Eesti delegatsioon osaleb sel nädalal Classical:NEXT festivalil Rotterdamis

05.16.17

17.-20. mail toimub Hollandis Rotterdamis akadeemilise ning klassikalise muusika uutele suundadele keskenduv festival Classical:NEXT 2017, millest võtab teist aastat järjest Music Estonia eestvedamisel osa ka 14-liikmeline Eesti muusikaettevõtjatest ja –organisatsioonide esindajatest koosnev delegatsioon.

Lisaks astub festivali klubiprogrammi raames üles laulja ja viiuldaja Maarja Nuut, kelle pooletunnine showcase-kontsert toimub neljapäeval, 18. mail kell 23.30 Rotterdami klubis BIRD.

Music Estonia tegevjuhi Virgo Sillamaa sõnul on Classical:NEXT festivalil kohal oluline osa Euroopa klassikalise ja kaasaegse muusika sektorist – kollektiivid, plaadifirmad, agentuurid, organisatsioonid, festivalid jt. Nii pakub üritus võimalust luua otsekontakte ning panna alused võimalikeks tuleviku koostöödeks oluliste ja vajalike valdkonna inimestega mujalt Euroopast.

Festivali raames toimuval messialal on Eesti esindatud ka oma boksiga, kus huvilised saavad info siinsest muusikatööstusest. Lisaks on Music Estonia tegevjuht Virgo Sillamaa palutud festivali meeskonna poolt koordineerima muusikaekspordi ja rahvusvahelistumisega tegelevate organisatsioonide võrgustikukohtumist. Sellest võtavad osa nii muusikaekspordi kontorid, muusikainfokeskused kui ka muud organisatsioonid, nt PRS for Music Foundation, Sounds Australia, Music Finland, Creative Scotland, Bureau Export, Arts Institute Flanders, Catalan Arts – Government of Catalonia jt. Võrgustikukohtumise eesmärgiks on algatada diskussiooni ning luua uusi kontakte.

Festivalist täpsemalt www.classicalnext.com