Volüüm

Eesti muusika ekspordivõimendi

Mis see on?

Volüüm – Eesti muusika ekspordivõimendi on artistidele ja manageridele suunatud arenguprogramm, mille raames analüüsitakse ja arendatakse välja oma lähituleviku ekspordiplaan.

Volüüm I –  sügis/talv 2016. Kandideerimine lõppenud.
Volüüm II – talv/kevad 2017. Programm hetkel käimas.

Volüümi põhiliseks jõuks on pikaaegse kogemusega välismentorid, kes töötavad osalevate meeskondadega individuaalselt. Lisaks sisaldab programm ka seminare, töötube ning jooksvat tuge.

Kellele on ekspordivõimendi suunatud?

Volüüm on suunatud artisti-manageri meeskonnale või DIY artistile, kellel on Eestis välja kujunenud juba teatav fännibaas, olemas mingil määral välistegevuse kogemust ning – mis kõige tähtsam – üsna selgepiiriline ja konkreetse sihiga ekspordiplaan lähitulevikuks. Ehkki programmil on kahtlemata ka üldhariv, inspireeriv ja motiveeriv mõju, on just osalejate konkreetsed välissuunalised tegevusplaanid individuaalse mentorluse fookuses.

Mida programm sisaldab?

Volüümi kaalukaks osaks on osalejatele suunatud individuaalne mentorlus – iga osaleja (artisti/manageri meeskond või üksik artist) saab endale välismentori, kelle valib osaleja profiili ja vajadusi silmas pidades välja Music Estonia programmikeskus. Mentoriteks on rahvusvahelise kogemusega managerid (nimekiri all). Lisaks veel seminarid nii konkreetsetel muusikatööstuse teemadel kui ka kogemuste vahetamiseks teiste programmis osalejatega ning osalemine delegaadina Tallinn Music Week 2017 festivalil (Volüüm II puhul).

Kokkuvõtteks (Volüüm II näitel):

 • Personaalne mentor (igakuine sessioon – 1 Eestis, 3 Skype’is)
 • 1 intensiivseminar (kohtumised mentoriga, seminarid, hang-out networking jpm)
 • Igakuised kohtumised ME programmikeskuse ja teiste osalejatega.
 • Tallinn Music Week 2017 delegaadipass
 • Juhul, kui artisti meeskonnas on ME poolt ka assistent, siis regulaarselt mentorluskohtumised artisti, assistendi ja ME esindajaga.

Fookusteemad:

(lähtuvad artisti konkreetsest tegevusplaanist ja vajadusest)

 • Karjääri planeerimine ning ekspordiplaani arendamine ja viimistlemine.
 • Artisti profiil – alates identiteedist ja kuvandist kuni sotsiaalmeedia, EPK-de ja muu taoliseni.
 • Kas tead kuhu minna? – erinevad turud, realistlik analüüs, sisenemise strateegia, kontaktid.
 • Tuuri planeerimine – alates eelarvestamisest kuni läbirääkimisteni.
 • Meedia & PR kampaania planeerimine – olenevalt turust keskendumine relevantsetele meediatele.
 • Industry Knowledge Package – tuluallikad, live-tööstus, kirjastamine, IP tulud jne.

Kui palju osalemine maksab?

Programmi tasu on 400 € ning tasutakse arve alusel (NB! Arve saame esitada vaid Eestis registreeritud ettevõttele. Summale ei lisandu käibemaksu). Tasu on võimalik maksta ka mitmes jaos, küsi lisa Programmikeskusest (marili@musicestonia.eu).

Mida pean tegema, et osaleda?

Volüüm I kandideerimine on lõppenud!
Volüüm II programm on hetkel käimas.
Lähema poolaasta jooksul kuulutame välja ka Volüüm III programmi – hoidke selleks meie veebilehel ja uudistel silma peal.

Pilguheit Volüüm I programmi osalejate kogemustesse.

Mentorid

Välismentoriteks oleme valinud pikaajaliste ning mitmekülgsete kogemustega professionaalid, kes on kokku puutunud artisti karjääri üles töötamise erinevate aspektidega ning on pikka aega töötanud väikestel seega keerulistel turgudel. Just viimane faktor on oluline väärtus Eestist alustavatele, kuid rahvusvahelistele turgudele pürgivatele artistidele ja manageridele.

Volüüm II mentorid on:

Tutvu varasemate Volüüm I mentoritega siin.


Tom Sherlock

tom-sherlock

Iirimaalt pärit Tom Sherlock on muusikatööstuses tegev juba alates 1982. aastast, kui ta alustas tööd juhtiva Iiri folkmuusika plaadifirma Claddagh Records juures. Just tema abiga kasvas ja laienes ettevõte rahvusvaheliselt ning sellest sai üks suurimaid traditsioonilise muusika esindajaid. Alates aastast 1997 on Tom Sherlock vabakutseline muusikamanager ja konsultant. Ta on esindanud paljusid Iiri traditsioonilise muusika artiste nagu Altan, Liam O’Flynn, The Poet and the Piper (Seamus Heaney & Liam O’Flynn), The Chieftains, Lynched, Karan Casey, Seamus Begley, Lynched, Usher’s Island, Lunasa, Paddy Glackin, Roisin Elsafty. Lisaks on ta viimastel aastatel olnud Taani bändi Dreamers Circus manager.
Tom Sherlockil on laialdased teadmised tuuride korraldamisest USAs, Kanadas, UKs, Iirimaal, Jaapanis, Hiinas, Austraalias ning ta on töötanud enamikes Euroopa riikides. Lisaks on ta olnud tegev mitmete muusikafestivalide programmikonsultandina ning valdkonnaspetsialistina erinevate riiklike organisatsioonide juures.

Miriam Brenner

img_2645b

Miriam Brenner on kahel eri kontinendil, nii USAs kui Hollandis töötav muusikamanager, sündmuste produtsent ja lektor, keda tõmbab värske uue muusika poole. Ühtlasi on ta kuulunud WOMEXi ja IDFA žüriide ridadesse. Tal on kogemust nii festivalide kureerimisest, kontsertide ning eriürituste produktsioonist, tuuride manageerimisest ning laiaulatuslikust maailmas ringirändamisest. Aastal 2012 asutas Miriam etevõtte Kokako Music, millega ta on korraldanud tuure kolmel eri kontinendil, arendanud talendikate muusikute karjääre, aidates neil muuhulgas siseneda uutele turgudele. Talle omane käekiri on läbi artistide ning nende loomingu ja kultuuri jutustada maailmale ja kuulajatele justkui narratiivi või lugu. Samuti on Miriam Brenner pühendunud soolise ebavõrdsuse ja rassismi vähendamisele muusikatööstuses.

www.kokakomusic.com

Minna Huuskonen

minna-huuskonen

Minna Huuskonen on peamiselt jazz- ja maailmamuusikale keskenduva Minnamurra Music agentuuri ja management‘i asutaja ja juht, kes on muusikamaailmas tegutsenud juba üle 20 aasta. Ta on olnud tegev nii Helsinki Festivali, Time of Music festivali kui Helsingi Pop & Jazz konservatooriumi juures. Ühtlasi on Minna Huuskonen töötanud 10 aastat Soome Muusika Infokeskuses, tegeledes peamiselt promotsiooni- ja ekspordiprojektidega ning ta kuulub sihtasutuse The Finnish Music Foundation turundus- ja ekspordikomisjonidesse. Oma ettevõtte Minnamurra alt tegutseb ta artistidega nagu Luca Aquino, Frigg, NYConnection, Pekko Käppi & K:H:H:L, Ranky Tanky, Nive and the Deer Children.

www.minnamurra.fi

Nick Hobbs

Nick Hobbs on Charmenko, Charmworks & Charm Music Poland omanik ning Charm Music Czechia kaasomanik. Ta on promootor ning festivlide ja esinemispaikade talendiotsija, kes on juba alates 1980-ndatest keskendunud peamiselt Ida-Euroopa ja Lähis-Ida turgudele. Tema Charmworks agentuur omab eklektilist artistinimekirja ning selle tööpõld on kogu Euroopa, keskendudes kõige rohkem just Ida-Euroopa, Balkani ja Lähis-Ida erakordsetele artistidele. Lisaks kõigele sellele on Nick ka laulja, kirjamees, õpetaja ning loodusaktivist.

www.charmenko.net

Els Moens

Els on lõpetanud Genti Ülikooli Belgias muusikateaduse erialal. Ta on alati olnud rohkem sisse võetud manageerimisest ning organiseerimise poolest kui muusikauuringutest. Pärast kontsertorganisatsioonide ja orkestrite juures töötamist asutas Els 1999. aastal oma agentuuri. Seejärel sai vahepealse pausi (2008-2014) järel loodud juba uus “Els & the artists” agentuur, mis esindab noori suurepäraseid Belgia kammermuusika ansambleid ja artiste nii Belgiast kui mujalt: Trio Khaldei (klaveritrio), Revue Blanche (vokaal-instrumentaal kvartett), vanamuusika barokkansabel Les Abbagliati, lautomängija Sofie Vanden Eynde ja tema projektid, ning Romina Lischka & Hathor Consort.
Els Moens töötab osalise ajaga ka Belgia Genti Kunstikooli administratsioonis ning ta mängib viiulit.