MENT Ljubljana

2.-5. veebruar 2016

Sloveenia uue muusika festivalil  MENT Ljubljana, mis toimus 2.-5. veebruarini esines pärimusmuusika uuendaja, lauljatar ja viiulimängija Maarja Nuut. Samas toimunud muusikatööstuse konverentsil esitles Tallinn Music Weeki festivali asutaja Helen Sildna, Virgo Sillamaa Music Estoniast modereeris aga paneeli “Music Export Office in Action”.

Maarja Nuut esines täismajale ning tema lihtsad ent maagilised lood võlusid – seda küll üsna ootuspäraselt – ka sealset publikut. Meeleolukat arvustust The Membranes’i frontmani John Robbi sulest saab lugeda muusikablogist Louder Than War.

Helen Sildna MENT Ljubljanal.
Helen Sildna MENT Ljubljanal.

Helen Sildna esitlusest saab lugeda siit.

Virgo Sillamaa juhitud paneelis muusika ekspordi kontorite tegevusest osalesid veel Riku Salomaa (Soome, Music Finland), Hannes Tschürtz (Austria, Ink Music) ja Michal Hajduk (Poola, Adam Mickiewiczi Instituut) ning teemaks oli kõik, mis seda tüüpi organisatsioonide tegevusega seondub.

Paneel "Music Export Office in Action".
Paneel “Music Export Office in Action”.

Selgelt jäi kõlama kõigi osalejate kogemus ja veendumus, et eduka muusikaekspordi organisatsiooni aluseks ja eelduseks on kohaliku muusikatööstuse tugi ja mandaat. Sloveenia pool on iseäranis huvitatud just Eesti edu mudelist, mille aluseks tugev koostöö rahvusvahelist tähelepanu koondava Tallinn Music Weeki ja kohapealset muusikatööstust ühendava ja esindava Music Estonia vahel. Esimese vastena võib näha nüüd teist korda toimunud MENT Ljubljana festivali. Kas on oodata ka Sloveenia muusikaekspordi organisatsiooni, näitab lähitulevik. Teema on oluline – seda näitas nii kuulajatest tulvil konverentsisaal kui ka arvukad intervjuud Helen Sildna ja Virgo Sillamaaga.