Music Estonia Tallinn Music Weekil

30.03-2.04

Music Estonia kiired päevad Eesti esindusfestivalil Tallinn Music Week on läbi. Meie poolt läbi viidud tegevustest said osa ligi sada muusikaettevõtjat, artisti ja muusikatööstuse entusiasti.

Kahepäevasel Music Estonia klientidele suunatud koolitusel räägiti väikeettevõtluse alustamisest ja jätkusuutlikuna hoidmisest, sotsiaalmeedia turundamisest, autoriõigusest, digiajastu uusimatest suundadest ja paljust muust. Programmi osaks oli ka USA Music Business Associationi digiteemade valdkonna asepresidendi Bill Wilsoni esitlus 21.sajandi muusikatööstuse ärimudelitest.

Edukalt lõppes ka esimene muusikateemadele suunatud ajuhäkk “Loomehäkk: muusika eri”, millest sai osa ligi 50 entusiasti. Ajurünnakuid tehti 8 erineval teemal: digitaalse muusikaturu vajadustest muusikaandmete töötlemise ja kaitsmiseni, virtuaalreaalsustest autoriõiguseni. Võitjateks kuulutati meeskond kooseisus Thea Lillepalu, Uku Suviste, Siim Kartau ja Birgit Karus, kelle ideeks oli ühisrahastusplatvorm kontsertide toimumisse investeerimiseks.

Koostöös Eesti Laulu Akadeemia ja Tallinn Music Weekiga toimus ka Baltikumi esimene laulukirjutajate laager, millest sai osa 10 Eesti ja 14 välisriigi muusikakirjutajat. Solo Sokos Hotel Estorias kogenud Rootsi muusikakirjastaja ja laagriülemana tuntud Ben Maléni juhatamisel toimunud kahepäevasel kirjutamissessioonil loodi 17 uut hitti, millest nii mõnedki Eesti artistide esituses lähikuudel ilmutatakse.