Eksperdid

Magdalena Jensen

Tido Visser

Varem Euroopa ühe suurima klassikalise ja jazzmuusika kirjastaja Codaex ekspordijuhi ja väiksemate kollektiivide (mh ka Combattimento Consort Amsterdam) manageerina töötanud Tido Visser on viimased 3 aastat olnud Euroopa ühe edukaima koori Nederlands Kamerkoor tegevjuht. 

Dorothy Hui

Bill Wilson

Jake Beaumont-Nesbitt

Dan Koplowitz

Dan esindab Friendly Fire Licensing kaudu ca 20 leibelit muusika litsentseerimiseks filmi, TV-sse, mängudesse jm. Ta on ka legendaarse UK leibeli Cooking Vinyl A&R ning aitab nende USA kirjastusosakonda CV America. Dan juhtis varem butiikleibelit Friendly Fire Recordings ja oli turundus- ja PR firma Terrorbird Media üheks asutajaks. Dan manageerib ka mitut bändi, peamisel keskendudes USAs tegutseda soovivatele rahvusvahelistele artistidele.

Tapio Korjus

Tapio on Soome muusikatööstuse üks legende. Ta on maailmamuusikale, jazzile ja elektroonikale orienteeritud plaadifirma Rockadillo Records omanik ja tegevjuht, Euroopa indie plaadifirmade assotsiatsiooni IMPALA ja Music Finlandi juhatuse liige, Soome talendifestivali Music & Media üks asutajatest ja tegev veel mitmetes Soome muusikatööstuse organisatsioonides. Oma 45-aastase karjääri jooksul on Tapio bookinud Soome esinema sadu artiste 40 riigist ja tema abiga on Rockadillo artistid esinenud üle 50 erinevas riigis üle maailma.

Søren B Kristensen (DK)

Søren B Kristensen on bändilaagrite Keep On Rockin ja Nordic Band Camp asutaja ning koordinaator. Lisaks on ta kontserdipaiga Skråen i Nordkraft ja festivali Northern Winter Beat Festival programmijuht ning Taani rockansambli Get Your Gun manager ja agent. www.emptytape.dk

Helen Sildna

on aastast 2009 korraldanud festivali, muusi- katööstuse konverentsi ning networking sündmust Tallinn Music Week, mis on tänaseks põhja-Balti regiooni olulisim muusikatööstuse kogunemine ning peamine eesti muusika ekspordi arengu mootor. Lisaks tegeleb ettevõtte Musiccase OÜ kaudu kontsertkorraldusega.

Hannes Tschürtz

Peamiselt Viinis tegutseva agentuuri ja plaadifirma INK MUSIC asutaja ja tegevjuht. INK MUSIC korraldab ja turundab Kesk- ja Ida-Euroopas ca 400 kontserti aastas ning on samuti suunatud artisti karjääri arendamisele. Hannes astub sageli üles muusikatööstuse konverentsidel nii esitleja kui ka panelistina, loeb muusikatööstuse teemadel loenguid ja kirjutab artikleid ning kuulub Austria Muusikafondi juhatusse. Lisaks on ta piletimüügile keskenduva start-up’i NTRY ja muusikaalase konsultatsioonifirma Swimming Pool kaasomanik.

 

Toomas Olljum

on viimastel aastatel silmapaistvat rahvusvahelist edu saavutanud artistide Ewert & the Two Dragons ning Iiris manager ning veebipoe 311.ee omanik.

Tiina Jokinen

on Eesti vanima ning suurima plaadifirma Estonian Record Productions, OÜ ERP omanik ning mitme suure rahvusvahelise profiiliga festivali korraldaja (Orient, Klaaspärlimäng).

Tambet Mumma

on viimased 10 aastat olnud eesti lokaalse popmuusika üks edukamaid managere (Laura Põldvere, Urban Symphony, Getter Jaani), Moonwalk muusikaagentuuri asutaja ja tegevjuht.

Marje Lohuaru

Marje on EMTA professor ja on viimased 10+ aastat olnud klassikalise muusika valdkonna erinevate rahvusvaheliste arendustegevuste juhiks ja omab pikaajalist kompetentsi Euroopa Liidu haridus- ning kultuuriprogrammide läbiviimisel Eestis ja mujal ning on EL akadeemiline ekspert. Classical Sounds OÜ juhina tegeleb muusikaekspordi ja kontsertkorraldusega.

Derek Andrews

Derek Andrews on Luminato Festivali ja Cultura Festivali muusikaline kuraator ning maailmamuusika konverentsi ja festivali Mundial Montreal kunstiline juht. Derek on rahvusvaheliselt tuntud  autoriteet maailmamuusika teemadel.

Paul Cheetham

Paul on Heartburst Managementi asutaja ja juht. Tal on üle 20 aasta aktiivset kogemust muusikatööstuses Live Nation Skandinaavia promootorina, artistide The Rasmus ja The Crash manageri ja ürituste korraldajana. Hetkel on Paul vastutav Nordic Playlist kontsertide eest ja töötab Reeperbahn Festivali meeskonnas.

Trond Tornes

Trond on Põhjamaade juhtiva muusikavahendaja Phonophile turundusspetsialist. Phonophile on jõudsalt arenev digilevi ja turundusfirma, mille tegevus põhineb aina uuenevatel tehnoloogilistel lahendustel ja digilevi eksperitidel, nad on partneriks nii plaadifirmadele kui ka artistidele ja just nende kaudu levitab oma muusikat üle 1000 eduka Põhjamaade artisti.

Tõnu Runnel

Tõnu on ettevõtja ja disainer, ühe lihtsaima veebiplatvormi ({Voog}) ja ühe edukaima digitaalagentuuri (Fraktal) kaasasutaja.

Florian Schrödter

Florian on kirjastusfirma BMG Rights Management (kes muuhulgas esindab ka Ewert and The Two Dragonsit) Berliini haru A&R manager.

Karen Pitchford

Karen on PR spetsialist ja ekspert Suurbritannia muusikatööstuse valdkonnas. Ta töötab eelkõige klassikalise ja jazzmuusika suunal aktiivsete artistide ja organisatsioonidega.

Xoán Elías Castiñeira Varela

Xoán on Bach Foundation St. Gallen‘i tegevjuht, ta keskendub klassikalise muusika viimisele uute kuulajateni, kontserdiformaadi uuendustele ning Ameerika ja Euroopa kultuuriorganisatsioonide rahastamisele ja sponsorlusele.

X