Laulukirjutajate laager

30.-31. märts 2016

Linnafestivali Tallinn Music Week (TMW), Music Estonia ja laulukonkursi Eesti Laul käivitatud Eesti Laulu Akadeemia koostöös toimub Tallinnas 30.-31. märtsil esimene professionaalsete laulukirjutajate laager Baltikumis. Laagrit viib läbi kogenud Rootsi laululooja-produtsent Ben Malén. Osalema kandideerimiseks tuleb täita ankeet. Tähtajaks on 22. veebruar, osalejad avalikustatakse märtsi alguses.

Kahepäevases laagris osalevad 24 laulukirjutajat – 8 Eestist, 8 lähiregioonist (Venemaa, Poola, Leedu, Läti) ja 8 professionaali Põhjamaadest. Lugude loomiseks jagunetakse kaheksasse meeskonnda, kes kahe päeva jooksul peavad jõudma ideest demo või demodeni ja seda siis ka teistele osalejatele esitlema. Laagri kulminatsiooniks on lugude esitlemine ja protsessi analüüsiv konverentsipaneel Tallinn Music Weeki konverentsi avapäeval, 1. aprillil.

Koolitust kureerib kogenud Rootsi laululooja ja produtsent Ben Malén, kes on seda tüüpi muusikalise kirjaoskuse edendamise laagreid edukalt korraldanud juba üle kümne aasta. Ben Maléni poolt on praeguseks hetkeks osalema kinnitatud Suurbritannia kirjutajad Robert Callum and James Stewart ning põhjanaabrite popartistide repertuaari loojad ja lihvijad Isabelle LjunggrenErik Sahlén, Joel Isaksson, Oskar Nyman Gustav Svennungsson ja Magnus Wallin.

Laagrisse oodatakse kandideerima laululoojaid ja produtsente nii Eestist kui lähiriikidest. Osalema valitakse 10 top-linerit ja 6 produtsenti. Skandinaaviast-Suurbritanniast pärit laululoojate hulgas on 2 produtsenti ja 6 top-linerit. Osalejad valib muusikatööstuse ekspertidest koosnev žürii.

Osalemistasu on 1000 eurot, millest Music Estonia kompenseerib Eesti autoritele 70%, sh tasuda tuleb vaid omaosalus ehk 300 eurot.

Hind sisaldab:

  • laagris osalemist
  • ööbimist Tallinna kesklinna hotellis 30. märtsil
  • toitlustust kahel päeval, 30. ja 31. märtsil
  • Tallinn Music Weeki passi (hind hetkel 225€)

Osalemisavalduse saab täita siin.
Tähtaeg 22.02.2015