stefan Juhlin
Stefan Juhlin on 2007 aastal Stockholmis asutatud agentuuri Pitch & Smith tegevjuht ning üks loojatest. Tema karjäär muusikatööstuses algas 15-aastaselt punkbändides mängides ning nende kontserte korraldades. Pärast mitut aastat erinevates bändides mängimist sai ta tööpakkumise agentuurist Luger (muuhulgas festivali Way Out West korraldaja). Seal püsis Stefan vaid aasta, asutades seejärel oma lapsepõlve sõbra Kalle Lundgren Smith’iga agentuuri Pitch & Smith. Praeguseks Londonis asuv P&S on üks Euroopa juhtivaid butiik-agentuure, töötades artistidega nagu Caribou, José González, Son Lux, Wolf Parade, Ex Hex jpt. Stefani personaalses rosteris on Toro Y Moi, JUNIP, Wovenhand, Brandt Brauer Frick, When Saints Go Machine, FM Belfast, YUNG, Alice Boman jpt.

http://www.pitchandsmith.com/
Intervjuu MXD.dk (2016)

Hannes Tschürtz
Hannes on Austria agentuuri ja plaadifirma Ink Music asutaja ja tegevjuht. Ink Music korraldab ja vahendab peamiselt Kesk- ja Ida-Euroopas ca 400 kontserti aastas ning keskendub ka artistide arendamisele. Ink Music rosteris on teiste seas ka Gin Ga, Polkov, Repetitor ja Leyya, kes kõik on üles astunud ka TMW-l. Hannes viib Viinis läbi muusikatööstuse alaseid kursusi ja kirjutab sel teemal artikleid, on sageli kõnelejaks konverentsidel ning kuulub ka Austria Muusika Fondi juhatusse. Lisaks on ta piletimüügi firma NTRY ning muusika konsultatsioonifirma Swimming Pool kaasomanik.

http://inkmusic.at/
https://about.me/hannestschuertz

Natasha Padabed
Natasha Padabed on Rotterdamis asuva agentuuri More Zvukov asutaja ja juht. MZ töötab nii Vene kui ka viimasel ajal aina enam rahvusvaheliste artistidega, rosteris on näiteks Alo Wala (US/DK), DakhaBrakha (UA) and Love Cult (RU). Natasha on samuti Venemaa vanima kaasaegse muusika festivali Sergey Kuryokhin International Festival (SKIF), eksperimentaalse ja elektroonilise tantsumuusika festivali ElectroMechanica ning maailmamuusika festivali Ethomechanicaprogrammijuht.

http://www.morezvukov.nl/

Eric Didden
Eric töötab 2005. aastal Belgias asutatud Gentlemanagement’is, mis esindab paljusid Hollandi ja Belgia artiste (nt Daau, Millionaire, Racoon, Dez Mona,Triggerfinger, Douglas Firs ja Meuris, kui nimetada Ericu personaalsest rosterist).

http://www.gentlemanagement.com/

Arjo Klingens
Arjo lõi oma ettevõtte LaLaLa Management rohkem kui kümnendi eest, tuginedes 15-aastasele kogemusele artisti, muusikaõpetaja ning spetsiifiliselt muusikutele suunatud maksunõustajana. LaLaLa töötab iga artistiga lähtudes hoolikalt just tema vajadustele tuginevast visioonist ning lisab sellele tugeva äri- ja loomevõrgustiku, teadmised ja kogemuse. Arjo ise on lõpetanud Rotterdami Konservatooriumi elektrikitarri erialal ja LaLaLa management on pühendunud oma töös täielikult muusikale ja selle loojatele. Hetkel töötab ta maineka rockbändiga De Staat ning selle frontman‘i Torre Forimi personaalse karjääriga.

http://lalalamanagement.nl