Eesti muusika Iceland Airwaves festivalil

11.02.16

Käesoleval nädalal, 2.-6. novembrini toimub saareriik Islandi pealinnas Reykjavikis hinnatud rahvusvaheline uue muusika festival Iceland Airwaves, kus sel aastal astub ainsa Eesti artistina üles ka Robert Jürjendali ja Kaido Kirikmäe duo. Lisaks on festivalil kohal Music Estonia delegatsioon.

Helilooja-kitarristi Robert Jürjendali ning ambientmuusiku Kaido Kirikmäe praeguseks hetkeks ligi aastapikkune muusikaline koostöö toetub eelkõige vahetule spontaansusele ning innovaatilisele kõlale.  Iceland Airwavesile lubab Robert võtta kaasa tükikese karget, hingedekuist kaamoslikku Eestit. „Siis võime kindlad olla, et me keset seda tohutut helideookeani ära ei eksi,“ lisas ta.

Tänavu juba 16-ndat korda toimuv ning viie päeva jooksul enam kui 220 erinevat kohalikku ja rahvusvahelist artisti kaasav Iceland Airwaves on tuntud oma eklektilise atmosfääri ning omanäoliste ja intiimsete esinemispaikade poolest.  Varasematel aastatel on Eesti artistidest esinenud festivalil Iiris, Kreatiivootor ja Jakob Juhkam.

Iceland Airwaves festivali ametlik koduleht
Kuula Robert Jürjendali ja Kaido Kirikmäe värskeimat lugu „Lost In Forestonia“