Muusikatööstuse seminar 6-7.09

09.04.16

6. ja 7. septembril toimuvad järjekordsed Music Estonia seminarid ja töötoad. Sel korral on fookusteemadeks autoriõigused, digitaalse muusika levitamise arengusuunad ning muusika kirjastamine.

 

Ajakava:
Teisipäev, 6. september
10.00-13.15 Chris Cooke’i seminar “Copyright and creators’ revenues” @ Koolitusruum “Sõna” (Telliskivi A3 maja, 4.korrus)

17.30 – 20.00 Music Estoni hooaja avasündmus – sealhulgas ka Chris Cooke’i keynote, Music Estonia algava hooaja plaanide tutvustamine ning Jutt & Jook @ Erinevate Tubade Klubi – NB! Kõik on oodatud! Vajalik eelnev registreerimine: marili@musicestonia.eu.

Kolmapäev, 7. september
15.00-18.15 Florian Schrödteri seminar “Publishing practicalities” @ Koolitusruum “Sõna”

Chris Cooke
Chris on endine ajakirjanik ja nüüdne ettevõtja, kelle firmad tegelevad kirjastamise, meediasuhete ja muusikatööstuse konsulteerimisega. Chris on üks Greate Escape’i konverentsiprogrammi kokkupanijatest, möödunud aastal kirjutas ta suurepärase ülevaate muusika voogedastamisest, autoriõigustest ja autorite ning esitajate tasustamisest.
Chrisi seminar võtab luubi alla voogedastusteenuste ja muu digisfääri kaudu raha liikumise, muusikamaastiku demokratiseerumise ja autoriõiguste tuleviku. Seminari eesmärk on mõtestada digiteenuste jõulisest arengust tulenevaid trende ning artisti võimalusi tekkinud olukorda mõista ja ka enda jaoks maksimaalselt ära kasutada.

Florian Schrödter
Florian on BMG Rights Managemendi Berliini haru A&R manager. Tema igapäevatööks on uute artistide leidmine ja lisamine BMG rosterisse, koostööprojektide algatamine ja lugude pitchimine. 2011. aastal sõlmis Florian BMG poolt lepingu Ewert and The Two Dragonsiga, 2014. aastal külastas ta ka Tallinn Music Weeki.
Floriani töötuba keskendub kirjastamise praktilisele poolele – kirjastaja töö loogikale, artistide “avastamisele”, erinevatele koostöö ja lepingu vormidele, edukatele ja mitte nii edukatele case study’dele. Töötoa eesmärk on mõtestada, mida on artisti poolt vaja kirjastuslepingu sõlmimiseks ja edukaks koostööks kirjastajaga.

Muusikatööstuse seminarid on suunatud Music Estonia programmi klientidele ja saadaval ka piiratud kogus kohti Music Estonia liikmetele ja teistele huvilistele. Seminarile registreerimine on lõppenud!