Maarja Nuut Mundial Montreal festivalil

November 2015

Eesti folgiuuendaja, laulja ja viiulimängija Maarja Nuut esines novembrikuu lõpus Põhja-Ameerika ühel olulisimal pärimusmuusika festivalil Mundial Montreal.

Mundial Montreal toob igal aastal kokku peamiselt Põhja-Ameerika pärimus- ja maailmamuusika valdkonna olulised festivalikorraldajad, erinevate kontserdisaalide programmijuhid ning hulgaliselt põnevaid artiste. Festivali kunstilise juhi Derek Andrews’i sõnade kohaselt on sündmuse eesmärk ehitada sildu Kanada, USA, Euroopa ja ülejäänud maailma vahel ning pakkuda osalevatele artistidele parimaid võimalusi edendada oma karjääri – sihikul on konkreetsed tulemused!

Sel aastal esindas Eesti pärimusmuusikat sel üritusel esmakordselt Maarja Nuut, kelle esinemine oli kohal viibinud Music Estonia tegevjuhi Virgo Sillamaa sõnul täielik õnnestumine. “Intiimses õhkkonnas üksi viiulit mängides ja lauldes viis Maarja hiirvaikseks jäänud publiku eksootilisele rännakule kuhugi kaugele Põhjamaale nimega Eesti. Tema lood, jutustused ning sugestiivne kõlamaailm eristusid kogu festivali programmis teravalt. Eks sellest ka järgnenud suur huvi festivalikorraldajate ja programmijuhtide poolt! Ilmselt saab Maarja Nuuti Põhja-Ameerikas lähiaastatel kuulda veel mitmel tuuril.”

Montreal Mundial festivali programmi oli kokku valitud 35 artisti. Varasematel aastatel ükski Eesti artist festivalil üles astunud ei ole.

Maarja Nuut esinemas Mundial Montrealil, november 2015.

 

Maarja palavalt oodatud kontsert pälvis ohtrat positiivset tagasisidet, teiste hulgas ka:

Oliver Carruthers, Londoni maineka Rich Mix kontserdisaali programmijuht:

“Maarja köitev esinemine Mundial Montrealil lummas publikut oma sõnade, elektroonika, laulu ja viiulimängu kaudu jutustatud lugudega. Oli privileeg saada sellest kontserdist osa.”

David Dacks, Toronto kontserdipaiga The Music Gallery kunstiline juht:

“Maarja sound ja lähenemine suudavad tõmmata ka lärmaka publiku tähelepanu tema muusika võrratutele pisidetailidele.”

Lisaks kontsertidele toimusid paneelid, vestlused ning igal õhtul kohtusid delegaadid omavahel õhtusöögi laua taga. “Sündmuse kontsentreeritud ja küllalt eksklusiivne ülesehitus tagas selle, et kõigiga, kellega oli soovi kontakt luua, see ka õnnestus. Kanada on Eesti muusikale avatud ja sobiv turg ning sinna tuleb Eesti artistidel ja nende esindajatel huviga vaadata ka edaspidi” võttis Sillamaa külastuse kokku.