Tartu Muusikanädal: Music Estonia brunch

8. detsember 2016

8.-9. detsembril toimuv Tartu muusikanädal 2016 aitab põneva muusika kõrval avastada ka nutikatest ideedest pulbitsevat Tartut.

Neljapäeval, 8. detsembril toimuvad ülikoolilinna kohvikutes, idufirmade kontorites ja SPARK Tartu keskuses muusika- ja tehnoloogia sõlmpunkte ning transhumanistliku kultuuri tulevikustsenaariume harutavad avalikud vestlused ja pop-up-kontserdid.

Kell 11:00 toimub kohvikus Krempel Music Estonia kureeritud brunch, kus lahatakse nii muusikamänedžeride igapäevatöö nüansse kui posthumanistliku kultuuri tulevikustsenaariume.

11:00 Muusikamänedžer, kes sa oled?
Kogenud muusikamänedžerid räägivad oma tööst artistidega. Milline on nende roll; kellega, miks ja kuidas nad töötavad; milliste väljakutsetega nad silmitsi seisavad ning mis on kummalisemad juhtumised nende karjääris. Oma kogemusi jagavad Soome indileibli Soliti vedaja ja A&R guru Nick Triani, rahvusvahelise muusikaagentuuri Pitch & Smith juht Stefan Juhlin ning folkmuusik Maarja Nuut.

Moderaator: Henrik Ehte
Osalejad: Nick Triani, Stefan Juhlin, Maarja Nuut

12:00 Presentatsioon: tuuri manageerimine
Briti veebiväljaande The Line of Best Fit poolt „muusikatööstuse kõige paremini riietuvaks meheks“ tituleeritud Andy Inglis, kes vastutab teiste seas Jenny Hval’i ja East India Youth’i tuuride eest, räägib, kuidas tuuri ette valmistada, mida teha/mitte teha/meeles pidada enne tuuri ja selle ajal ehk kuidas bänd (nii füüsiliselt kui psüühiliselt) tervena koju tagasi tuua.

13:00 Posthumanistliku kultuuri võimalikkusest
Loomeprotsessides kasutatakse üha enam tehisintellekti kaasabi. Tehisnärvivõrgustikke kasutavad Facebook, Google ning Microsoft. Sony teadlaste ehitatud AI on (helilooja Benoît Carré kaasabil) loonud muusikapalad, mis on korraga äratuntavad ja veidralt üllatavad. Tupac Shakur, Michael Jackson ja ABBA on reanimeeritud hologrammidena ning autotune mõjub autentsemalt kui indiefolgi „siirus“. Samas kolib kultuur vanadesse tööstushoonetesse ja tehastesse ning audiofiilide kõrvu soojendab enim 20. sajandi jäänukist vinüülplaat ning peegeluniversumis teisel pool Suurt Pauku voolab aeg tagurpidi. Tehisintellekti kasvavast rollist loomeprotsessides ning senise olulisima inimeseks olemise tunnuse – kultuuri – võimalikkusest transhumanistlikes tulevikustsenaariumides räägivad kirjaniku ja kriitiku Berk Vaheri juhtimisel mitmed teadlased ja popkultuuri teoreetikud ning praktikud.

Moderaator: Berk Vaher
Osalejad: Martin Järvekülg, Florian Wahl, Martin Voltri jt (täienemisel)

Loe täpsemalt: https://www.facebook.com/events/1804167403199860/