Jazzahead! 2017 festivalil osaleb läbi aastate suurim Eesti delegatsioon

04.27.17

Jazzimaailma aasta suursündmus Jazzahead! 2017 festival toimub 27.-30.aprillil Saksamaal Bremenis. Nagu igal aastal, on Music Estonia eestvedamisel kohal ka Eesti delegatsioon, mis sel korral on aegade suurim. 17-liikmelises delegatsioonis osalevad nii Eesti jazzmuusikud, festivalide ja klubide esindajad kui ka Eesti Jazzliidu esindus. Lisaks on kohal Kultuuriministeeriumi muusikanõunik Madli-Liis Parts.

Music Estonia tegevjuhi, Virgo Sillamaa hinnangul on Jazzahead! festival jazzimaailma suurim ja olulisim omalaadne kogunemine, kus on kohal nii festivalide korraldajad, plaadifirmad ja levitajad, managerid, agendid ja mitmesugused organisatsioonid. „See on ainulaadne võimalus tabada sellises mahus olulisi inimesi ühes kohas ja vaid mõne päeva jooksul. Teine oluline põhjus siin kohalolemisel on Eesti nähtavamaks muutmine – ja see õnnestub meil igal aastal aina paremini!“ sõnas Virgo Sillamaa. Ta lisas, et ka hea koostöö Eesti Jazzliidu ja Music Estonia vahel loob viljaka pinnase Eesti jazzartistide ning nende esindajate ekspordisuunalistele pingutustele.

Eestil on Jazzahead!’i raames toimuval messialal üleval ka oma esindusboks, mis tutvustab Eesti jazzmuusikat ja siinset selle valdkonna skenet. Lisaks on Eesti delegatsiooni üheks eesmärgiks arendada juba alguse saanud kontakte ja partnerlussuhteid ning ambitsioonikat plaani viia Eesti jazz Vabariigi juubeliaastal, 2018 mitmesse olulisse Euroopa metropoli (Londonisse, Hamburgi jm). Samuti loodetakse saavutada uusi koostöösuhteid.