Eesti artistid ja muusikatööstuse delegatsioon Eurosonicul

13-16. jaanuar 2016

Eesti artistid Maarja Nuut, Ingrid Lukas ja Trad.Attack! esinevad sel nädalal Hollandis Euroopa suurimal ja olulisimal uue muusika festivalil Eurosonic Noorderslag, mille keskmes on tänavu Kesk- ja Ida-Euroopa riikide muusika.  Meie artiste toetama ning värsket talenti avastama on Music Estonia eestvedamisel siirdunud ka ligi 30 Eesti muusikatööstuse esindajat.

Hollandis Groningeni linnas 1996. aastal alguse saanud Eurosonic Noorderslag toimub tänavu 13.-17. jaanuarini. Vana Maailma muusikaelu keskpunktiks ja noorte muusikute tõhusaks hooandjaks kujunenud suursündmusel esineb traditsiooniliselt üle 300 artisti kogu Euroopast. Täna, 14. jaanuaril on festivali kavas lausa kaks Eesti artisti – Groningeni Grand Theatre’i lava hõivab küttefolgi bänd Trad.Attack! ja Usva klubis miksib eesti pärimust elektroonikaga Eesti-Šveitsi artist Ingrid Lukas. Homme astub Grand Theatre’i lavale viimasel Tallinn Music Weekil Wire Prize’iga pärjatud folgiuuendaja Maarja Nuut.

Festivali programm:
http://www.eurosonic-noorderslag.nl/en/festival/timetable/

30. aastapäeva tähistava Eurosonicu fookuses on tänavu Kesk- ja Ida-Euroopa muusikatööstutalendivahetusprogrammide ETEP (European Talent Exchange Programme)  ja CEETEP (Central Easter European Talent Exchange Programme) liitumise valguses. Festivali muusikatööstuse konverentsi raames korraldab Music Estonia Eesti delegaatidele kaks kiirkohtumiste programmi – regionaalse fookusega sessioon Läti ja Poola delegaatidega ja Lääne-Euroopa poole suunatud kohtumised valdavalt Beneluxi maade promootorite ja festivalikorraldajatega.

Konverentsi raames toimuval muusikatööstuse niiditõmbajatele keskenduval populaarsel „Beer Crates” sarja esitlusel räägib Tallinn Music Weeki asutaja ja juht Helen Sildna loovuse ja avatuse olulisusest nii festivalikorralduses kui ka ühiskonnas laiemalt.

Lisaks osaleb Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse turismiturunduse valdkonnajuht Ott Sarapuu konverentsipaneelil linnade ja linnade poliitiliste otsuste mõjust muusikatööstusele.

Konverentsi täielik kava:
http://www.eurosonic-noorderslag.nl/en/conference/time-schedule/conference-14-01-2016/

Reede, 15. märtsi õhtul kell 18.00-19.30 toimub Groningeni kohvikus Peter Pan Tallinn Music Weeki, Läti Positivus Festivali ja Sloveenia MENT Ljubljana festivali meet & greet õhtu, kus heliriba eest vastutavad DJ-d Matjaž Manček (MENT Ljubljana) ning Kristo Rajasaare (Raadio 2).

Eurosonicu keskne sündmus oli eile, kolmapäeval, 13. jaanuaril toimunud Euroopa Piiridemurdja (European Border Breakers Awards – EBBA) auhinnagala, kus tunnustati kümmet artisti, keda on saatnud märkimisväärne edu ka väljaspool oma kodumaa piire. EBBA publikuauhinna võitis Läti indiepopi bänd Carnival Youth. EBBA auhind tõstab esile vajadust ergutada muusikute ja nende loomingu liikumist nii Euroopa piires kui ka väljaspool.

Eurosonic Noorderslag tervikprogramm festivali veebilehel:
http://www.eurosonic-noorderslag.nl/en/